Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Včera v televizní debatě jste so mohla dozvědět, proč lidé nechtějí platit poplatky. Je to kvůli jednosměrné propagandě.

„Je mi to moc líto, že to musím říct: Pokud dnes, v poslední TV debatě před volbami, zastupovaly 3 osoby jednu kandidátku, tak to nebylo fér. Ti tři na to neměli přistoupit a ostatní si to neměli nechat líbit. Bohužel, na fér pravidlech už nikdo trvat neumí,“ pravil Kalousek.

Jindřich Šídlo: „Upřímně řečeno mi teď ten formát debaty na ČT 24 přijde trochu mimo. Jestli je to o minulém volebním období EP, proč tam není Konečná? Pokud to má být o těchhle volbách, proč tam má Spolu 3 lidi?“ ptal se.

„Dramaturgii debaty na ČT24 nechápu. Jsou to eurovolby, nemají tam být lídři partají, kteří nekandidují, ale lídři jednotlivých kandidátek. A když už, nemají tam být lídři sněmovních stran, ale lídři kandidujicich formací s nadějí na překonání pěti procent. Tedy nikoliv Markéta Pekarová a Marian Jurečka, kteří tam jsou navíc, ale Kateřina Konečná a Robert Šlachta nebo Macinka, kteří tam chybí,“ podotkl Honzejk.

1 0
možnosti
AK

To přece není pravda.

Není toho málo, co můžu platit dobrovolně.

Chci jezdit po dálnici, zaplatím za dálniční známku.

Nechci? Tak ji neplatím.

Chci si platit Skylink, O2TV, Vodafone TV, Magenta TV, Netflix, HBO Max, Disney+, Voyo nebo další? Zaplatím si je.

Nebaví mě? Tak je odhlásím a neplatím.

Ať si ČT a ČRo platí ten, kdo to chce používat.

Co na tom autorka nechápe?

1 0
možnosti
Foto

Ono také něco stojí šíření signálu sítí vysílačů. Přitom - už jsem uváděl, na kolik přijde TV poplatek za jeden den s porovnáním průměrné ceny jedné cigarety. O pivu nemluvě.

0 1
možnosti
Foto

J47i98r19i 95C96i67z

5. 6. 2024 12:29

Osobne by me vice zajimalo, kolik rocne vyberou na poplatcich za TV+R treba ve srovnatelnem Rakousku a kolik na provoz verejno-pravnich stanic prispiva jejich stat. Jsme levnejsi nebo drazsi? Za meho trenerskeho pusobeni v Rakousku se mi stalo, ze po nekolika letech zazvonila u dveri meho pronajateho bytu pani a sdelila mi, ze nejsou placeny poplatky za TV. Prekvapilo me to, protoze TV byla ve vybave bytu. Pani zduraznila, ze se mam jen prihlasit do evidence a zpetne nic doplacet nebudu. Vysi poplatku si nepamatuji, bylo to par €. Jinak diky za vysvetleni k dani-poplatku za TV+R.

0 0
možnosti
Foto

Fráze "Nic není zadarmo" je zjevný nesmysl, toho co je zdarma je spousta: nekomerční software, díla s licencí Creative Common, signál GPS, výšková data... - prostě jakákoli informace, kterou je její autor ochoten zveřejnit.

0 0
možnosti
Foto

GPS, hydrometeorologické informace a pod. se ovšem platí - z daní, nějakou formou. Protože hlavními odběrateli jsou jiné státní instituce.

0 0
možnosti
PD

To s tou promarnenou příležitosti je nesmysl, protože předpokládá, že veškerý čas budete věnovat nějaké výdělečně činnosti.

0 0
možnosti
LS

To je trochu nepochopení. To se tím v ekonomii opravdu nemyslí. Jde o arbitráž mezi například odpočinkem a druhou prací, proto je to obětovaná příležitost. Používá se to, abychom mohli finančně kvantifikovat náklady. Typický příběh je práce na vlastním domě. Jestliže budu vysoce kvalifikovaný odborník, který si za hodinu vydělá třeba 1500 korun, pak vskutku ekonomicky udělám lépe, když si najmu někoho, kdo mi to odpracuje za 200 na hodinu a já si na třeba čtyři hodiny sednu k počítači. Paní kolegyně to použila naprosto správně.

0 0
možnosti
JP

J63i55r33i 76P59i56l41n74y

5. 6. 2024 11:09

Pojem veřejnoprávní je ve 21. století dávno mrtvý. Přešel jsem na internetovou televizi a světe div se, reklamy můžu při sledování z minulého dne přeskočit. A to i na Primě. Takže poplatky pro vládní televizi beru jako mafiánské výpalné.

2 0
možnosti

Tak dívat se na zprávy nebo třeba sport s jednodenním zpožděním je z mého pohledu poněkud podivné.

1 1
možnosti
VF

Diskuze o financování veřejných tlampačů v rozkradené neokoloniální gubernii ovládané zájmovými klany satrapů čtvrté říše je v podstatě never ending story okrajového významu. Současný způsob vydírání daně v podobě koncesionářských poplatků je pro vládní chunty vysoce výhodný a je malá pravděpodobnost jeho zrušení. Omezení nadbytečné parazitní produkce a změna financování prostřednictvím limitované přímé platby ze státního rozpočtu je sice lákavým heslem opozičních klanů, ale současný stav je příliš tučným korytem, které nebude rušeno ani jinými nastupujícími garniturami vládních loutek.

1 2
možnosti
Foto

J54a85n 58Š84i45k

5. 6. 2024 8:21

Mám stejný názor, navíc čas je pro mě důležitější než peníze. Jenom se mi nelíbí, že poplatek se platí zvlášť, byl bych pro aby byly součástí dani z příjmu (klidně ať se o tu částku navýší). Hezký den

3 0
možnosti
Foto

A daně z důchodu? To by vyžadovalo nárůst státního aparátu. Kromě toho by tu byl řev kvůli tomu, že někdo by platil víc, neb má vyšší příjem, a při tom TV sleduje mnohem méně, než někdo s pouhou podporou.

Přitom spravedlivé je - koukáš a posloucháš - plať, když ne -neplať.

0 0
možnosti
  • Počet článků 119
  • Celková karma 26,48
  • Průměrná čtenost 1405x
Profesorka ekonomie a vysokoškolská pedagožka dříve na Vysoké škole ekonomické v Praze, nyní na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. V letech 2014 až 2018 členka Zastupitelstva hlavního města Prahy a radní pro finance a rozpočet. Napsala jsem sama nebo s kolegy docela dost knih, třeba Manažerské finance, Podniková ekonomika, Úvod do podnikového hospodářství, Cirkulární ekonomika I až III, Podnik v časech krize a další. A samozřejmě publikovala mnoho článků v domácích i zahraničních časopisech o finančním řízení podniků, sanacích, insolvencích, rozhodovacích procesech a o makroekonomickém vývoji.

Seznam rubrik