Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Climategate: Klimatologové IPCC přiznávají, jak falšovali grafy

Ve středověku bylo tepleji než dnes. Aby vytvořili paniku, že naše teploty jsou alarmující a nepřirozené, ekologisté z grafů vymazali středověké teplé období. A sami to nyní přiznali. Skandál.

 

 

Toto je česká verze mého anglického blogu v mezinárodní blogovací soutěži na téma klimatických změn, kterou zorganizovala Evropská komise před konferencí v Kodani (viz http://climatechange.thinkaboutit.eu/think2/blogger/kremlik)

 

IPCC hokejkový graf kvůli kritice nahradila špagetovým grafem. Ten ale používá stejné triky: Černá čára jsou přístrojově naměřené teploty z teploměrů. Barevně jsou rekonstrukce z letokruhů. Všimněte si, že cca po roce 1950 letokruhy žádné oteplování neukazují.

 

 

 

 

CO SI PÍŠÍ KLIMATOLOGOVÉ

V listopadu 2009 hacker ukradl a zveřejnil e-maily předních klimatologů OSN, kteří po léta šířili paniku z globálního oteplování. Včetně dopisů autora hokejkového grafu. Ukázalo se, že falšují data a grafy historických teplot. Ve skutečnosti naše teploty nejsou alarmující, ve středověku bylo tepleji.  V e-mailech z CRU jsou takové perly jako "snažil jsem se balancovat mezi zásadami vědy a mezi požadavky IPCC, což je často problém". Tato aféra získala přízvisko Climategate podle vzoru Watergate.

V e-mailu z roku 1999 Phil Jones (vedoucí CRU) píše: "Právě jsem dokončil Mikův trik, co použil v Nature. Přidal jsem ke každé teplotní sérii za posledních 20 let reálné údaje... abych zakryl pokles teplot."

Mike je Michael Mann, autor proslulého Hokejkového grafu, který publikoval v magazínu Nature v roce 1998. Hokejkový tvar grafu (teploty pořád stejné až ve 20. stol. šílený nárůst) vytvořil tedy jakýmsi "trikem".

PROBLÉM DIVERGENCE

Poslechněme si, jak to vysvětluje sám Mann na svém webu RealClimate: "Co se týče onoho "zakrytí poklesu", není žádné tajemství, že teploty odvozené z letokruhů Keitha Briffy po roce 1960 neodpovídají skutečným teplotám na teploměrech. Tomu se říká "problém divergence" a v odborné literatuře je to dobře známo."

  • Potíž bude nejspíše v tom, že jakmile oteplení dosáhne určité hranice, letokruhy přestávají na další oteplování reagovat.
  • Kdyby ve středověku měli teploměry a dochovaly se nám jejich záznamy, viděli bychom, že skutečné teploty tehdy byly daleko vyšší, než jak to ukazují letokruhy. Teploty byly tak vysoké jako dnes.

K ČEMU TRIKY

RealClimate (Mann): "Onen můj "trik" není nic jiného než vzít rekonstrukci historických teplot odvozenou z letokruhů a přidat k ní na konci křivku teplot, kterou máme ze současných přístrojových měření, aby v grafu nechyběl kontext dnešního oteplení." Hezký kontext Michale. 

  • Pokud Mikův trik nepoužijete, tak vám rekonstrukce dle letokruhů ukáže nulové oteplení ve středověku, ale také nulové oteplení ke konci 20. století (ačkoliv víme, že k němu došlo).
  • Pokud Mikův trik použijete, dostanete hokejkový graf. Dlouhá rovná čára a najednou strmé stoupání. Žádné oteplení ve středověku, ale velké oteplení ve 20. století... Zázrak... Z ničeho nic máte v grafu gigantické bezprecedentní globální oteplování. A můžete křičet "poplach"!! A začít vesele organizovat celosvětové daně, regulace a byrokracii na "boj proti oteplování".

 

MANN A BRIFFA NEDOPORUČUJÍ HOKEJKOVÝ GRAF POUŽÍVAT

RealClimate (Mann): "Tito autoři vždy sami otevřeně zdůrazňovali, aby se jejich rekonstrukce teplot po roce 1960 nepoužívala (takže obviňovat je z toho, že "zakrývají pokles teplot" je podivné) a nepoužívat tato data je jistě naprosto v pořádku. Teprve další výzkum tuto divergenci vysvětlí."

Tady s Mannem poprvé mohu souhlasit. Jeho hokejku nepoužívat! Neodpovídá realitě. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CO SE STANE, KDYŽ MIKŮV TRIK NEPOUŽIJEME

A) Pokud použijete jen letokruhy a žádné triky, dostanete prakticky rovnou placatou čáru. Žádné globální oteplení dnes ani ve středověku.

B) Pokud rekonstruujete teploty z jiných pramenů, než jsou letokruhy, dostanete ten graf, který byl ve zprávě IPCC z roku 1990 (FAR) - velké středověké oteplení (MWP) a hlubokou malou dobu ledovou v novověku (LIA). Proto nezávislý výzkum potvrzuje, že MWP existovalo a bylo tepleji než dnes (viz odborný výzkum na webu  http://www.co2science.org/data/mwp/mwpp.php)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOUČASNÉ TEPLOTY JSOU DOCELA NORMÁLNÍ A NÍZKÉ. NENÍ DŮVOD PANIKAŘIT.

GRAF: http://www.co2science.org/data/mwp/studies/l1_mobergnh.php 
Moberg, A., Sonechkin, D.M., Holmgren, K., Datsenko, N.M. and Karlen, W. 2005. Highly variable Northern Hemisphere temperatures reconstructed from low- and high-resolution proxy data. Nature 433: 613-617.

