Dámy - dávejte si pozor (nejen u bazénu) na mobilové voyery !

Je tu závěr roku a zde vychází můj poslední článek o zajímavém fenoménu, který se zdál být mnoha laikům neuvěřitelný a jehož existence byla zpochybňována, i když je už několik let v praxi jak využíván, tak i zneužíván. Pokud však někdo nějaký fenomén nechutně zneužívá, nelze o tom jednoduše mlčet. Proto jsem se také rozhodl uzavřít toto téma varováním čtenářek před mobilovými voyery.    

Pod voyerstvím se obecně rozumí porucha sexuální preference, kdy dochází k pozorování nic netušících lidí při intimních aktivitách, například při sexu, mytí, či převlékání. Voyer obyčejně takto řeší svůj strach ze seznamování, nebo kontaktu s partnerem. Avšak v posledních několika málo letech se obje­vuje nové specifikum, které lze označit za inframobilové voyerství, realizované pro­střednic­tvím vybavení mobilního telefonu. Mobilového voyera vzrušuje především pocit, že dělá něco tajně, neboť sledované objekty netuší, že je svým mobilem svléká. On je opravdu může díky mo­derním technologiím svým mobilem svlékat, stačí mu přilepit k fotoaparátu, vesta­věnému dnes již prakticky do každého mobilního telefonu, nenápadnou destičku s vysouvacím infračerveným filtrem. Nejde zde tedy o princip žertovných brýlí z amerických komiksů, které slibují uživatelům „rentgenový“ po­hled a přitom se jedná o pouhý optický klam, který „zprůhledňuje“ obrysy objektu, na který se dí­váme proti světlu. Nejde tu také o žádnou grafiku z Photoshopu nebo iPhonů, kde pomocí zábavného či žertovného X-ray Effect programu lze z obyčejných digitálních fotografií (dodatečnou úpravou) získat jakoby rentgenové snímky.  

Voyerův mobil, vybavený přídavným filtrem, některé látky v souladu s fyzikálními zá­kony opravdu zprůhledňuje. Každý voyer si dnes může díky rychlému vývoji čipů jednoduše pro­měnit svůj mobil prostřednictvím 750nm a 800nm IR filtru na malou špionážní kameru, kterou do­káže nahlížet pod oblečení. Díky internetu si v případě voyerských choutek takovouto miniaturní destičku zakoupí už prakticky kdokoliv (včetně našich pubescentů), a to za pouhých 25 dolarů. A jak že to vlastně funguje? Zjednodušeně řečeno, IR filtr (jeho propustnost leží v oblasti delších vlnových délek) dovolí do objektivu fotoapa­rátu procházet jen infračer­venému (IR) světlu, neboť obyčejné viditelné světlo odfiltruje. A tak po připo­jení IR filtru k fotoapa­rátu mobilního telefonu dochází vlastně k proměnám běžných mobilních te­lefonů v jakousi jednoduchou miniaturní „X-ray Vision“ kameru. A že to opravdu fun­guje, to dokumentují pod tyto řádky připojené dvě černobílé fotografie, před časem po­řízené v zahraničí: ač se to zdá neuvěřitelné, obě ženy neběhaly kolem bazénu nahé, ale byly fo­ceny přes výše jmenovaný filtr.

                                                                      

Pro infračervený (IR) filtr se díky tzv. x-ray efektu (o tom více v minulých dvou článcích) stává ex­trémně průhlednou každá vlhká syntetika. A protože se většina dámských plavek vyrábí ze synte­tických vláken, potěší tak každá žena, která se prochází v mokrých plavkách kolem ba­zénu, voyera s upraveným mobilem. Při použití infrafiltrů se stávají průhlednými především nylon a polyester. Látky takto „zprůhledněné“ bývají opatřené barevnými vzory, nebo jsou celé obarvené, při­čemž nejvíce průhledné bývají tkaniny černé a modré, červené, ale i zelené. Látky čistě bílé nebo světle žluté mají tendenci odrážet infračervené světlo, takže si na nich infra­kamera z mobilu jak se říká „vyláme zuby“, neboť tzv. x-ray efekt či efekt průhlednosti zde bude málo zřejmý. Jinak ře­čeno, kvalitní infračervený filtr umožní fotoaparátu z mobilu v některých pří­padech „vidět“ pod svrchní vrstvu dámského oblečení z tenké látky, prohlédne ně­které blůzky, ko­šile a trička, některé sukně a kalhoty, nemluvě o plavkách, které bývají z tenkého, ladné křivky těsně obepínajícího syntetického materiálu. K mobilovému voyerství je ale třeba pře­devším hodně světla - pokud tedy přejdete na venkovním prostranství do stínu, pak šance infrafiltrů na efekt zprů­hlednění oblečení prudce klesá. Dnes najdete na internetu firmy, které nabízejí tzv. konverzi digitálních zrcadlovek (Canon, Nikon, Sony) tedy jejich úpravu, kdy za pomoci IR filtrů fotoaparát disponuje nejrůznějšími variantami x-ray efektu, užívanými například při forenzní fotografii. Ovšem to je klasický, velký fotoaparát a jeho majitel jej při focení na volném prostranství nijak neskrývá. Kdežto inframobil už sám o sobě naznačuje, za jakým účelem si jej majitel přidáním IR fitru vlastně připravil.

                                                                  
Infračervené světlo také částečně prochází svrchní vrstvou lidské pokožky. Pokud na naši kůži do­padá silné denní či umělé světlo (ne však světlo ze zářivek) pod vhodným úhlem, jsou za použití 800nm IR filtru zřetelně vidět pod holou kůží skryté žíly. Zde by se tedy mohla naskytnout jedna uži­tečná aplikace inframobilu pro všechny, kdo mívají potíže při odběrech krve s "dobře utajenou" žílou, i když nemůžeme předpokládat, že by naše zdravotnictví bylo vybaveno v dohledné době nějakou po­dobnou technologií. Ale s nadsázkou řečeno: co tak před vlastním odběrem krve zdravotním se­strám prostě a jednoduše půjčit pro hledání žíly svůj mobil s „rentgenovým“ efektem? 

                                  

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Karel Wágner | úterý 27.12.2011 8:27 | karma článku: 28,44 | přečteno: 18053x
  • Další články autora

Karel Wágner

Záhady z České televize

14.3.2024 v 9:09 | Karma: 28,42

Karel Wágner

Sabotáž výroby elektromobilů

11.3.2024 v 9:09 | Karma: 18,59