Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

ČSSD má strach

Pan Paroubek se najednou bojí a skučí. Jako ten dráček z večerníčku o Rákosníčkovi zjistil, že ho nikdo nemá rád a že si s ním nikdo nechce hrát. Leda tak na rachejtličky, kdy Paroubek plive lži a pomluvy a druzí po něm házejí vejce.

ČSSD a její předseda tu již mnoho let vytvářejí atmosféru konfrontace a nenávisti, nestydí se kohokoliv pomluvit a urazit, hřímají z televize i tribun či pořádají billboardové štvavé kampaně. A najednou chudáčci prostoduší zjišťují, že ti, kteří lidi nejvíc štvou, jsou oni sami. Jak se říká, kdo seje vítr, sklízí bouři. Roky využívají nejnižší lidské pudy, manipulují s veřejností, vytvářejí ovzduší strachu a nedůvěry. A když se to otáčí proti nim, tak piští. Kdyby byli alespoň chytří (moudrost od nich neočekávám), tak by věděli, že to je naprosto zákonité a mocichtivým papalášům Paroubkova střihu se to stalo už tisíckrát. Ale sociální demokraté jsou asi nepoučitelní, tak ať si teď důsledky svých činů vyžerou do mrtě.

To, že se mnoha lidem Paroubkova politika nelíbí, pocítil pan předseda už loni v květnu, kdy hrubost a brutalita předvolební kampaně a nemožnost jakékoliv slušné diskuse s ním, vyústily v andělský vajíčkový masakr. Co se od té doby na politice ČSSD a Paroubka změnilo k lepšímu? Nic. A oni to vědí. Chtěli nás poštvat proti svým nepřátelům, ale akorát nás naštvali a poštvali nás proti sobě.

Statečnosti v jejich postojích je pramálo, nejdřív se pošklebují na slušné lidi, a když se schyluje k výchovnému pohlavku, schovávají se za sukně mámy policie. A tihle spratci nám jako mají vládnout?

Autor: Kamil Krbálek | pondělí 3.5.2010 12:30 | karma článku: 38,39 | přečteno: 1911x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Kamil Krbálek

Znalostní revoluce

Nová technologická revoluce právě začala. Je načase dát jí jméno. Informační revoluce končí a umělé inteligence startují další.

24.3.2023 v 9:18 | Karma: 8,90 | Přečteno: 306x | Diskuse | Věda

Kamil Krbálek

Na blbou otázku, blbá odpověď

Statistici si lámou hlavu nad tím, proč 4,77 milionu lidí neodpovědělo na otázku o víře, spekulují o naší lenosti nebo bojkotu nepovinných otázek. Můj názor je, že se hlavně špatně zeptali.

16.12.2011 v 8:07 | Karma: 13,39 | Přečteno: 1446x | Diskuse | Společnost

Kamil Krbálek

Opravdu USA versus teror 100:1?

Článek v dnešní MF Dnes je manipulativní. Pokud lze zmiňovaných 8741 Američanů zabitých 11.září, v Iráku a Afghánistánu připsat na vrub muslimům, rozhodně nelze uvedených 220 tisíc mrtvých muslimů připsat jen na vrub Američanů. V tomhle autor míchá hrušky s jabkama a srovnává nesrovnatelné s jasným záměrem trošku přispět k tomu populárnímu antiamerikanismu.

13.9.2011 v 9:38 | Karma: 11,96 | Přečteno: 999x | Diskuse | Politika

Kamil Krbálek

Debakl stávky

Stávka byla debaklem a jasnou porážkou odborářů, kterou se snaží celý večer ve všech médiích zakecat, ale stačí pár záběrů a zkušenost dnešního dne a je jasné, že je to vaření z vody.

16.6.2011 v 22:17 | Karma: 24,95 | Přečteno: 1131x | Diskuse | Politika

Kamil Krbálek

Jak změnit politiku?

Opět, již po tisící, se vynořil nějaký politický skandál. Politici místo práce zase řeší hovadiny a lidi dole na ně nadávají a chtějí změnu politiků nebo politiky. Ale všichni víme, jak to dopadne – bude to na chlup stejné, jaké je to dnes (nebo ještě horší). Už nám dochází, že tudy cesta nevede? Už jsme u konce s dechem a konečně dáme na rady moudrých?

18.5.2011 v 14:33 | Karma: 8,15 | Přečteno: 779x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?

Dárkyně krve
15. května 2026  10:19

Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...

Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?

David Tomášek a Lukáš Dostál po vyhraném zápase s Norskem na hokejovém MS v...
vydáno 12. května 2026

Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...

Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí

Len je považován za supermateriál. Látka se na slunci méně zahřívá a má...
15. května 2026

V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...

Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?

Myslitel od Martina Janeckého z výstavy PLEJÁDY SKLA 1946-2019
15. května 2026  15:30

Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...

5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát

Vizualizace smíchovského nádraží po rekonstrukci
15. května 2026  10:20

Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...

Z českých kopců až ke světovým vrcholům

Radek Jaroš
18. května 2026

Komerční sdělení Radek Jaroš patří mezi nejvýraznější české horolezce a je prvním Čechem, který vystoupil na všech...

Praha 6

Praha 6
vydáno 17. května 2026  22:45

Jarní svátek vína před Píseckou bránou

3. den na MS v hokeji 2026: Švédové se střetlo s Dánskem. Jaké další zápasy nabídne dnešní program?

Slovenští hokejisté se těší z vítězství po zápase základní B-skupiny Slovensko...
17. května 2026  20:25

Mistrovství světa v hokeji 2026 pokračuje třetím hracím dnem. Do akce šli favorité turnaje včetně...

MS hokej 2026: Česko proti Slovinsku nenavázalo na výhru s Dánskem

Hlavní trenér České hokejové reprezentace Radim Rulík při tréninku.
17. května 2026  1:19,  aktualizováno  20:06

Čeští hokejisté v sobotu večer na mistrovství světa nastoupili k druhému zápasu základní skupiny....

  • Počet článků 82
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1597x
Zajímá mě svět kolem nás, to jak funguje nebo spíš právě nefunguje a hledám způsoby, jak ho učinit funkčnějším.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.