 

 

ZÁVĚRY

Soukromá korespondence klimatologů odhalila, že iluze šíleného globálního oteplování byla vytvořena podvodem. Falšováním grafů. Ve skutečnosti jsou současné teploty normální. Ve středověku bylo tepleji.

Michael Mann a jeho komplici udělají nejlépe, když budou mlčet. Protože svými neobratnými výmluvami na sebe prozrazují další a další lumpárny.

Šéf CRU Phil Jones po skandálu už odstoupil. Teď je na řadě s odstupováním Michael Mann, Obamův poradce Holdren, šéf IPCC Pachauri a řada dalších výtečníků, kteří jsou v Climategate namočení. Už abyste byli pryč, hoši.

 

 

Reference:

1) The CRU hack:Context (23 Nov 2009). RealClimate Website of Michael Mann et al. <http://www.realclimate.org/index.php/archives/2009/11/the-cru-hack-context/> Michael Mann explaining in his own words.

2) A blog discussing the divergence problem in detail  clearly: http://jhammerton.wordpress.com/2009/11/29/climategate-on-the-mikes-nature-trick-email/

 3) CRU climate data already 95% available. CRU website (28 Nov 2009)  <http://www.uea.ac.uk/mac/comm/media/press/2009/nov/homepagenews/CRUupdate> Here you can see a graph of what happens if you do/don't use Mick's Nature trick.

4) Craig Idso et al. MWP Project <http://www.co2science.org/data/mwp/mwpp.php> Listing of peer-review research documenting ther MWP period. This is real science, not IPCC.

Autor: Vítězslav Kremlík | úterý 8.12.2009 11:30 | karma článku: 37,07 | přečteno: 6466x
  • Další články autora

Vítězslav Kremlík

Děti šly do kina na pohádku o Barbie a dostaly feministickou přednášku

"Jestli si dáte panáka pokaždé, kdy zazní slovo patriarchát, budete před koncem filmu na šrot," vyjádřil se o filmu Barbie Elon Musk.

27.7.2023 v 9:24 | Karma: 19,73 | Přečteno: 483x | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Varování: Na Facebooku řádí falešný Kremlík

Kremlík se zbláznil a začal se zapojovat do nesmyslných diskusí pod články na Facebooku? Ne, to se jenom za něho vydává nějaký hacker či troll.

5.5.2022 v 8:30 | Karma: 20,30 | Přečteno: 648x | Diskuse| Společnost

Vítězslav Kremlík

Covid jako generální zkouška na klimatický lockdown

Za Covidu si klimatičtí aktivisté pochvalovali, jak hezky klesají emise, když si na obyvatelstvo pořádně došlápnete. A když už si lidé na ztrátu osobních svobod tak nějak zvykli, proč to měnit?

10.11.2021 v 8:32 | Karma: 33,16 | Přečteno: 1109x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie

Vítězslav Kremlík

Myslíte při sexu... na klima? A ví o tom vaše žena?

Na co myslíte při sexu? No fuj. Že se nestydíte. Uvědomělý občan by měl myslet na uhlík, na planetu. A ne na nějaké nemravnosti.

9.11.2021 v 10:03 | Karma: 35,27 | Přečteno: 1029x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie

Vítězslav Kremlík

Podle autorů zeleného údělu se v Hondurasu žije lépe než v Německu

Happy Planet Index nehodnotí životní úroveň států podle HDP, ale podle...uhlíkové stopy. Takže čím horší energetická chudoba, tím je země "šťastnější". No panejo. To se máme na co těšit.

6.11.2021 v 9:36 | Karma: 33,68 | Přečteno: 948x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Moderní lichváři připravují o bydlení dlužníky i jejich příbuzné. Trik je snadný

18. dubna 2024

Premium Potřebujete rychle peníze, pár set tisíc korun a ta nabídka zní lákavě: do 24 hodin máte peníze na...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Prezident Petr Pavel se zranil v obličeji při střelbě ve zbrojovce

19. dubna 2024  15:44

Prezident Petr Pavel se při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal...

Langšádlová končí jako ministryně pro vědu a výzkum. Nahradí ji Havel?

25. dubna 2024  8:08,  aktualizováno  13:31

Přímý přenos Helena Langšádlová z TOP 09 končí ve vládě Petra Fialy. „Předsednictvo TOP 09 děkuje ministryni pro...

Vrah hodil tělo ubodaného muže do žumpy, tam tlelo dva měsíce. Dostal 20 let

25. dubna 2024,  aktualizováno  13:27

Krajský soud v Ostravě poslal na dvacet let do vězení 62letého Karla Machalu za to, že předloni v...

Odvrátili jsme dronový útok na Minsk z území Litvy, tvrdí Bělorusko

25. dubna 2024  13:11,  aktualizováno  13:21

Šéf běloruské tajné služby (KGB) Ivan Tertel ve čtvrtek uvedl, že se podařilo zmařit dronový útok...

Ministerstvo vyčlenilo vakcíny pro těhotné. Válek apeluje na přeočkování dětí

25. dubna 2024  11:30,  aktualizováno  13:10

V Česku stále rapidně přibývá případů černého kašle. „Registrujeme 956 nových případů,“ řekla...

  • Počet článků 403
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2796x
Tento blog byl oceněn v anketě "Bloger roku 2011". Autor je překladatel a vzděláním historik. Účastnil se klimatické konference v Kodani. Po aféře Climategate založil web www.klimaskeptik.cz. V roce 2019 vydal knihu OBCHODNÍCI SE STRACHEM (Dokořán). Ta v roce 2021 vyšla též anglicky na Amazonu jako A GUIDE TO THE CLIMATE APOCALYPSE.

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky