Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Klimatický boss OSN rezignuje:Dostal trafiku v kšeftování s emisemi

Šéf OSN přes Kjótský protokol (UNFCCC), pan Yvo de Boer, jak už bylo oznámeno, končí ve funkci. Odchází na konci června 2010. Kvůli krachu kodaňských jednání, samozřejmě. Odchází ke korýtku v KPMG jako eko-poradce. Inu, v OSN se asi etika nenosí.

(guardian, dailymail)  

Bude KPMG radit, jak se více napakovat na klimatických kšeftech. Učetní firma KPMG se totiž zabývá mimo jiné i obchodováním s emisními povolenkami (web české pobočky zde). Čili Yvo nejprve prosazuje povolenky (tj. obchodní zájmy KPMG) a pak u firmy za odměnu dostane místo?

Jde o další hřebíček do rakve důvěryhodnosti OSN. V každé slušné společnosti totiž platí jistý etický kodex, který zakazuje, aby manažeři významných institucí bezprostředně po odchodu pracovali v oboru. Protože by mohli vynášet "insider" informace. A také proto, že tak vzniká podezření: "To vypadá, že ta firma mu dala teplé místečko jako odměnu za nějaké švindly, které pro ně udělal, když byl ještě ve funkci.  Ruka ruku myje. Dostal svých třicet stříbrných. Není to úplatek?"

Yvo de Boer při svém rozhodování, dokud byl ještě ve funkci, jistě mohl být ovlivněn úvahou: "Když udělám to a to, nepopudím si tím jisté firmy? Co mám udělat, abyste mi dali teplé místečko?" Tedy nikoli zájem o přírodu či o blaho občanů, ale zájem o koryto.

Spekulace? Ty si mohl Yvo ušetřit, kdyby se choval eticky.

I každý dělník má ve smlouvě napsáno, že po rozvázání pracovního poměru nesmí rok dva pracovat pro konkurenční firmy nebo pro dodavatele, se kterými byl v kontaktu ve svém starém zaměstnání. Anglicky se tomu říká například "non-competition clause". Ale v OSN pravidla neplatí.

Pro pořádek: UNFCC  (United Nations Framework Convention on Climate Change) je smlouva podepsaná v roce 1992 na Summitu Země v Riu.

Jejím závazným rozšířením pak byl Kjótský protokol. V Kjótu 1997 se řada států zavázala, že bude snižovat svoje emise skleníkových plynů. Zatím bezvýsledně - globální emise stále vesele rostou. Jediným reálným výsledkem je rozjetý kšeft s emisními povolenkami, na čemž se spousta šibalů napakuje. Obchodování se vzduchem! Chápete to? Kapitalisti našli způsob, jak nám prodávat už i vzduch, který dýcháme.

Mimochodem, Summit země v Riu tehdy řídil Maurice Strong, zakladatel UNEP (eko odbor OSN). A hádejte, kde dnes sedí? Ve správní radě  Uhlíkové burzy v Chicagu (CCX), což je přední světový kšeftař s povolenkami.

Yvo oznámil už počátkem roku 2010, že rezignuje. Byla to reakce na krach Kodaňských jednání, která měla přinést nový Kjótský protokol (ten vyprší 2012). A nepochybně je to i důsledek vlny afér a trapasů IPCC (Himaláje 2035, Climategate) , kdy se celá světová veřejnost dozvěděla, že alarm kolem globálního oteplování byl vědecký podvod.

Yvo byl v této funkci od roku 2006, kdy ho jmenoval Kofi Annan. V klimatismu se však významně angažoval už od roku 1994.

Yvo se proslavil jako "vzlykající Holanďan" (parafráze na "létající Holanďan), když se na konferenci na Bali 2007 rozplakal. Rozplakal se nad osudem lidstva uprostřed své řeči, kdy delegáty varoval, že pokud neuzavřou rychle smlouvu o kšeftování s emisními povolenkami, "svět se ponoří do chaosu" a ubozí lidé budou trpět. A lomil rukama, že státy se závazkům vyhýbají. Pan de Boer ve své stylové květinové košili (jsme na Bali) přistoupil k mikrofonu, když tu zjistil.... že mu selhal hlas. Nedokončené věty zůstaly viset ve vzduchu, Yvo se zhroutil a odešel za potlesku dojatého publika. "On si jen neprotíral oči, byly plné slz," řekl jeden z pozorovatelů. "Tři kolegové - jedním z nich byla žena - kolem něj vytvořili ochrannou skupinku a doprovodili ho pryč ze sálu. Bylo to velmi dramatické".

