Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Parodie na (kreacionistickou) parodii

Někteří kreacionisté mají dosud problém s heliocentrismem, protože dle bible by Země (navzdory zkorumpované evoluční astronomii) přece jen měla být nehybným středem vesmíru. Vzácně se však shodnou, že Země už není placka.

Kreacionisté mladé Země (dále jen kreacionisté) patrně v hnutí Flat Earth cítí vážnou konkurenci. Je třeba chápat, že oprávněně. Biblická idea ploché Země je totiž ve 21. století v jádru obdobně dementní jako výpočet stáří-mládí (kulaté) Země z biblických rodokmenů.

Apologetům ploché Země kreacionisté čelí například články Plochá Země a jiné nesmyslyMýtus o ploché Zemi, nejnověji pak komentovaným videem Ne, Země NENÍ plochá.

Kreacionisté si pozvali křesťanského odborníka, který v JPL vyvíjel první americké satelity obíhající Zemi a který tedy musel o kulatosti Země vědět tak říkajíc z první ruky. Místo aby se kreacionisté nad plochou Zemí od srdce zasmáli, snáší argument za argumentem, se kterými se hluboce věřící plochozemec (pokud někdo takový ovšem existuje) stejně nikdy neztotožní. Něco mi to připomíná.

Kdybych pozval nejslovutnější odborníky na geofyziku, geologii, paleontologii, genetiku apod., aby vyvrátili představy o autenticitě celosvětové potopy dle doslovně interpretovaného biblického popisu, pravověrné kreacionisty bych stejně nezviklal. Místo neúčinné přesvědčovací kampaně se proto raději zasmějme.

Poeův zákon říká, že je prakticky nemožné rozeznat extrémní názory od jejich parodie. Pod posledním článkem proti ploché Zemi paroduje argumentaci kreacionistů plochozemec MarianSK. Tedy – já se domnívám, že jde o parodii, kdežto například veleduch Jiří Zelinka jej bere vážně. Dlouho jsem se na stránkách kreacionismus.cz tolik nepobavil!

Podstatné je to, že Božie slovo učí o zemi, ktorá je pevná, postavená na stĺpoch, ktorá sa nepohne, kde Boh stvoril nad ňou klenbu, ktorá oddeľuje horné vody od vôd spodných (pri potope sveta boli otvorené horné okná klenby), slnko, mesiac, sú telesá, ktoré sa pohybujú, Boh zastavuje raz slnko a raz ho vracia naspäť, aby sa vrátil tieň. Zem je kruh, ktorý je vsadený do štvorca – štyroch uhlov zeme, hviezdna obloha je pod klenbou, ktorú je ako stan nad zemou. Keď Kristus príde, uvidí Ho každé oko a to hneď, pretože z výšky pod klenbou, sa dá celý svet vidieť, čo potvrdzuje písmo, keď satan vyvedie Ježiša do výšky, odkiaľ uvidí všetky kráľovstvá a chce mu ich dať, len aby sa mu klaňal.

Výborně, Mariane. Boží slovo je důležitější než lidské omyly. Co v bibli se píše, pravdou jest. Gagarin byl podvod.

Preto pozorujte prírodu, pozorujte sami telesá na nebeskej klenbe, aby ste spoznali, aký blud vás dnešná veda učí! Pavol nás k tomu nabáda v liste Rimanom. Boh totiž tak urobil svet, aby sme Ho spoznali z prírody a sveta. Čím jednoduchšie pristúpime k písmam, tým bližšie sa dostaneme k pravde.Ak je zem oblá, pri 2700 km, má prevýšenie takmer 60 000 km, oproti čomu sú Himaláje nič. Rieka Dunaj, je dlhá týchto 2700 km, teda musí prekonať výšku – 60 000 km! aby sa vlial do mora! Pritom všetky rieky ústia na vrchoch a stekajú dolu do mora, ktoré je najnižšie položené. Prečo? Lebo zem je plochá a je to logické. Aby Dunaj dokázal prekonať výšku 60 000km, potreboval by čerpadlo a to riadne silné – inak je to nezmysel!

