Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Kreacionista mě nemá rád

Můj blog se někomu velmi nelíbí. Ten někdo (kreacionista) by mě rád umlčel. Ale nepřijde se mnou diskutovat, přestože – na rozdíl od něj – diskusi necenzuruji.

Copak nenabízím nic k diskusi?

Přesto jsou ale modré hvězdy ve spirálních galaxiích – včetně naší Mléčné dráhy – velmi hojné. To svědčí o tom, že tyto galaxie nemohou být staré ani jeden milión let.

Ve svém příspěvku Mladé stvoření, kreacionisté a ošklivá věda rozporuji tvrzení mající dokazovat údajné mládí Mléčné dráhy. Kreacionista se mnou však nediskutuje. Proč? Možná proto, že modré hvězdy ve spirálních galaxiích hojné jednoduše nejsou a lze to prokázat.

Jak mi kreacionista vysvětlí, proč různé vzorky uhlí, ropy a zemního plynu vykazují až o čtyři řády různý poměr četnosti atomů uhlíku 14C a 12C, když všechny měla vytvořit biblická potopa? (Paradox biblické potopy)

Nebo proč pravověrný kreacionista při výpočtech "populační statistiky" upřednostňuje sekulární data před hodnotami odvozenými z bible? (Exponenciálové)

Přímou diskusi kreacionista odmítá. Kreacionista diskusi nepotřebuje, jeho pohled na svět je totiž docela jednoduchý – co se líbí, je pravdivé, co se nelíbí, je evoluční blud. Diskusí netřeba.

Přesto však kreacionista nemá rád, když se o kreacionistických pravdách diskutuje bez něj, navíc se závěry, že kreacionistické pravdy pravdami ani tak moc nejsou, spíše naopak. Takové diskuse by kreacionista nejraději sprovodil ze světa.

8.1.2019 22:26 zveřejnil kreacionista velmi zvláštní informaci. Údajně obdržel (vyjadřuje se v množném čísle - jsme obdrželi) dotazníkový protokol ohledně dlouhodobého štvavého a urážlivého obsahu jistého blogera idnes vůči nám, kreacionistům. Šetření údajně probíhá v souvislosti s podezřením pro porušování zejména těchto zásad kodexu blogera idnes:

  • Bloger nesmí zveřejňovat informace nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo takové, jejichž pravdivost si nemohl dostatečně ověřit, zvláště pokud by mohly poškodit jiné osoby nebo skupiny osob, vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady vůči jednotlivcům nebo skupinám osob.
  • Bloger nesmí propagovat ani vyjadřovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám. Svými články nesmí vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady. Bloger nesmí propagovat násilí a agresivitu jako prostředek řešení konfliktů.
  • Nepřípustné je rovněž systematické obtěžování, urážení nebo zesměšňování jiných blogerů.

Bomba! Na první pohled to vypadá jakoby na mě někdo podal trestní oznámení. Nechci tuto možnost zcela vyloučit, v textu se však vyskytuje jedna zásadní podivnost.

Při založení blogu jsem se zavázal, že kodex blogera budu dodržovat. Zda se tak děje či neděje by měli posuzovat především administrátoři iDnes, ne žádná třetí strana včetně Policie ČR. Policie ČR má dbát na dodržování zákona, posuzování souladu mých textů s kodexem blogera je mimo její kompetence.

Uvědomuji si, že v dnešním překorektním světě může způsobovat problém, když fanatika nazvu fanatikem, hlupáka hlupákem apod. Administrátorů iDnes jsem se raději dotázal, zda mé články stanovená pravidla někde nepřekračují. Nechci se vzdávat ironie, která je vůči kreacionistům mladé Země na místě, přesto jsem byl připraven některé formulace případně zmírnit, budu-li na ně administrátorem iDnes upozorněn. Na mé dotazy administrátor iDnes odepsal: "Pokud by některý článek v souladu s kodexem nebyl, dozvěděl byste se to krátce po jeho zveřejnění od službu konajícího admina." A ještě mi popřál "dobrý boj".

Co dál?

Kreacionisty se zeptejte, jak to s policejním vyšetřováním vlastně myslel. Připomenu, že z diskuse na kreacionismus.cz jsem byl (a nejen já) vyhozen pod falešnou záminkou. Svatá válka se přece vede všemi prostředky. Chcete-li se pozajímat, kdo tady vlastně šíří nenávist, doporučuji již legendární Darwinovy darebáky nebo Pročpak jste, pane Kábrte, na evolucionisty tak naštván?

