Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Demonstrace proti karikaturám hanobícím Adolfa Hitlera

Po stížnostech muslimů na karikatury Mohameda je tu další podobná aféra. Neonacisté jsou uraženi kvůli karikaturám Führera. „Doufám, že nedojde k fanatickému rozdmýchávání nacifóbie kvůli zítřejším útokům na synagogy,“ nabáda

 

Nejsem Charlie, stálo na trasparentech demonstrantů.

Shromáždění národních socialistů nedávno v Berlíně protestovalo proti karikaturám Adolfa Hitlera, které se objevily v izraelském satirickém časopise Charlie Hebro. „Jde o hanobení našeho přesvědčení. Věříme, že Führer – čest buď jeho památce – byl nepochopený humanista,“ stěžoval si mluvčí organizátorů Franz Höss. Demonstranti po symbolickém pálení knih předali petici, kde požadují, aby antifašisté byli stíháni za hlásání nenávisti vůči skupině obyvatelstva.

"Nacismus je hnutí za mír," okomentoval situaci Pavel Kamas, který Hitlerovy projevy vydal nedávno česky.

Zajímavá byla televizní debata na Deusche Welle. Tzv. umírnění nacisté hájili tezi, že démonizace nacismu je jen projev xenofobie.  Nacistická ideologie je podle nich poselství míru a nemá s válečnými zločiny Třetí říše nic společného. Křesťané přece také mají na svědomí spousty mrtvých (conquistadoři, křižáci) a přesto křesťanství nikdo neoznačuje za zločineckou ideologii.

Následovala skoro teologická debata, kde zástupce antifašistů citacemi dokazoval, že agresivní povaha nacismu přímo vyplývá z Mein Kampfu. Vůdce nacistů Höss to odmítl jako překroucenou nacifóbní propagandu. Mein Kampf lze prý pochopit jen německého originálu, protože překlady nevystihnout jemné odstíny německého jazyka. Na závěr televizní diskuse se oba diskutující před kamerami poprali. Höss bil odpůrce po hlavě Mein Kampfem a vykřikoval „Nacismus je proti násilí.“

Argumentace obhájců nacismu pozoruhodně připomíná argumentaci obhájců islámu.

Dánský historik Knud Jorgensen v New York Times - známý popírač holokaustu - uklidňuje veřejnost, že nacismu není proč se bát. Národní socialismus je prý hnutí za zdravý národ a sociální spravedlnost. Lidé, kteří vykřikují „Sieg Heil“ a zabíjejí židy nemají s pravým nacionálním socialismem nic společného a nerozumí mu. Plynové komory – podle tzv. umírněných nacistů - prý nemají také s nacionálním socialismem nic společného – to je věc, která se děla bez vědomí většiny členů NSDAP za jejich zády.

„Vy byste nejraději všechny nacisty nechal označkovat jako dobytek a nechal odsunout,“ varují před vlnou nacifóbie obránci lidských práv. Nelze prý uplatňovat princip kolektivní viny a většinu mírumilovných nacistů obviňovat za to, jak hrstka pomatenců nacismus překroutila a zneužila. Většina nacistů jsou přece slušní lidé jako Oskar Schindler, který zachránil spoustu židů před koncentrákem. Nebo horolezec Heinrich Harrer, který se v Tibetu spřátelil s Dalajlámou (viz film Sedm let v Tibetu). „Sami máme z nacistických radikálů strach,“ píše umírněný nacista,  který se skrývá pod policejní ochranou. Slušní nacisté jsou ale mezi dvěma mlýnskými kameny. Z druhé strany se totiž obávají populistů, kteří navrhují odsunout všechny nacisty do mýtické árijské pravlasti, tj. do Hyperboreje kamsi za polárním kruhem.

Úřady se snaží vlnu nacifóbie sklidnit. Fejsbůček zablokoval stránku „Nácky v Čechách nechceme“, protože prý vyzývala k šíření nenávisti. Na webu se vypočítávalo, v kolika případech Hitler osobně nařídil nějaké vraždy. Nacisté ale vedení Fejsbůčku přesvědčili, že ve všech případech se Hitler jen bránil proti agresi, šlo o sebeobranu proti terorismu. "Potřebujeme umírněné nacisty na boj proti radikálům, nemůžeme si je odcizit napadáním jejich Vůdce. O mrtvých jen dobře," řekl ředitel Fejsbůčku.

