50.léta, čeští lékaři v roli bolševických mučitelů
Příběh dr. Sommera, českého Mengeleho, začal v den vraždy Jana Masaryka.
Nedokonalý pokus o rekonstrukci událostí kritické noci z 9/10.3.48, kdy byl zavražděn Jan Masaryk, provedl v časopise Der Spiegel ze dne 7.4.65 český novinář Michael Rand v článku Fünf Männer kamer nach Mitternacht/Pět mužů přišlo po půlnoci.
Komunistický ministr vnitra Václav Nosek zakázal další policejní šetření bezprostředně po pohřbu.
Hlavní vyšetřovatel dr. František Borkovec však pátral dál na vlastní pěstˇ, a odhalil spojení mezi majorem Franzem Schrammem, styčným důstojníkem STB a NKVD, podle Randa organizátorem vraždy ( Schramm byl „záhadně“ zavražděn v létě 48, nebyl pitván, obviněni byli studenti, kteří po únoru přešli hranice, a skončili v pohraničním uprchlickém táboře ), a Václavem Sedm, členem stráže v Černínském paláci, zavražděn v 6/48 při „záhadné“ autonehodě, nebyl pitván.
Václav Sedm odešel v kritickou noc ze strážnice domů s tím, že jej bolí zuby – brzy poté se stal správcem znárodněného klenotnictví, a když měl být pro černý obchod se zlatem vyšetřován, bylo vyšetřování na pokyn Schramma zastaveno.
Dr. Borkovec byl koncem roku 48 obviněn, že zorganizoval povstání v Litoměřicích, a byl bez řádného soudu popraven na základě svého údajného doznání, že byl vůdcem spiknutí.
Policejní komisař Josef Kadlec na základě Borkovcova pátrání mezi těmi, kdo na patologii přišli do styku s Masarykovou mrtvolou, navrhl exhumaci a expertízu, zda krajina za pravým uchem byla poškozena úderem, nebo obsahovala vpich injekční stříkačkou.
Navrhovatel exhumace policejní komisař Josef Kadlec vzápětí zemřel při výslechu ( bolševici smrt při výslechu nazývali sebevraždou), stejně jako policejní lékař dr. Jaromír Teplý, jenž ohledal tělo Jana Masaryka, a konstatoval mj. fyziologické jevy smrtelného strachu, které u sebevrahů nikdy nenastávají.
Viz moje tři články zde o vraždě Jana Masaryka.
Komunistický „lékař“ Mudr Josef Sommer/1910 Klatovy- 4/1968/ nahradil ze strany STB zavražděného dr. Teplého, jenž ohledal tělo Jana Masaryka na nádvoří .
Sommer byl vzápětí povýšen na pluk. STB a šéflékaře ruzyňské věznice ( odklizen byl na jaře 68, kdy „ spáchal sebevraždu“ , jako celá řada dalších posledních svědků vraždy Jana Masaryka) ...
Sommer měl při svých pokusech na politických vězních spolupracovníka, experta na chemikálie, svého budoucího nadřízeného ing. Vratislava Podzemského, pluk. STB, kterého protežoval Antonín Novotný, a jenž v roce 68 u STB stále pracoval.
Zavalitý Sommer s lysinou na hlavě byl pár dní před XIII. sjezdem Strany (1966) z STB propuštěn, a až do své „ sebevraždy“ pracoval od ledna 1963 jako závodní lékař na OÚNZ Praha 8 v Křižíkově ulici číslo 78, kam přešel z ministerstva vnitra bez jakéhokoliv kádrového materiálu, což v tehdejší době znamenalo „ jako by před lednem vůbec neexistoval “ ...
