Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jak Bohuslav nad nezaměstnaností zvítězí ...

Žijeme to ve zvláštním období. Opustili jsme socialistickou cestu do Severní Koreje, abychom se po maličkém ohlédnutí po svobodné společnosti zcela nepochybně vrátili zpět na téměř původní místo. Nějaký měsíc po sametovém přeskládání nomenklaturních kádrů v mocenských pozicích to sice chvíli vypadalo na malý posun vpřed, ale čím víc vycházejí na povrch zákulisní detaily celého “revolučního” procesu, je nad slunce jasné, že se jen ohrada přemalovala jásavými barvami nadnárodních koncernů či polostátních monopolů a ovcím bylo laskavě dovoleno hlasitěji bečet.  

 

Místo budování společnosti založené na nedotknutelných právech, svobodách i majetku každého jednotlivce s hospodářstvím postaveným na principech rovné soutěže a volného trhu, kteréžto faktory byly vždy v historii hybnou pákou prosperity a bohatství, byl nám politickými mocenskými silami vnucen jakýsi hybrid socialismu a kapitalismu, jakási “vykomunikovaná” bájná třetí cesta, po které prý konečně dojdeme k vysněnému blahobytu a sociálním lepším zítřkům.

 

A této společenské stezce také odpovídají myšlenky a činy našich politických představitelů. Zatímco vládnoucí sociální demokracie pod vedením Petra Nečase nekoncepčně lavíruje v daňovém systému, předstírá boj proti korupci a “snižuje” zadlužování roční sekerou ve výši přes 100 miliard korun, aniž by uvedla v život alespoň jednu jedinou zásadu ekonomického liberalismu, kterými se oháněla ve svých volebních programech, extrémisté nalevo od Kalouskovy excelovské tabulky předvádějí národu, jak by na to vyzráli oni.

 

Příkladem je předseda komunistické partaje s krycím názvem ČSSD Bohuslav Sobotka. Zcela v duchu odkazu svých předchůdců, vysvětlil v OVM národu, že zdroje pořád jsou a jen on a soudruzi z jeho strany je dokážou najít, správně přerozdělit a zahájit tak vítěznou bitvu s nezaměstnaností a všemi dalšími problémy našeho skomírajícího národního hospodářství. Už si asi jen počkáme na nový výstřej z Aurory a zase bude dobře!

 

Tento plod parlamentního skleníku si však vůbec neuvědomuje realitu života. Možná mu někde na stranickém školení přečetli něco z Keynese a celé politbyro pak jako kolovrátek začalo opakovat mantry o tom, jak se musí ten hloupý kapitalistický volný trh “moudře” řídit z teplých kanceláří lidí, kteří v životě nepoznali úskalí drsné praxe, možná si opravdu myslí, že peníze se někde líhnou jako čísílka na jeho výplatní pásce z erárního ropzpočtu. A tak nám kavárenský teoretik sociálních smírů, investičních pobídek, čerpání evropských grantů či přerozdělování chce radit, jak napumpovat miliardy do zadřených kol ekonomiky a prodanit, prodotovat a proregulovat se k prosperitě.

 

V normálním světě by byl k smíchu a svoje bludy by mohl hlásat tak akorát v cirkuse jako zábavnou vložku mezi vystoupením slonů a žonglujících opiček. Nikoliv však, bohužel, v současné realitě. Nejenže jeho výplody společnost akceptuje jako racionální variantu ekonomického rozvoje, ale ve volební demokratické většině je dokoce preferuje. Většina elektorátu totiž přijala za svou tezi, že prostě zdroje jsou, budou a nikdy nevyschnou. Většina elektorátu přijala tezi, že vybudujeme dobro silou moci a za cizí peníze. A Bohuslav Sobotka a jemu podobní jsou jejich světlem na konci tunelu.

 

Světlem jásavým, oslňujícím, vítězným. Je to přeci všechno tak prosté. Sebrat někomu těžce vydělané peníze a tyto cizí peníze pak rozdělit mezi soudruhy spolubojovníky za lepší svět. Tak se vyřeší nezaměstnanost, růst HDP, dluhy, sociální smír, nároky kulturní fronty, globální oteplování, multikulturní soužití, všechno. A když bude nejhůře, zavedeme stoprocentní daň, znárodníme, sepíšeme tisíce nových zákonů, povoláme armádu úředníků a policistů. Všichni budeme pracovat pro stát, socialismus nebo smrt! Kruh se opět uzavírá.

