Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Asi jsem atypicky priklad, ale openspace mi nevadi, naopak se mi v nem pracuje lepe nez v zavrene kancelari, v te mam vzdy pocit, ze jsem odriznut a nevim co se deje... mam tedy sve misto, ale bylo by mi jedno kdyby ne. V dnesni dobe cloudu je mi uplne jedno, kde sedim...

0 2
možnosti
MK

Je úsměvné, že mi tu řešíme openspace jako "módní záležitost" a v USA, kde to vzniklo už od toho 20 let ustupují. :-)

1 0
možnosti
ŘK

Já mám velké antipatie ve velkých firmách nebo společnostech k oddělením typu Human resources alias oddělení lidských zdrojů. Tato oddělení jednak opravdu staví člověka na úroveň pouhého výrobního prostředku jako soustruh, vrtačka, krumpáč apod. bez nějaké empatie k zaměstnanci, ale také tato oddělení nejčastěji vedou lidé, kteří by se se svými schopnostmi pravděpodobně ani jinde neuchytili.

7 0
možnosti
KS

Oddělení HR je v normálních firmách oddělení spravující smlouvy, dodatky, počítá mzdy, zadává inzeráty a má poradní hlas při přijímání nových zaměstnanců. Na to, jak bude zaměstnanec vnímán, má vliv jeho nadřízený. Ten má vždy mnohonásobně větší pravomoce než HR.

1 2
možnosti

ale open space je přeci americký vynález. Samostatné kanceláře jsou sovětský relikt ;-(

1 1
možnosti

Navíc open space je levnější...buďte rádi, že máte práci...;-D,,,dneska ji nemá halda vysokoškoláků ;-D

0 10
možnosti

"Moji zaměstnanci řeší složité úkoly a já jim chci vytvořit ideální podmínky." - pokud máte poněkud majetnické sklony "Moji zaměstnanci...;-D" už to naznačuje, že zrovna u Vás ty ideální podmínky asi mít nebudou.

1 25
možnosti

Pokud řeknete "mí přátelé", znamená to, že máte majetnické sklony? Vy jste mi ale logik...:-P

8 0
možnosti
JR

J88i70ř25í 40R83o48d

16. 8. 2013 17:09

Já bych tento typ kanceláří zavedl do státních úřadů povinně. Ta masa úředníků, kteří odvedou málo práce za dost hodně peněz mě irituje. Jsem si jist, že pracovní morálka na různých ministerstvech, finančních, kontrolních úřadech je bídná. Tímto by se jejich výkonnost zvýšila a jistě by takovýchto úředníků nemuselo být tolik. Byl by to tedy  i důvod, aby ve státních úřadech nechtělo být zaměstnáno tolik lidí!!

3 7
možnosti
JR

Ono už tak nějak patří k českému folklóru kopnout si do státní správy, jenže... Řadoví státní úředníci odvádějí práce hodně, naopak, v současné éře šetření všude možně a snižování stavů jsou často přetěžováni nad míru. Škoda, že jste si nepřečetl nějaké reportáže v tisku v dobách okolo zavádění centrálního registru vozidel anebo S-karet - to byl neuvěřitelný hukot a nápor, jaký museli na příslušných úřadech tamní zaměstnanci a jejich bezprostřední nadřízení zvládnout!

Něco jiného je ovšem to množství různých náměstků ministrů, "top manažerů" a všelijakých těch holek, co dřou jako koně, to jsou povětšinou neschopní vyžírkové, podržtašky/roztažnožky. Těch by opravdu nemuselo být tolik, nejraděj kdyby nebyli žádní. :-/

8 4
možnosti

umerne s poctem lidi v kancelari klesa ma produktivita.

7 0
možnosti
PK

A stoupá počet příspěvků v diskusích :-)

0 0
možnosti
SC

Zajímalo by me, kolik diskutujicich pracuje v open a kolik ma vlastni kancelar pripadne pracuje uplne jinde.

OPEN = PLUS

JINDE = MÍNUS

18 26
možnosti
KS

Mě na open space vadí další věc. Máme kolem budovy terasu, kam chodí kuřáci. A pokaždé, když se někdo z té terasy vrátí, tak je pár minut cítit cigaretový odér.

11 1
možnosti
JN

Tesat do kamene. Přesně z těchhle důvodů jsem z open-space firmy před pěti lety zdrhnul. Stačí dva bezohledná hlučná hovada. Z práce, na kterou je potřeba se soustředit, udělají takovýhle lidé peklo

A světe div se, po čtyřech letech se firma složila. Vývoj nešel, tak jak měl.....

26 0
možnosti
AS

Jen jestli to jeste nebyly nasledky vasi prace ;-D

0 4
možnosti
  • Počet článků 179
  • Celková karma 16,80
  • Průměrná čtenost 4041x
RNDr. Evžen Korec, CSc. (* 1956)

Vystudovaný biolog, spoluautor 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky. Z původní kariéry vědce však zamířil k podnikání. Dnes je generálním ředitelem a majitelem developerské společnosti EKOSPOL, jednoho z největších stavitelů bytů v České republice. Je autorem publikace mapující zajímavosti o pozemcích ve světě i v ČR Pozemky ukrývají poklady, unikátního průvodce koupí bytu, Koupě bytu pod lupou a úspěšné knihy o investování do nemovitostí Co je v domě, není pro mě! V roce 2015 se stal ředitelem a majitelem ZOO Tábor, která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů zvířat. O jedinečném příběhu znovuotevření ZOO Tábor vypráví jeho kniha Jak jsem zachránil ZOO v Táboře. Dále je spoluauterm knih Noční život v ZOO Tábor a Jak prodloužit život vašeho psa. Je obdivovatelem Henryho Forda. Má manželku a syna. Evžen Korec je velkým milovníkem zvířat, přírody, inteligentního humoru a smaženice.