Na podzim 1963 byl rozhodnutím ÚV vyloučen ze Strany ( proti Sommerovi obsáhlý materiál na revizní komisi ÚV Strany zaslal Ludvík Kalina, bývalý náměstek gen. ředitele Centrotexu - revizní komise Sommera dlouho a vytrvale chránila, teprve po dlouhé době byl ze Strany a z ministerstva vnitra vyhozen, Sommer se proti vyloučení odvolal, ale, jak konstatovala vdova, bylo mu řečeno, atˇ je rád, že jej nezavřou ) ...
Rozhovor se Sommerem, jenž s nimi hystericky odmítl mluvit s tím, že „ by musel spáchat sebevraždu“ , na magnetofonový záznam v 4/68 pořídili spisovatel Petr Chudožilov *1943, musel odejít do exilu ( CH), a herec a reportér Oldřich Unger *1934, musel odejít do exilu (v US), kteří do odhalení Sommera zapojili i Judr Miloše Čeřovského*1916, jenž se na jaře 68 stal gen. prokurátorem (byl odvolán v 6/69, v 1/49 při procesu s Miladou Horákovou v rámci obhajoby Františka Přeučila Miloš Čeřovský řekl na jeho obhajobu to, co mu bylo z obhajoby vyškrtnuto ze strany STB cenzorů).
Než stačili napsat článek do Literárních listů, 23.4.68 Večerní Praha v článku o českém Mengele zveřejnila Sommerovo plné jméno, autorem článku byl redaktor J. Hás ...
Druhý den zaměstnavatel Sommera, jenž mu všechno popřel, zavolal tiskového tajemníka ministerstva vnitra Dubského, a požádal o prošetření Sommerovy kauzy ...
Za dva dny nato, 26.4.68, dr. Sommer, nepohodlný svědek STB, včetně z Masarykovy vraždy, „ spáchal sebevraždu“ , správcová domu paní Vyšatová uvedla, že „ O deváté ráno zvonil telefon, Janička Sommerová chtěla telefon zvednout, ale doktor na ni ze svého pokoje volal, že si telefon vezme sám – pak se to stalo „ ...
Zanechal několik dopisů na rozloučenou ( jako všichni „ sebevrazi“ z jara 68) , v nichž ve všech vinil ze své smrti novináře, kteří jej „ uštvali k smrti „ ...- Sommer nebyl jediný, kterého na jaře 68 „ novináři uštvali k smrti „ , byl to nový způsob, jak se STB zbavovala nepohodlných svědků ...
Také paní Sommerová, stále pracující na ministerstvu vnitra, podpořena svým švagrem, novináře obvinila ze smrti svého muže s tím, že to byl „čestný člověk“, kterému v koncentráku popravili bratra, a dodala : „ Já jsem ve Straně od roku 46, kdyby se politická situace za rok změnila, vy všichni zase otočíte“ (měla pravdu, drtivá většina národa „ otočila“ hned ráno 21.8.68 ).
Sommerův pozdější zaměstnavatel OÚNZ Praha 8 Sommera popsal jako „ společenského dobráckého strýce „ , stejně tak nájemníci v domě, ve kterém žil ...
„ Čestný člověk a dobrácký strýc “ dr. Sommer zahanbil nejednoho gestapáckého lékaře, pro vězně proto bylo osudové, když onemocněli.
Brutalita dr. Sommera překonala brutalitu vyšetřujících i dozorců o to více, že člověk hrubost od lékaře pocitˇoval intenzívněji ...
Mudr Aleš Salich prohlásil:
“ V roce 38 byl Sommer představitelem levice v Pražské lékařské župě, v roce 45 se ztratil, aby se objevil jako pluk. STB.
Na přelomu let 55/56 se začali vracet političtí vězňové, kteří uváděli, že mezi metodami vyšetřovatelů a metodami dr. Sommera nebyl žádný rozdíl.
Můj přítel mi vyprávěl, jak slyšel umírající umlácenou dívku celou noc sténat – až do rána u ní seděl dr. Sommer a přemlouval ji , aby se přiznala „ ...
„ Říkali jsme mu zvěrolékař, „ uvedla dr. Helena Petránková.