Aby došlo k zmírnění vášní, Evropská unie nyní představuje projekt „Národní socialismus očima českých školáků“. Děti budou prý vedeny ke kritickému myšlení a kritické analýze textů o nacismu. Aby uměly rozpoznat, který autor je proti nacismu zaujatý. Aby uměly rozpoznat texty odborníků s certifikátem od NSDAP (jako Pavel Kamas) od textů tendenčních. Na titulní stránce webu se píše: „Ve společnosti je spousta stereotypů a předsudků proti národním socialistům, s touto xenofobií v sobě musíme každý bojovat. Když Hitler – čest buď jeho památce – mluvil o svém boji za lepší rasu, myslel tím právě mravní zdokonalování a růst.“ Podle kritiků tím EU napomáhá šíření hnutí, které směřuje k potlačování lidských práv a svobod.

Předseda českého Sluníčkového svazu chce problém řešit multikulturně. „Jestli nacisté chtějí ve svých čtvrtích uplatňovat norimberské zákony, je to jejich věc. Bylo by arogantní říkat, že naše kultura a naše hodnoty jsou lepší než jejich.“ Korunu všemu nasadil Vyorálek ze strany ČSAD, když odsoudil nacifobní demonstraci občanů Ústí nad Vltavou. Uprostřed města vyrůstá krajské sídlo NSDAP s mohutným hákovým křížem v průčelí. „Jde o starý indický symbol míru, nevidím v tom problém,“ řekl Vyorálek.

 

PS: Výše uvedený článek je pochopitelně pouhá mystifikace a výmysl. Vzhledem k tomu, že nacisté stáli u kořenů ekofašismu a europeismu, je snad čtenářům jasné, že k nacismu žádné sympatie nechovám. Připadá mi ale unfair, když neplatí stejná pravidla pro všechny. Když jedni říkají, že islám není nebezpečný, říká se jim umírnění muslimové. Když druzí říkají, že nacismus není nebezpečný, říká se jim "popírači holokaustu". Proč se oběma neměří stejným metrem?

 

Autor: Vítězslav Kremlík | pondělí 16.2.2015 9:46 | karma článku: 42,41 | přečteno: 4384x
  • Další články autora

Vítězslav Kremlík

Děti šly do kina na pohádku o Barbie a dostaly feministickou přednášku

"Jestli si dáte panáka pokaždé, kdy zazní slovo patriarchát, budete před koncem filmu na šrot," vyjádřil se o filmu Barbie Elon Musk.

27.7.2023 v 9:24 | Karma: 20,12 | Přečteno: 492x | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Varování: Na Facebooku řádí falešný Kremlík

Kremlík se zbláznil a začal se zapojovat do nesmyslných diskusí pod články na Facebooku? Ne, to se jenom za něho vydává nějaký hacker či troll.

5.5.2022 v 8:30 | Karma: 20,49 | Přečteno: 649x | Diskuse| Společnost

Vítězslav Kremlík

Covid jako generální zkouška na klimatický lockdown

Za Covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?

10.11.2021 v 8:32 | Karma: 33,22 | Přečteno: 1110x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie

Vítězslav Kremlík

Myslíte při sexu... na klima? A ví o tom vaše žena?

Na co myslíte při sexu? No fuj. Že se nestydíte. Uvědomělý občan by měl myslet na uhlík, na planetu. A ne na nějaké nemravnosti.

9.11.2021 v 10:03 | Karma: 35,32 | Přečteno: 1031x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie

Vítězslav Kremlík

Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu

Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle...uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země "šťastnější". No panejo. To se máme na co těšit.

6.11.2021 v 9:36 | Karma: 33,74 | Přečteno: 952x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Požár budovy u Moskvy má osm obětí, zůstaly uvězněny v ohni uvnitř

24. června 2024  15:34,  aktualizováno  22:05

Nejméně osm obětí si podle předběžných údajů vyžádal požár v budově ve Frjazinu u Moskvy, uvedla...

Havel je pro Argentince příklad, uznal prezident Milei při návštěvě Pavla

24. června 2024  14:59,  aktualizováno  21:57

Česko v pondělí navštívil zhruba půl roku po svém zvolení do funkce argentinský prezident Javier...

„Zavinil smrt lidí víc, než se zasloužili Rusové“. Zelenskyj vyměnil generála

24. června 2024  20:25,  aktualizováno  20:50

Sledujeme online Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nahradil generála Jurije Sodola ve funkci velitele...

To Ukrajina rozhoduje, hájí se Pentagon po rozprášení turistů na krymské pláži

24. června 2024  18:20,  aktualizováno  20:48

Ukrajina sama rozhoduje o cílech svých útoků, uvedl v pondělí Pentagon. Reagoval tak na vyjádření...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 403
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2764x
Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán). Ta v roce 2021 vyšla též anglicky na Amazonu jako A GUIDE TO THE CLIMATE APOCALYPSE.

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky