Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Definice lži

Někteří kreacionisté s oblibou nazývají své oponenty lháři, případně lháři prolhanými. Aby tak mohli činit, musí užívat jinou definici lži, než jaká je mezi slušnými lidmi obvyklá.
Moje definice lži je ryze intuitivní. Např. KTE je lhář prolhaný, to je intuice, kterou mohu obhajovat řadou příkladů z jeho tvrzení, příkladů, které on, KTE, a asi ani Vy, nebudete pokládat za relevantní. Já je mám za přesvědčivé a snad i někdo ještě jiný, doufám.Mám-li definovat lež: Je to každé tvrzení, jehož dokazování vyžaduje další lži, vykrucování, mlžení a zbabělé útěky od jádra věci. Není třeba dokazovat, že dotyčný lhář věděl, že říká nepravdu. Stačí jen, že říká věci, které velmi obtížně prokazuje tváří v tvář faktům svědčícím proti jeho tvrzení.Příklad: KTE se tu doslova vytahuje tvrzením, že o celosvětové potopě není vůbec žádný důkaz. Já toto považuji za lež z jeho strany, protože jsem přesvědčen, že aspoň nějaký ten článek zde o biblické potopě, geologii, zkamenělinách či celosvětových horninových formacích, které jinak než potopou nelze vysvětlit, četl. Když tedy říká "vůbec žádný důkaz" - pro moji intuici lže. Kdyby řekl "málo důkazů" nebo "ne přesvědčivé důkazy", tak jej nebudu nazývat lhářem. Když ale řekne "vůbec žádný důkaz", tak je pro mne lhář. Další příklady jste zde jistě četl a nebudu je opakovat. Evolucionisti jsou pro mne lháři jako skupina, náboženská sekta. Ti lžou od Darwina až dodnes jako když tiskne: vytáčejí se, vytvářejí falzifikáty, stále mění hypotézy, popírají, co ještě nedávno tvrdili a tvrdí věci, které jsou v přímém rozporu s poznatky vědy (např. ohledně času, po který se může zachovat kolagen, osteokalcin či DNA). Zde evolucionisté vysloveně lžou. Ovšem podle Vaší definice asi nejen že nelžou, ale dokonce se ani nemýlí. Pak ovšem lžete Vy s nimi.Napsal uživatel Pavel Kábrt dne Ne, 11/15/2015 - 22:18.

KTE jsem já. Pod jménem KTE jsem vystupoval v diskusích na webu Pavla Kábrta kreacionismus.cz.

O co jde?

Podle obecné definice je lhářem ten, kdo vysloví výrok, jehož nepravdivosti si je v okamžiku vyslovení výroku vědom. Někdy lze definici doplnit: nebo o čem nemá rozumný důvod se domnívat, že je pravdivé.

Z úvodní citace vidíme, že pro Pavla Kábrta je lhářem někdo jiný, než odpovídá obecné definici, totiž ten, jehož názory se Kábrtovi z ideologických příčin nelíbí. Lháře Pavel Kábrt odhalí intuitivně, díky celoživotnímu studiu kreacionistické propagandy má totiž vytříbený smysl pro pravdu.

Ale to ještě není vše. Pavel Kábrt běžně nazývá svého oponenta lhářem (prolhaným) nejen za výrok, který byl skutečně vyřčen, ale i za výrok, který mu Kábrt pouze připisuje. V těchto případech již přestává být důležité, zda je či není výrok pravdivý, protože cílem již není argumentovat ve prospěch nebo v neprospěch výroku, ale počastovat oponenta se špatnými názory kumulativní porcí nefalšované křesťanské lásky, jinými slovy osočovat, pomlouvat, nadávat, urážet.

Nechci zde rozebírat údajné důkazy biblické potopy, podobné kratochvíle si nechejme někdy pro příště, pokochejme se však dalšími výroky Pavla Kábrta, které svědčí o jeho bezbřehé křesťanské lásce a nevšední vědecké erudici.

Nesmíme zapomínat, a já to zde nepřestanu opakovat, že diskuze s evolucionisty je diskuzí s notorickými lháři. My křesťané máme přirozeně, z podstaty věci, tendenci naivně se domnívat, že evolucionistovi chybí jen dostatek faktů, argumentů, pro stvoření či ukazující hloupost evolučního mýtu, nebo pro nádheru povahy Ježíše - a až tato fakta dostane, tak mu to dojde, až mu to vysvětlíme, tak to pochopí.Ale to je náš omyl. Ďábel nic chápat nechce a nikdy nic chápat nebude, ďábel byl lhář a vrah od počátku a to jsou i zanícení evolucionisté. Máme co do činění s lidmi, kteří jsou profesionální lháři, milují lež a lež je pro ně něco jako pro rybu voda. Na to nikdy nesmíme zapomínat.My se je snažíme naivně naučit rozlišovat mezi lží a pravdou, ale oni nic takového rozlišovat nechtějí a je to pro ně FUJ - rozlišovat. Oni chtějí ničit, bořit a škodit. To je ďáblova povaha, ničit a škodit. To je jejich program, životní náplň, to je jejich radost a touha.Toto je třeba stále mít na mysli, nejsem proti diskuzi s nimi, lháři, protože to čtou i jiní lidé, kteří se z toho učí, jen nesmíme si moc zoufat, že ďábel zůstává ďáblem a neobrací se k Bohu. TEN SE NIKDY NEOBRÁTÍ.Napsal uživatel Pavel Kábrt dne Čt, 04/09/2015 - 23:12.

