Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

to by jeden nevěřil, co udělá s vysokoškolsky vzdělaným jedince jedna špatně pochopená smlouva

0 0
možnosti
KN

Jestliže podlehne výkladu zákonných předpisů tak, jak ho definovali zákonodárci, v takovém případě soudce nemá morální právo být soudcem. Soudce není ani tvůrcem zákona, ani jeho vykonavatelem. Jestliže je zákonný předpis v rozporu se svědomím soudce, musí rozhodnout proti jeho znění.

Zdroj: https://kareljanuska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=698662

To jste se asi už úplně zbláznil, ne ? Takže soudce podle vás může kašlat na platné právo a soudit podle nějakého svého "svědomí" ? Co je to za nebetyčný nesmysl ? Takže občan podle vás má žít v právní nejistotě, že i když bude dodržovat platné právní předpisy, stejně mu to bude na nic, když natrefí na soudce, který prohlásí, že jsou v rozporu s jeho svědomím ?

Jediné, co soudce musí udělat (a soudci to tak i dělají), že pokud má za to, že příslušný právní předpis je v rozporu s Ústavou, přeruší řízení a předloží věc Ústavnímu soudu, aby rozhodl, zda tomu tak je. V podstatě podá návrh Ústavnímu soudu na zrušení části zákona, která je podle jeho mínění v rozporu s Ústavou.

Tak jsem si představila, že by to bylo podle vás. Třeba by občan podal návrh na rozvod, který samozřejmě naše právo připouští, přičemž by natrefil na věřícího soudce, který se s rozvody neztotožňuje, takže by návrh zamítl.

0 0
možnosti
Foto

Paní Nováková, beru na vědomí, že vás tomu naše právnické školy naučily. Ale podle znění Ústavy to není. Je to pozůstatek totality.

0 0
možnosti
Foto

V kauze Peroutka není žalovaný prezident, ale jeho kancelář. A v tom je ten problém.

0 0
možnosti
Foto

Kancelář nemůže nic prohlásit. To už jsou kroky všemocných "občanů s právnickým vzděláním"

0 0
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 662x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.