Kreacionista ví, že Stephen Hawking byl nekonečný hlupák
Některé výroky kreacionistů soustředěných v bublině kolem webu kreacionismus.cz bezpochyby svědčí o hluboké nenávisti, jakou tito lidé chovají vůči lidem jinak smýšlejícím, nenávisti vůči přírodním vědám obecně, vědeckým metodám a výsledkům, jejichž plody však kreacionisté bez uzardění dnes a denně užívají. Jeden z posledních výroků hledače pravdy Pavla Kábrta, z milosti boží náboženského fanatika, mi však téměř vyrazil dech.
Dnes zemřel Hawking, jeden z čelních fyziků a ateistických nekonečných hlupáků.(Pavel Kábrt, 14.3.2018 13:14)
Někdy mám pocit, že se lidé jako Pavel Kábrt skutečně těší, až naše pozemské činy a myšlenky bude spravedlivě soudit nebeský soud, který naši nevíru ve stvoření v šesti dnech před pár tisíciletími, naše odmítání historicity celosvětové potopy s dřevěnou lodí a zachráněnými zvířátky či naše chápání evoluce ztrestá ohněm pekelným. Už se těší, až na nás z obláčků, obklopeni andělskými chóry, budou dělat kiš kiš.
Domnívám se, že Kábrtův výrok není jen vyjádřením jeho světonázoru, ale jde daleko za hranice obyčejné lidské slušnosti. Je to ubohost. Opět se ukazuje, že slušnost pojímaná z ostře ideologického hlediska přestává být slušností.
Kolik pýchy musí být v člověku, který Stephena Hawkinga nazve hlupákem? Není snad pýcha prvním ze sedmera hlavních hříchů? Pavel Kábrt rozhodně není osamoceným jurodivým, neměli by se s těmito lidmi a jejich názory popasovat především sami křesťané, kterým jsou pro ostudu?
Pavel Akrman (administrátor webu kreacionismus.cz) bez varování zcenzuruje názor, že po biblické potopě nenacházíme ani jedinou stopu, ale Kábrtovy výroky nevadí.
A tento hlupák zanechal v historii a vědě daleko hlubší stopu než všichni současní kreacionističtí chytráci dohromady. Ale hlavně, že máte radost.(Treviso, 14.3.2018 23:19)
Treviso je na webu kreacionismus.cz sice pečlivě hlídán, občas jsou jeho příspěvky cenzurovány, leč zatím je trpěn. O fenoménu typu Jiřího Zelinky jsem psal minule.
Treviso, vždyť vy jste nic nepochopil. Nikdo mu přece nebere jeho přínos v operační vědě. Ale co z toho, když při své genialitě nenašel to nejdůležitější – cestu k Bohu. Zařadil se tak do velké řady hlupáků, a vy po stejné cestě jdete taky.Zadruhé, kreacionisté v žádném případě nemají přání zanechávat tu stopu, to jen pyšný a namyšlený člověk si staví pomník. To je stará věc, začalo to v Babylonu.Zatřetí, nikdo tu nemá z jeho smrti radost, to jste si vymyslel ve své namyšlenosti a ateistické zaujatosti.(Jiří Zelinka, 14.3.2018 23:45)
Karel Tejkal
Fermiho paradox a temná hmota

Fermiho paradox vyjadřuje podivení, že jsme dosud nenalezli stopu po mimozemské civilizaci. Nabízím jedno z možných vysvětlení.
Karel Tejkal
Kreacionista klade otázky

Kreacionisté mladé Země (dále jen kreacionisté) kladou někdy sugestivní a ze svého pohledu patrně jen řečnické otázky. Zkusme jim na ně odpovědět.
Karel Tejkal
Satan a miliony let

Křesťané z bible vědí, že existuje skutečný nepřítel, který obchází kolem a hledá koho by sežral a zničil. Je to Satan.
Karel Tejkal
Evoluce, stvoření a pád do hříchu

Kreacionisté mladé Země s oblibou argumentují krásou a dokonalostí živých organismů a své okouzlení považují za důkaz tvůrčích schopností stvořitele. Živé organismy však nemusí být vždy jen krásné a dokonalé. Co s tím?
Karel Tejkal
Praktické výsledky zelené politiky v České republice

Škody na člověku a životním prostředí způsobené zelenou politikou jsou zatím relativně malé, zelená hnutí však mají snahu a potenciál škodit mnohem více. Některé výsledky zelené politiky si pro ponaučení zrekapitulujme.
Další články autora |
A modré přilby jen přihlížely... Fotka ze Srebrenice dodnes straší Nizozemsko
Seriál Nizozemští vojáci sedí na střeše obrněného vozidla, vedle sebe modré přilby. Pod nimi stojí tisíce...
Drát, který odpojil polovinu Čech. ČEPS zveřejnil snímky poškozeného vedení
Provozovatel přenosové soustavy ČEPS zveřejnil ve čtvrtek poprvé i snímky poškozeného vedení V411....
Zemřel hrdina vítězného dokumentu z Varů, policie ho našla v rybníce u Prahy
V rybníku v Ohrobci u Prahy našli svědci v neděli ráno mrtvého muže. Příčinu jeho smrti určí soudní...
Sucho na Orlíku. Hladina Vltavy je o deset metrů níž a odhalila starý jez, mlýn i bunkr
Ve vodní nádrži Orlík je kvůli suchu až o deset metrů méně vody. Kvůli nedostatku vody ve Vltavě...
Nové záběry tragédie na letišti v Bergamu. Muž se rozeběhl přímo do běžícího motoru
Tragédie na mezinárodním letišti v italském Bergamu má nové, hrozivé detaily. Na sociálních sítích...
Mise na Slovensku odhalila selhání i oslabení právního státu, uvedl Zdechovský
Květnová mise europoslanců na Slovensku odhalila administrativní selhání i oslabení právního státu,...
Prodej FC Hradec Králové jde do finále, bude vrcholem 120. narozenin klubu
Úspěch letošní fotbalové sezony nebude FC Hradec Králové poměřovat jen tabulkově. Ke 120....
Mladý Rakušan chystal útok na pochod hrdosti. Vyvázl s podmínkou
Za plánovaný útok na vídeňský pochod za práva komunity LGBT+ z roku 2023 dostane šestnáctiletý...
Brusel našel lék na slovenské plynové obavy. Fico požádal o odklad hlasování
Zástupce Slovenska dostal pokyn, aby požádal o odklad hlasování o sankcích EU proti Rusku, uvedl...
- Počet článků 54
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 723x