 

Kdo tedy věří Bohuslavu Sobotkovi a zdá se mu, že žije z ruky do huby, neboť se mu jaksi nedostává peněz, může to zkusit dle jeho návodu. Bydlíte v přízemním domku 3+1? Vyžeňte jej do štoku! Skočte k lichváři a půjčete si dva milióny na stavbu. Nevadí, že patro nepotřebujete. Rodina bude mít chvíli pocit dostatku peněz a rozhodně se vám zvýší rodinný HDP. Také budete mít všichni práci, žádná domácí nezaměstnanost. Na střechu můžete pořídit solární panely. Bude to velmi ekologické a ještě třeba dostanete nějakou dotaci, když si před tím znovu půjčíte minimálně 50% pořizovací hodnoty. Do nepotřebných prostor pak můžete nastěhovat několik multikulturních nepřizpůsobivých přátel. Také jste zvítězili nad všemi problémy lidsta, stejným způsobem jako předseda Sobotka. Pohoda?

 

Chtěl bych se jenom Bohuslava zeptat. Jak dlouho dokáže rodina, která si zvykla přežívat za cizí peníze, za peníze z těch imaginárních zdrojů, které jsou, přežít? Co bude dělat až znovu nebude na večeři? Postaví další patro? Kdo to bude do nekonečna financovat? Budou to muset sanovat sousedé pod hrozbou kriminálu? Nebo snad konečně otevře šrajtofli, naplněnou “odměnami” za tuto populistickou hovadinu uváděnou v praxi i Sobotka a jemu podobní ekonomičtí “odborníci”?

 

  Diskuse bez registrace a mnoho dalších článků: ZDE.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Kříž | pondělí 18.2.2013 8:37 | karma článku: 46,78 | přečteno: 12006x
  • Další články autora

Karel Kříž

Klinika: Mozky vymyté komunismem

To si tak se svými rudými kamarády vyhlédnete dům, který zrovna nikdo nevyužívá. Je opuštěný. Ale celkem pěkný a velký.

9.1.2019 v 14:08 | Karma: 30,32 | Přečteno: 1132x | Diskuse| Společnost

Karel Kříž

Totalitní dobroserismus

Asi tak bych pojmenoval současné společenské uspořádání. Lepšolidé, nebo chcete-li bolševici mysli, nám tlačí jejich “dobro” přes mrtvoly ...

8.1.2019 v 7:39 | Karma: 29,30 | Přečteno: 1177x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Štědrovečerní Kouzelník Žito. Chyběl už jen prvomájový průvod

Málokdy se pouštím do recenzí "uměleckých děl" z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

26.12.2018 v 8:25 | Karma: 44,65 | Přečteno: 5804x | Diskuse| Kultura

Karel Kříž

Koblihy nejsou zadarmo

Z kruhů blízkých agrofertímu hnízdu neustále slyšíme jak je Burešova vláda ohromně úspěšná, jak se Česku daří a jak je vše zahaleno v růžovém oparu prosperující budoucnosti.

26.11.2018 v 17:28 | Karma: 32,62 | Přečteno: 1104x | Diskuse| Politika

Karel Kříž

Od Jakeše po Bureše II.

Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...

17.11.2018 v 16:17 | Karma: 25,40 | Přečteno: 642x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Potvrzeno, francouzští vojáci povedou výcvik na Ukrajině. Mají dorazit i F-16

27. května 2024  18:25,  aktualizováno  22:46

Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj podepsal dokument umožňující...

V církvi jich je opravdu moc. Papež šokoval hanlivým výrazem pro gaye

27. května 2024  21:50

V katolické církvi je už příliš mnoho homosexuálů, a proto by další neměli vstupovat do kněžských...

Jak to Němcům vtlouct do hlavy. Macron rok trénoval, aby jim to řekl po jejich

27. května 2024  21:33

Když v pondělí Emmanuel Macron střídal francouzštinu a němčinu při projevu k evropské mládeži v...

Pavel dorazil do Jordánska, přivezl humanitární pomoc pro civilisty v Gaze

27. května 2024  21:15

Český prezident Petr Pavel v pondělí večer přistál v jordánském Ammánu, kde bude v dalších dnech...

  • Počet článků 501
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4834x
Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz