Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
NM

...ano je to základ logiky...

0 0
možnosti
KN

Co jste si to zase vymyslel ? V soudním sporu vždycky stojí účastníci buď na straně žalobce nebo žalovaného. Žádná třetí strana, které by byl výsledek sporu lhostejný a která by se dokonce mohla přidat na stranu vítěznou, v žádném sporném řízení nikdy neexistovala.

Pokud máte na mysli situaci, že soud vás vyzval, aby se k žalobě přidala vaše sestra, která byla spoluvlastníkem pozemků, pak je to zcela logický požadavek, vycházející z platného práva. Pokud je totiž věc ve spoluvlastnictví více osob, rozhodují o ni všichni spoluvlastníci nebo alespoň musí být dosažena většina podle spoluvlastnických podílů. U vás jste měli každý ideální jednu polovinu, museli jste na straně žalobce tedy vystupovat oba. Jestliže tedy sestra nesouhlasila s žalobou, poněvadž jí to bylo lhostejné, nemusela se přidávat na stranu žalobce a soud by žalobu zamítl. Aby se přidala jste ji patrně donutil vy, nikoliv soud, soud nikoho donutit, aby se přidal na stranu žalobce, nemůže. Jestliže by se nepřidala a vy jste se chtěl i tak mermomocí soudit, mohl jste sestře navrhnout zrušení spoluvlastnictví a reálné rozdělení spoluvlastnictví (což u pozemků docela dobře lze), pak byste byl jediným vlastníkem své části pozemků a mohl byste se soudit dle libosti, sestru by to nijak nezasáhlo.

Pokud vám s tou vaší matematickou logikou není jasné, že týká-li se spor věci, kde je spoluvlastnictví půl na půl, takže nikdo nemá většinu a musí tudíž souhlasit oba, pak byste si měl matematiku dostudovat vy, nikoliv soudci.

1 0
možnosti
Foto

Paní Nováková, nepleťte většinu do soudního rohodování. Sodce rozhoduje o právu a spravedlnosti. Většina nebo menšina účastníků sporu mu musí být lhostejná. Pouze pravda, nebo předložený důkaz je to, o čem sodce rozhoduje. Samozřejmě v právním státě.

0 2
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.