„ Jako lékař svoji povinnost nekonal, přicházel do cel, dával injekce, nikdy ani na přímý dotaz neřekl jaké. Neviděl v nás ani člověka, natož pacienta.
Mnohem horší než Sommer však byla jedna lékařka, hodně vysoká, nosila i vysoké boty, říkali jsme jí Ilsa Kochová ( i vdova Sommerová prohlásila, že se novináři měli raději zaměřit na lékařku Prouzovou, která s jejím manželem pracovala v Ruzyni, a v roce 68 pracovala na ministerstvu vnitra ) ...
Jediným slušným lékařem v Ruzyni byl zubař, choval se k nám nesmírně jemně až láskyplně, stále se ptal : Bolí to ? Já přestanu, jestli to bolí „ ...
Další svědek vyprávěl :
„ Byl jsem zatčen v roce 49, do Ruzyně jsem nastoupil 1.11., strávil jsem tam 4 roky ve vyšetřovací vazbě.
Sommer byl prodlouženou rukou vyšetřujících orgánů.
Přiznejte se, a dostane léky/ jídlo , říkal vězňům, a ti se přiznávali, říkali si :
„ Je lepší jít na šibenici, než být další rok u Sommera v Ruzyni ...
Nemocné nikdy nevyšetřoval, jen podával prášky neznámého původu.
Mne osobně nechal se strašlivými bolestmi řvát po celé tři dny bolestí ( žlučníkový záchvat, močový měchýř, krvácení) , než mne nechal odvézt na Pankrác, kde ve mne našli jako břitvu ostrý kámen, který řezal sliznici.
Sommer mi na žlučníkové záchvaty předepisoval Sommerovu dietu :
ráno trochu melty, 5 dkg chleba, v poledne studenou krupicovou kaši vařenou ve vodě, nemaštěnou, večer polévku z čisté vody – tuto dietu jsem musel držet půl roku, takže jsem zhubl o 21 kg, navíc jsem musel ležet na studené zemi.
Jindy mne nechal Sommer ležet se zápalem plic a s krvácením plic u záchodu v podzemí.
Vězeň-lékař dr. Rusňák mi tehdy řekl :Člověče, ty už nejsi případ pro medicínu, ty už jsi v rukou božích.
Čtvrtý rok jsem zahájil hladovku, ani vodu jsem nepil.
Po 5 dnech vstoupili tři strážní, dali mi svěrací kazajku, dvě ženy mi vrazily do nosu hadici s roztokem glukózy, ale protože byla příliš tlustá, prorazily mi nosní přepážku.
Sommer stál na chodbě, ironicky se usmíval, a díval se, jak krvácím.
Sommer se, jako pravý dr. Josef Mengele, vždycky ironicky usmíval.
Před procesem byli vězňové ozařováni, upozornil jsem Sommera, že mám nemocné plíce, a nesmím být ozařován, ale bylo mu to jedno.
V Ruzyni byla i vysoká lékařka, blondýna, která byla horší než Sommer, na všechno odpovídala :
“ Jen si vymýšlíte“ ....
Když jsem přišel do Ruzyně, měl jsem 12 dioptrií, na celé 4 roky mi odebrali brýle, neviděl jsem na jídlo, na nic „ ...
Evžen Löbl ve své knize Svědectví o procesu (se skupinou Slánského), vydané v Bratislavě v roce 68, píše :
„ Po několikaměsíčním popírání jsem dostal drogy.
Měl jsem pocit jako při narkóze s rajským plynem.
Sám o sobě nebyl tento stav nepříjemný, ale vyvolával strach, strach k zešílení. Strach skončit život v blázinci je ještě horší než strach o život. Neudržel jsem nic v rukách, přestával jsem chodit.
V ruzyňské věznici jsem se dozvěděl od spoluvězňů, kteří uklízeli vězeňskou nemocnici, že nacházejí prázdné ampulky od drog, které podávají vězňům v polévkách.
