Slavia vs. Sparta

Obě dvě pražská S mají po středě za sebou první část boje o milióny v Lize mistrů. S dosti rozdílným výsledkem...

Snažil jsem se sledovat současně oba zápasy a jak to vypadalo ?

Slavia uhrála v Amsterdamu zcela nečekané vítězství (kurs na vítězství Slavie 7,7:1), když vyhrála penaltou Kalivody 1:0. Zápas jsme mohli nakonec sledovat v televizi na ČT 4 (proč se kolem toho tolik šaškovalo?) a myslím, že Slavia v zápase nezklamala. Ajax sice měl více ze hry i šancí bylo na jeho straně jistě více (nejenom v naší lize se překopne prázdná branka), ale především díky brankáři Vaniakovi (opravdu dobrý nákup Slavie!) se podařilo udělat Slavii první krok na cestě do základní skupiny. Je ovšem pravda, že podobně na tom Slavia byla před lety s Doněckem a nakonec o postup v prodloužení přišla. Snad vyprodaný Strahov požene Slavii k postupu.

To Sparta je na tom podstatně hůře. Určitě nepodala špatný výkon, v prvním poločase (opraveno) byla dokonce Arsenalu celkem rovnocenná, alespoň v tom, že si žádný tým (kromě sparťanské tyče) nevytvořil žádnou velkou šanci. Ve druhém poločase - už bez kapitána Řepky (jeho slova o tom, že Arsenal bude fotbal bolet, se nakonec obrátila proti němu a fotbal bolel jeho) - pokračovala Sparta ve fotbale bez proměňování šancí. To Arsenalu stačily dva útoky(i díky kiksu Horvátha) k tomu, aby skóroval  a zajistil si tak luxusní pozici pro další postup.

Jestli jsem šance Sparty na postup po losování viděl na 15 % a Slavie tak na 25 %, teď si myslím, že šance Sparty jsou pod 5 % (vyhrát na Arsenalu 3:1 je dost velká fantazie) a šance Slavie tak 55 % (hlavně to nechce brzy doma dostat od Ajaxu branku).

Za čtrnáct dnů budeme moudřejší (doufám, že zase oba dva zápasy uvidíme v televizi).

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Krejčík | čtvrtek 16.8.2007 12:30 | karma článku: 11,18 | přečteno: 1292x