Velmi správně! Sebehloupější argument se hodí. Vždy se najde osoba věřící, která návnadu spolkne. Lidská hloupost nezná žádné hranice

Dnes sú to kresťania ktorí vydávajú knihy o plochej zemi, pracujú v teréne a nie v kancelárii za počítačom, sledujú pohyby slnka, mesiaca (ktorý je hodne, hodne blízko a nie 400 000km), majú vlastnú techniku.Je to paradox. Kreacionizmus je posmievaný tými istými ľuďmi, ktorí nenávidia biblické učenie a úmyselne tvoria a zastávajú učenie, ktoré stojí proti písmam. Nikdy títo ľudia neuznajú nič iné, iba evolúciu, aj keby mali akýkoľvek hmatateľný dôkaz. Sú to tí istí ľudia, ktorí rovnako sa posmievajú z plochej zeme. Aj keby mesiac spadol na zem a zistili by, že je malý, aj tak by tvrdili, že heliocentrizmus je pravda a že USA boli na mesiaci, čo je nemožné! Kresťania musia pochopiť, aké lži diabol vynašiel, aby oklamal celý svet a jednou z nich je aj guľatá zem...

Ještěže proti celosvětové konspiraci vědců, kteří pod ďáblovým vedením lžou lidem o jejich původu, stojí hrstka posledních spravedlivých, kteří nám – navzdory ústrkům – ještě dokáží říct pravdu. Pravdu o vesmíru starém 6000 let, o biblické potopě, která sedimentovala, erodovala, sedimentovala a zase erodovala, trhala kontinenty a zase je spojovala, občas vysoptila kilometry vyvřelin, do toho pečlivě roztřídila zkameněliny a to všechno zvládla za jediný rok. Pravdu o stvoření hotových druhů, pravdu o ploché zeměkouli.

Autor: Karel Tejkal | pátek 7.12.2018 21:03 | karma článku: 17,66 | přečteno: 477x
  • Další články autora

Karel Tejkal

Fermiho paradox a temná hmota

Fermiho paradox vyjadřuje podivení, že jsme dosud nenalezli stopu po mimozemské civilizaci. Nabízím jedno z možných vysvětlení.

5.5.2021 v 13:42 | Karma: 13,17 | Přečteno: 501x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Kreacionista klade otázky

Kreacionisté mladé Země (dále jen kreacionisté) kladou někdy sugestivní a ze svého pohledu patrně jen řečnické otázky. Zkusme jim na ně odpovědět.

18.4.2020 v 20:15 | Karma: 15,09 | Přečteno: 811x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Satan a miliony let

Křesťané z bible vědí, že existuje skutečný nepřítel, který obchází kolem a hledá koho by sežral a zničil. Je to Satan.

12.4.2020 v 21:03 | Karma: 16,49 | Přečteno: 654x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Evoluce, stvoření a pád do hříchu

Kreacionisté mladé Země s oblibou argumentují krásou a dokonalostí živých organismů a své okouzlení považují za důkaz tvůrčích schopností stvořitele. Živé organismy však nemusí být vždy jen krásné a dokonalé. Co s tím?

5.4.2020 v 19:20 | Karma: 12,91 | Přečteno: 361x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Praktické výsledky zelené politiky v České republice

Škody na člověku a životním prostředí způsobené zelenou politikou jsou zatím relativně malé, zelená hnutí však mají snahu a potenciál škodit mnohem více. Některé výsledky zelené politiky si pro ponaučení zrekapitulujme.

23.1.2020 v 20:18 | Karma: 39,52 | Přečteno: 1629x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Fotbal pomohl proměnit Gruzii. Postup na Euro má kořeny u Sovětů a Beriji

22. června 2024  12:48

Gruzie se na Euru 2024 poprvé účastní velkého fotbalového turnaje jako samostatný stát. Zásluhu na...

Miliony na účtech, ale také dluh mamce. Jaký majetek mají čeští europoslanci

22. června 2024

Premium Nově zvolené europoslance nečeká v Bruselu v červenci jen první zasedání, ale také majetkový...

Voda mezi filharmoniky, desetitisíce lidí bez proudu. Bouřky zahltily hasiče

22. června 2024  8:39,  aktualizováno  11:25

Silné bouřky, které prošly odpoledne a večer přes Česko, se v noci přesunuly nad Moravu. Provázely...

Expert: Méně nálepek. Nazývat opozici bez důkazů dezinformátory je špatné

22. června 2024  10:05

Vysíláme Dezinformace se zneužívají v politickém boji. Ale nejen ve smyslu šíření lží, ale také v...

  • Počet článků 54
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 721x
Kreacionisté (mladé Země) a zelení šílenci mají mnoho společného. Méně k smíchu a tudíž nebezpečnější jsou dnes ti druzí.

Seznam rubrik