Nebo spíše směšné. Lhář tak zblbnul, že uvěřil vlastním lžím. Protože klimatismus JE lží, jak po Climategate dobře víme. Lidé se na změnách teplot podílejí zanedbatelnou měrou a ani zastavení emisí CO2 teploty znatelně neovlivní. 

Yvovy slzy ale nejsou nic proti tomu, jaký vodopád slz budete ronit vy, až za pár let uvidíte svůj účet za energie. Ty totiž mají podle ekoplánů zdražit - technologie emitující skleníkové plyny mají být pokutovány. A nezralé předražené zelené technologie mají být dotovány A až budete hledat svoje peníze, nezapomeňte se podívat do Yvovy kapsy.

========================

Závěr: Všichni ochránci klimatu se nakonec sejdou jako milionáři  na uhlíkové burze. De Boera a Stronga jsme probírali. Pachauri sedí v Uhlíkové burze v Chicagu v radě poradců. Al Gore je pátý hlavní akcionář Uhlíkové burzy. Obama ji zase pomáhal zakládat (Joyce Foundation).

"Nazdar kámo, co ty tady? Jak žiješ? Taky děláš do uhlíku? Kde jsou ty časy, kde jsme jako aktivisti bojovali jako za přírodu... Tak nám to hezky vyšlo viď? Ti blbci občani nám to oteplování sežrali i s navijákem. A jak krásně to nese, to je paráda. Těch peněz! Na klima to sice nemá vliv, ale to jsme přece věděli od začátku, no ne?"

 

Více viz na www.klimaskeptik.cz

 

Autor: Vítězslav Kremlík | středa 16.6.2010 10:20 | karma článku: 25,96 | přečteno: 1316x
  • Další články autora

Vítězslav Kremlík

Děti šly do kina na pohádku o Barbie a dostaly feministickou přednášku

"Jestli si dáte panáka pokaždé, kdy zazní slovo patriarchát, budete před koncem filmu na šrot," vyjádřil se o filmu Barbie Elon Musk.

27.7.2023 v 9:24 | Karma: 20,32 | Přečteno: 498x | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Varování: Na Facebooku řádí falešný Kremlík

Kremlík se zbláznil a začal se zapojovat do nesmyslných diskusí pod články na Facebooku? Ne, to se jenom za něho vydává nějaký hacker či troll.

5.5.2022 v 8:30 | Karma: 20,49 | Přečteno: 651x | Diskuse | Společnost

Vítězslav Kremlík

Covid jako generální zkouška na klimatický lockdown

Za Covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?

10.11.2021 v 8:32 | Karma: 33,28 | Přečteno: 1111x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Vítězslav Kremlík

Myslíte při sexu... na klima? A ví o tom vaše žena?

Na co myslíte při sexu? No fuj. Že se nestydíte. Uvědomělý občan by měl myslet na uhlík, na planetu. A ne na nějaké nemravnosti.

9.11.2021 v 10:03 | Karma: 35,36 | Přečteno: 1035x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Vítězslav Kremlík

Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu

Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle...uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země "šťastnější". No panejo. To se máme na co těšit.

6.11.2021 v 9:36 | Karma: 33,74 | Přečteno: 953x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Na luxusním bulváru v Paříži pobodal muž policistu. Zastřelili ho

19. července 2024  9:35,  aktualizováno  12:33

Na luxusním bulváru Champs-Élysées v Paříži byl ve čtvrtek při útoku nožem zraněn policista....

Mladí motorkáři si dávali pauzu na zastávce, nabourala do nich opilá řidička

19. července 2024  12:33

Dva nezletilí motorkáři si dávali přestávku v jízdě a v sedle svých motorek odpočívali na...

Dodavatelé v desítkách případů nehlásí výpadky léků, nedostává se 30 druhů

19. července 2024  12:18

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) řeší desítky případů, kdy výrobce porušuje novou povinnost...

Výbuch prodejny konopí v Hradci zavinil majitel, získával CBD pomocí hořlaviny

19. července 2024  12:18

Kriminalisté pokročili s vyšetřováním loňského květnového požáru a výbuchu v obchodě s léčebným...

  • Počet článků 403
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2764x
Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán). Ta v roce 2021 vyšla též anglicky na Amazonu jako A GUIDE TO THE CLIMATE APOCALYPSE.

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky