Rath: Sociální reformy soudruha Hitlera - náš vzor!

1. máj je svátkem dělnického hnutí. Čili i svátkem NSDAP – socialistické dělnické strany. Připomeňme si nadčasové sociální reformy soudruha  Hitlera. Jeho odkaz je nám inspirací při řešení dnešní Krize.

Uvádíme z prvomájového projevu Dr. Ratha: 

Soudruh Hitler celý život bojoval, taky o tom napsal celou knížku, i s obrázky (Můj boj). Bojoval ze vytvoření lepšího světa, světa socialismu. Národního socialismu. Musí se obracet v hrobě, když je špiněn a označován za pravičáka a málem kapitalistu. Líbilo by se Leninovi, kdyby byl označován za poskoka buržoustů? K takovému špinění památky největšího socialisty všech dob, je třeba něco říci: 

Za a) Nacisté se mezi sebou oslovovali „soudruzi“ (Parteigenosse). Takže bychom neměli říkat pan Hitler nebo pan Heydrich, ale soudruh Hitler a soudruh Heydrich.  

Za b) NSDAP znamená „národně socialistická dělnická strana“. To nezní moc pravicově. Spíše dělnicko-odborářsky a levicově. Proč by se buržoust či bankéř označoval za socialistu? 

Za c) Nacisté měli socialistické reformy v programu po celá 20. léta. Pokládali se za bojovníky proti kapitalistům (včetně bohatých židovských kapitalistů ovšem). Najděte si to na internetu. Kdyby dnes kandidovali ve volbách, všichni by je zařadili na krajní levici. V programu z roku 1920 (Tzv. 25 bodů NSDAP) měli toto: Prosazovali zavedení starobních důchodů, znárodnění kartelů, zákaz dětské práce, zrušení pozemkové renty a zákaz spekulací s půdou, zrušení všech bezpracných příjmů, bezplatné školství atd. 

Za d) Když se dostali k moci, nacisté provedli rozsáhlé sociální reformy. Byla to právě socialistická dělnická strana soudruha Hitlera, která jako první v Evropě vytvořila sociální stát (welfare state). Sociální stát nevznikl v Americe za New Dealu, ani v 60. letech. Ale pod hákovým křížem.   

PLACENÁ DOVOLENÁ: Traduje se, že placenou dovolenou jako první v Evropě zavedla francouzská Lidová fronta v roce 1936 (jeden týden ročně). Ve skutečnosti je autorem této pokrokové myšlenky Adolf Hitler, realizoval ji už v roce 1933 a byl štědřejší – bylo to dva až tři týdny. Jednou z prvních věcí, které Hitler udělal, když se stal kancléřem, bylo, že zavedl právní nárok na placenou dovolenou pro každého továrního dělníka... Jestli vám tohle připadá pravicové, tak potěš pánbůh. 

ZKRÁCENÍ PRACOVNÍ DOBY: Jako první v Evropě Hitler omezil pracovní dobu na osm hodin. Také prodloužil pracovní přestávky. Ze zákona... Nemyslím, že kapitalisté z toho měli radost. To je pravým opakem liberalizace pracovně-právních předpisů.  

VÝPOVĚDI: Propuštění dělníka už nebylo na libovůli zaměstnavatele – kancléř soudruh Hitler zavedl měsíční výpovědní lhůtu, dělník měl až dva měsíce na odvolání, které projednala nezávislá komise... Divil bych se, kdyby to zaměstnavatelé vítali.  

KONFISKACE: Soudruzi také zatnuli tipec svévoli kapitalistů. Článek 35 říšského  zákoníku práce říkal, že „V zájmu společnosti může neschopný či nehodný zaměstnavatel zbaven své funkce.“ Kapitalista si už nemohl dělat, co chtěl se svou továrnou. Musel poslouchat státní nařízení a předpisy stejně jako poslední dělník... Fakticky tak byli kapitalisté degradováni do postavení jakéhosi státem dosazeného guvernéra či „národního správce“.  

ODBORY: Každá firma s 20 a více zaměstnanci musela mít  Radu důvěrníků (Council of Trust), jejíž členy vybíral šéf firmy, ale museli je schválit v tajném hlasování všichni zaměstnanci. Podle směrnice z 10. března 1934 „Zaměstnanci budou svoláni, aby schválili či neschválili navržený seznam členů v tajném hlasování. Hlasování se zúčastní všichni placení zaměstnanci včetně učňů stáří 21 let a starších.“ Nikoli majitel, ale tato rada rozhodovala o pracovních podmínkách ve firmě. Měla také poslední slovo, když někdo chtěl udělit pokutu za porušení pracovních předpisů. Měl na starosti řešení sporů a měla přispívat k posilování solidarity mezi zaměstnanci. Členové rady se měnili každého 30. dubna, v předvečer svátku práce.... Ano je to tak, Hitler jako první na světě vytvořil povinné odbory. Jestli je tohle pravicová politika, tak já se picnu. 