Vyslechli jsme rozhovor, který měl dr. Sommer s velitelem ruzyňské věznice, kterého žádal, aby nechal pozorovat chování vězně, kterému dal drogu do polévky.
Proto se vězňové vyhýbali lékařskému ošetření.
S pomocí lékařů a psychologů byl vymyšlen systém, který zbavil člověka jeho lidské podstaty.
Artur London šel na procházku s bachařem , a najednou s ním začal mluvit francouzsky, protože měl dojem, že je na Riviéře.
Jugoslávský vicekonzul Kevič po požití polévky s drogou viděl, jak bijí jeho matku, proto napadl bachaře, a byl zmlácen do bezvědomí „ ...
Evžen Löbl k tomu v roce 68 poznamenal : “ I Sommer byl obětˇ, bolševický poúnorový stát byl státem bez zákonů, když nějaký zákon chyběl, sovětský poradce jej dopsal.
Poúnorový systém, zdokonalený o zkušenosti Gestapa a NKVD, byl systém na masovou výrobu poslušných všeho schopných loutek “ ...
Andrea Kostlánová
Kam zmizely milióny žen, aneb chlapec za každou cenu

V předvečer 2.sv.v. se v US zámožných kruzích zrodilo hnutí antinatalistů, kteří se obávali, že je rostoucí porodnost chudých lidí na planetě připraví o majetek.
Andrea Kostlánová
Obřízka, „ tradice“ zvrhlá jako lékaři, kterým vynáší peníze

Podle zprávy UNICEF jsou ročně rituální obřízkou zmrzačeny 3 milióny afrických žen a dívek, včetně holčiček ve stáří několika dnů.
Andrea Kostlánová
Ženy bez práva na život versus Panenky z Instagramu

Většina žen na světě jen přežívá a hrbí se, zatímco pár jiných žen se předvádí na Instagramu, mluví o děloze a těžkou volbou mezi kariérou a mateřstvím ( k tomuto viz článek „ Kňourání na Lvech, kňourání zemědělců. Tak nějak se
Andrea Kostlánová
Prodej dětí – poptávka stimuluje nabídku

Jean-Jacques Rousseau hlásal lásku k bližnímu, ale své děti dal do sirotčince, ani Albert Einstein láskou k vlastním dětem neoslnil. Jak vypadaly sirotčince dříve, ukazuje Charles Dickens a Maupassant, u nás vyšla knížka o
Andrea Kostlánová
Ochrana žen a dětí je katastrofická, zatímco z LGBT se stává privilegovaná kasta

Lidská práva nedodržuje mj. drtivá většina afrických států. Téměř všechny podepsaly Mezinárodní úmluvu o potlačení a trestání zločinu apartheidu z roku 1973, která byla přijata z iniciativy Kremlu,
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Za výbuch v Íránu zřejmě mohly chemikálie k výrobě raketového paliva, mrtvých je už 18
Počet mrtvých po sobotní explozi v přístavu u íránského města Bandar-Abbás vzrostl na 18, dalších...
Opět bez Trumpa. Prezident chyběl na tradiční večeři oslavující nezávislá média
Jako obvykle bez prezidenta Donalda Trumpa se konala slavnostní večeře ve Washingtonu, kterou...
Při dopravních nehodách ve Středočeském kraji přišli o život tři lidé
Tři lidé přišli v noci na dnešek o život při dopravních nehodách ve Středočeském kraji. Muž a žena...
Zvedli jste poplatky, osekáme zahájení sezony. Lázně a obec znesvářily větrníky
V mnohem komornější a úspornější atmosféře se letos odehraje zahájení lázeňské sezony v...

Prodej, byt 2+1, Havířov-Podlesí, ul. Dlouhá třída
Dlouhá třída, Havířov - Podlesí, okres Karviná
2 095 000 Kč
- Počet článků 1108
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1384x
email : kostlannova@email.cz