Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IK

Do kamene tesat!

Bohužel zjistíte, že poukazování na nesmyslnost a surovost šlechtění takových (pro mě osobně nepochopitelně) atraktivních hrůz, narazí na zarytou hloupost "milovníků" zvířat.

Když začala v před nějakými lety v tiskovinách určených pro chovatele (Pes přítel člověka apod.) rozumně a citlivě vedená propagace kastrace psů a fen neurčených k chovu, zvedla se okamžitě nevídaná vlna prostestů odpůrců, argumentujících "nepřirozeností" a "duševním utrpením" kastrovaných psů a fen. Těm samým odpůrcům "nepřirozeného zákroku", tj. kastrace, ovšem připadá v pořádku chovat a držet zvířata miniaturizovaná, všelijak zdeformovaná nebo třeba bezsrstá a podrobovat je péči spočívající v "balneoterapii" a "aromaterapii", nebo jim pořizovat rozsáhlý módní šarník a doplňky.

Každopádně Vám při Vašich osvětových snahách držím palce.

1 0
možnosti
  • Počet článků 179
  • Celková karma 16,85
  • Průměrná čtenost 4041x
RNDr. Evžen Korec, CSc. (* 1956)

Vystudovaný biolog, spoluautor 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky. Z původní kariéry vědce však zamířil k podnikání. Dnes je generálním ředitelem a majitelem developerské společnosti EKOSPOL, jednoho z největších stavitelů bytů v České republice. Je autorem publikace mapující zajímavosti o pozemcích ve světě i v ČR Pozemky ukrývají poklady, unikátního průvodce koupí bytu, Koupě bytu pod lupou a úspěšné knihy o investování do nemovitostí Co je v domě, není pro mě! V roce 2015 se stal ředitelem a majitelem ZOO Tábor, která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů zvířat. O jedinečném příběhu znovuotevření ZOO Tábor vypráví jeho kniha Jak jsem zachránil ZOO v Táboře. Dále je spoluauterm knih Noční život v ZOO Tábor a Jak prodloužit život vašeho psa. Je obdivovatelem Henryho Forda. Má manželku a syna. Evžen Korec je velkým milovníkem zvířat, přírody, inteligentního humoru a smaženice.