Neuvěřitelné skutečnosti

V zahraničních internetových knihkupectvích se mezi žádané tituly opět řadí kniha o jávském akupunkturistovi Changovi, kterou napsal řecký instruktor bojových umění Kosta Da­naos. Kniha sice vyšla už v červnu 2000, ale další vlnu zájmu o tento knižní titul vyvolala poslední dobou znovu diskutovaná videonahrávka, která se objevila na YouTube.                     

V roce 1988 odvysílaly televizní stanice v USA a Anglii dokumentární film Ring of Fire: An Indo­nesian Odyssey bratrů Blairových, kteří poprvé Johna Changa a jeho neobvyklé schopnosti představili divákům ze západních zemí. Nejvíce šokující se ukázala být sekvence dokumentu, ve které John Chang, praktikující jávskou verzi akupunktury, předváděl to, co nazývá dokonalým ovládáním čchi. A to vytvářením elektrického proudu uvnitř svého těla, který pak používá při ovlivňování akupunktur­ních bodů na tělech jím léčených osob. Ring of Fire vyvolal na Západě velký zájem o tohoto in­donéského léčitele a mnoho lidí usilovalo o studium starých nauk, které vedou k takovýmto schop­nostem. Ovšem John Chang si nakonec vybral pouhých pět žáků. Au­tor publikace, Kosta Danaos, je jedním z nich.  

V případě Changem propagované školy se jedná o tradiční formu tělesných a mentálních cvi­čení, které mají v lidech rozvíjet tzv. čchi, v evropských zemích nazývanou „vitální energie“, do jisté míry srov­natelnou s pojmem „kundalini“, užívaným v indických formách tělesných a men­tálních cvičení, známých jako jóga. Pojem čchi-kung, který vznikl v Číně, pak v různých školách (včetně bojových umění) označuje praxi, která se věnuje rozvoji těla a mysli. Komplexní nauka se na­zývá „nei-kung“, v japonštině „ki taiso“. Existuje mnoho podob těchto cvičení prováděných v klidu ve stoje, nebo v sedě. Některé specifické školy nei-kungu, často označované za tajné či okultní, které mohou vycházet z filozofických pozic jak taoismu, tak i buddhismu, obsahují nauky o výji­mečných lidských schopnostech jako tzv. třetí oko (telegnoze a telepatie), nebo o proje­vech le­gendární čchi formou telekineze či pyrokineze, levitace a tak podobně. 

Jak Danaos ve své knize The Magus of Java: Teachings of an Authentic Taoist Immortal říká, John Chang je pokračovatelem školy mudrce Mo-Tzu, který měl ve své době představovat nej­většího rivala Konfucia. Mo-Tzuova škola čchi-kungu nazývaná „Mo-pai“, je na Západě málo známá. Nicméně John Chang se měl údajně rozhodnout překlenout propast mezi Východem a Západem tím, že prostřednictvím svých žáků objasní některé prvky a nuance systému Mo-pai zájemcům o toto učení, postavené na tradičním principu polarity dvou protichůdných prvků zva­ných jin a jang, jimiž je vysvětlováno veškeré dění v přírodě. V průběhu několika let svého jáv­ského po­bytu, kdy se pohyboval v těsné blízkosti Johna Changa, se Kosta Danaos stal očitým svědkem pyrokineze, telekineze, levitace a řady dalších podivuhodných jevů.

Autor knihy, původní profesí strojní inženýr, se snaží čtenářům podat racionální výklad podivu­hodných jevů, označovaných za projevy čchi. Což ovšem nenahradí jejich skutečně vědeckou interpretaci. Nicméně se zde ukazuje, že existenci některých fenomémů, dosud považovaných za pouhé mýty a pověry, lze verifikovat, tedy potvrdit.

 

Zde na videu John Chang  a jeho podivuhodné schopnosti:

http://www.youtube.com/watch?v=bAV5avfDBiw

 

 

Zde novější video z loňského roku, kde ukazuje pyrokinezi Dr. Jiang Feng:

http://www.youtube.com/watch?v=frWpXPbpIXM

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Karel Wágner | čtvrtek 17.4.2014 9:09 | karma článku: 15,27 | přečteno: 1206x
  • Další články autora

Karel Wágner

Záhady z České televize

14.3.2024 v 9:09 | Karma: 28,42

Karel Wágner

Sabotáž výroby elektromobilů

11.3.2024 v 9:09 | Karma: 18,59