VEŘEJNÉ SLUŽBY: Majitelé továren museli ze svého povinně vybudovat pro zaměstnance řadu moderních vymožeností. Závodní kantýny, odpočívací místnosti, hygienická zařízení, moderní šatny.Za první tři roky bylo takto modernizováno na 2000 továren, vybudováno 17 000 kantýn, 1200 herních ploch pro zaměstnance. Velké průmyslové závody nyní měly ze zákona povinnost vybudovat pro zaměstnance sportovní zařízení. Hitler nařídil založit velké sportovní organizace pro utužení zdraví obyvatelstva. Tisíce dělníků nyní mohly v létě jezdit k moři – speciálně vypravovanými vlaky pro výletníky... Něco jako ve filmu „Anděl na horách.“

DEMOKRACIE: Připomeňme, že soudruh Hitler byl zvolen demokraticky. Zvítězil v poctivých demokratických volbách. NSDAP lze tedy označit za sociálně demokratickou stranu, podobně jako jsou sociální demokraté. Žádný puč, revoluce, tanky, nýbrž poctivá parlamentní demokracie.

ZÁVĚR:

Na závěr si připomeňme nehynoucí slova soudruha Hitlera:  "Cílem národního hospodářství je zajistit lidu jeho potřeby, ne zajistit nejvyšší možný profit finančnímu kapitálu." (Program NSDAP, 25 bodů, 1920). Tento program je i naším programem, proto bude ČSSD i nadále obcházet buržoazní zákon o vybírání poplatků ve zdravotnictví.

„Narozdíl od von Papenů a dalších pánů, Hitler mohl dělníkům říci, „V mládí jsem byl dělníkem jako vy. A ve svém srdci jsem dělníkem zůstal.“ Za 12 let jeho vlády nikdy nedošlo k žádnému incidentu v žádné továrně, kterou Hitler navštívil. Když byl Hitler mezi lidem, byl doma, a oni ho přijímali jako člena rodiny, člena který to dotáhl o něco dále.“ 

Každý poctivý socialista se musí hlásit k odkazu soudruha Hitlera. To on zastavil hospodářskou krizi v Německu. To on pochopil, že znárodňovati je slepou uličkou na cestě k socialismu. To on zatočil s lichváři a kapitalisty. To on položil základy sociálního státu v Evropě a je dodnes vzorem „evropského sociálního modelu“ na němž stojí pokrokový projekt Evropské unie. Budovati sociálně tržní hospodářství znamená jít ve šlépějích soudruha Hitlera, budiž mu země lehká.

Pokud chcete, aby Evropa řešila Krizi jako soudruh Hitler, volte demokratickou levici. Je to sázka na osvědčenou jistotu, která se s úspěchem vyzkoušela v nacistickém Německu. Ani bolševismus, ani kapitalismus, ale zlatá střední cesta. Třetí cesta. Rádi vidíme, že EU jde touto cestou a v reakci na krizi znárodňuje banky, jak to navrhoval soudruh HItler už ve svých "25 bodech" v roce 1920.

Že se soudruzi z NSDAP dopustili nešťastných přehmatů? Ovšem, že se staly chyby! Kdo je nedělá? Musíme ale také vidět všechno to dobré, co se vybudovalo. Nevylévejme s vaničkou i dítě jen kvůli pár nedopatřením.

Není čeho se bát, není důvod si myslet, že by stejná politika znovu vedla ke stejným důsledkům - k válce, zotročení obyvatelstva a koncentrákům. Z chyb minulosti jsme se poučili, dnes uš sme chitřejšý. Nic takového se tu nebude opakovat. Tu nebude opakovat. Nebude opakovat. Nebude opakovat.

                                     Sieg Heil, váš Doktor Rath  (zkráceno, zfixlováno a podvrženo)

 

Zdroje:

http://www.motstand.org/hitlers_soc_rev.html Výtah z knihy „Hitler’s Social Revolution“. Autobiografie generála Leona Degrella, někdejšího vůdce belgických Waffen-SS. 

http://www.freerepublic.com/focus/news/1143131/posts

http://en.wikisource.org/wiki/Program_of_the_NSDAP

Autor: Vítězslav Kremlík | pondělí 4.5.2009 10:00 | karma článku: 39,49 | přečteno: 6857x