Ale jinak jsou na mě hodní. Kreacionista svou zprávu o policejním vyšetřování doplnil návrhem usnesení:

Výpady zmíněného blogera a diskutujích pod jeho články NEPOVAŽUJEME ZA HODNÉ POZORNOSTI.

Svět zpravidla neumí nic jiného, než škodit, vnímáme to jako normální stav. Dobře víme, že svět se OD POČÁTKU stavěl proti Bohu, a evangelia jsou toho plná. Není nic divného na tom, že někteří ze světa neunesou tíhu zatím stále trvajícího svědectví o Bohu, o Stvoření, o spasení v Pánu Ježíši Kristu. Ježíš sám nám dal krásný příklad, jak se k podobným výpadům postavit, když v té nejtěžší chvíli řekl: „Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí.“

Možná (neslibuji) se na nějakou dobu odmlčím. Ale ne proto, aby kreacionista měl pocit, že dosáhl svého, spíše jim nechci dělat reklamu. Nechejme je chvíli podusit ve vlastní šťávě, pak uvidíme.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Tejkal | neděle 13.1.2019 0:05 | karma článku: 20,50 | přečteno: 977x
  • Další články autora

Karel Tejkal

Fermiho paradox a temná hmota

Fermiho paradox vyjadřuje podivení, že jsme dosud nenalezli stopu po mimozemské civilizaci. Nabízím jedno z možných vysvětlení.

5.5.2021 v 13:42 | Karma: 13,17 | Přečteno: 501x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Kreacionista klade otázky

Kreacionisté mladé Země (dále jen kreacionisté) kladou někdy sugestivní a ze svého pohledu patrně jen řečnické otázky. Zkusme jim na ně odpovědět.

18.4.2020 v 20:15 | Karma: 15,09 | Přečteno: 811x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Satan a miliony let

Křesťané z bible vědí, že existuje skutečný nepřítel, který obchází kolem a hledá koho by sežral a zničil. Je to Satan.

12.4.2020 v 21:03 | Karma: 16,49 | Přečteno: 654x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Evoluce, stvoření a pád do hříchu

Kreacionisté mladé Země s oblibou argumentují krásou a dokonalostí živých organismů a své okouzlení považují za důkaz tvůrčích schopností stvořitele. Živé organismy však nemusí být vždy jen krásné a dokonalé. Co s tím?

5.4.2020 v 19:20 | Karma: 12,91 | Přečteno: 361x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Praktické výsledky zelené politiky v České republice

Škody na člověku a životním prostředí způsobené zelenou politikou jsou zatím relativně malé, zelená hnutí však mají snahu a potenciál škodit mnohem více. Některé výsledky zelené politiky si pro ponaučení zrekapitulujme.

23.1.2020 v 20:18 | Karma: 39,52 | Přečteno: 1628x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Česko plní závazek dvou procent HDP na obranu, ujistil Fiala Stoltenberga

30. května 2024  8:54,  aktualizováno  14:47

Přímý přenos Premiér Petr Fiala před tajemníkem NATO Stoltenbergem zopakoval, že Česko plní závazek dvou procent...

Bezpečnostní služby ve střehu. Žhářské útoky v Evropě spojují s Ruskem

30. května 2024  14:38

Po sérii záhadných požárů a útoků na infrastrukturu v Pobaltí, Německu a Velké Británii jsou...

Má právo vstoupit pod náš štít, podpořil Vystrčil vstup Ukrajiny do NATO

30. května 2024  14:12,  aktualizováno  14:29

Stejně jako si před čtvrtstoletím mohla Česká republika mohla zvolit, zda vstoupí do NATO, má i...

Zaplaťte, nebo zbouráme dům, vydírala falešná úřednice. Došla si pro ni policie

30. května 2024  14:19

Policisté z Plzeňska zadrželi přímo při činu vyděračku, která se vydávala za pracovnici finančního...

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...

  • Počet článků 54
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 721x
Kreacionisté (mladé Země) a zelení šílenci mají mnoho společného. Méně k smíchu a tudíž nebezpečnější jsou dnes ti druzí.

Seznam rubrik