Ano, Vy evolucionisti ET milujete, pro ni lžete, podvádíte, vyrábíte falzifikáty už od Darwina, nenávidíte ty, kteří Vám ukazují na nesrovnalosti, pronásledujete každého, kdo z vědců s Vaší zamilovanou ET nesouhlasí - to děláte už 150 let! Už krátce po Darwinovi si někteří vědci stěžovali, že jsou šikanováni rozmáhající se darwinistickou lobby. Lžete, Georgi.Lžete, i když říkáte, že "jsou jiné možnosti než ET" vedle stvoření. Jaké? Proč jste rovnou nenapsal, jaké? Já Vám to řeknu: protože lžete a víte, že nejsou žádné. Buď se svět vytvořil sám, a o tom je ET, nebo ho vytvořila inteligence, a o tom je kreacionismus. Jaká je třetí možnost? Snad UFO? Nebo spermie poletující vesmírem? Možná ty Vaše. Nebo snad Bůh tvořící pomocí hektolitrů prolité krve a bojem samců o samice? Jste lhář.Evoluční hovadině vymyšlené odpadlým viktoriánským bohoslovcem jste zaprodal svoji duši i srdce.Napsal uživatel Pavel Kábrt dne Ne, 09/14/2014 - 23:21.

Kábrtovy výroky jsou sice z pohledu přírodních věd vedle jak ta jedle, na druhou stranu jim však nelze upřít zvláštní podmanivé kouzlo. Pavel Kábrt umí nadávat nesmírně poeticky a byla by škoda, kdyby tento blog zůstal o jeho autentické nadávky ochuzen.

Napsat o evolucionistických grázlech s krví na rukách, že jsou prolhaní blbci, je to nejmírnější, čeho jsem schopen.Napsal uživatel Pavel Kábrt dne Út, 04/26/2016 - 14:13.

Opakuji všem kreacionistům: nediskutujeme s lidmi, kteří hledají pravdu, ale s lháři... kteří si přejí, aby exponenciální křivka nebyla použitelná na růst lidstva...Napsal uživatel Pavel Kábrt dne Čt, 07/03/2014 - 14:48.

Autor: Karel Tejkal | úterý 26.7.2016 20:46 | karma článku: 16,58 | přečteno: 813x
  • Další články autora

Karel Tejkal

Fermiho paradox a temná hmota

Fermiho paradox vyjadřuje podivení, že jsme dosud nenalezli stopu po mimozemské civilizaci. Nabízím jedno z možných vysvětlení.

5.5.2021 v 13:42 | Karma: 13,17 | Přečteno: 501x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Kreacionista klade otázky

Kreacionisté mladé Země (dále jen kreacionisté) kladou někdy sugestivní a ze svého pohledu patrně jen řečnické otázky. Zkusme jim na ně odpovědět.

18.4.2020 v 20:15 | Karma: 15,09 | Přečteno: 811x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Satan a miliony let

Křesťané z bible vědí, že existuje skutečný nepřítel, který obchází kolem a hledá koho by sežral a zničil. Je to Satan.

12.4.2020 v 21:03 | Karma: 16,49 | Přečteno: 654x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Evoluce, stvoření a pád do hříchu

Kreacionisté mladé Země s oblibou argumentují krásou a dokonalostí živých organismů a své okouzlení považují za důkaz tvůrčích schopností stvořitele. Živé organismy však nemusí být vždy jen krásné a dokonalé. Co s tím?

5.4.2020 v 19:20 | Karma: 12,91 | Přečteno: 361x | Diskuse| Věda

Karel Tejkal

Praktické výsledky zelené politiky v České republice

Škody na člověku a životním prostředí způsobené zelenou politikou jsou zatím relativně malé, zelená hnutí však mají snahu a potenciál škodit mnohem více. Některé výsledky zelené politiky si pro ponaučení zrekapitulujme.

23.1.2020 v 20:18 | Karma: 39,52 | Přečteno: 1629x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

POLITICKÝ DIÁŘ: Lídr Zdecháč, cirkus Piráti a Ivánkova cesta

13. června 2024

Premium O složitostech vládních stran, sjezdu Pirátů v cirkusovém stanu i skoku Mikuláše Ferjenčíka nikam,...

Pilulka na rozdíl od potratů přežila. Nejvyšší soud USA ji odmítl omezit

13. června 2024  17:51

Nejvyšší soud Spojených států jednomyslným rozhodnutím odmítl žádost odpůrců potratů, aby omezil...

Poslanci se hádali o statusu umělce. Odfláknutý návrh, říká Pokorná Jermanová

13. června 2024  8:37,  aktualizováno  17:45

Poslanci ve čtvrtek schválili navýšení peněz pro Státní fond podpory investic. V prvním čtení...

Z výnosů ruského majetku se zafinancuje půjčka pro Ukrajinu, dohodli se lídři G7

13. června 2024  16:23,  aktualizováno  17:16

Lídři zemí skupiny G7 na summitu v Itálii nalezli shodu ohledně využití výnosů ze zmrazeného...

  • Počet článků 54
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 721x
Kreacionisté (mladé Země) a zelení šílenci mají mnoho společného. Méně k smíchu a tudíž nebezpečnější jsou dnes ti druzí.

Seznam rubrik