Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

Kdo tvrdí, že byl na svých právech zkrácen rozhodnutím orgánu veřejné správy, může se obrátit na soud, .......  Mohl byste mně sdělit, který orgán veřejné správy Vás svým rozhodnutím zkrátil v právech? Vy si soustavně pletete pojmy.

2 1
možnosti
Foto

Poškodil mne Městský soud v Praze. Kdyby akceptoval mé odvolání a spor rozhodl, mohl bý spor vyřešen. Dosud ještě stále není rozhodnutý. Byl jsem zkrácen ve svých právech?

1 3
možnosti
Foto

Nevím, nechápu, nerozumím. Ano, operátoři jsou mrchy. Já půjčil telefon se SIM kartou devatenáctileté dceři. Té se něco nezdálo, zavolala na operátora, přijala od něj "výhodnou nabídku" a zavázala se tak k dvouletému čerpání jeho služeb.

Po pár měsících mi telefon s kartou vrátila a já to chtěl změnit. Prostě to nešlo. Operátor řekl, že dotyčná měla k dispozici SIM kartu, znala heslo a proto tu změnu udělali oprávněně.

Nejde o nic závažného, asi 250,- Kč měsíčně a než bych neúspěšně podstupoval takovouto anabázi, tak raději platím a ty služby částečně využívám (mám jiná čísla s lepším tarifem) než bych se hádal a nakonec prohrál.

A také mi není jasné, autore, jak mohl operátor poslat peníze na účet manželky? Odkud znal její číslo účtu? A myslí, že si zcela mylně vykládáte toto: „činit, co není zákonem zakázáno“. To se totiž jedná o přestupy, přečiny a trestné činy. Prostě to, co zákon nezakazuje není trestné. ale aplikovat to občanskoprávních sporů se mi nezdá vhodné.

1 2
možnosti
Foto

Vzpomeňte na zákony o opuštění republiky. Když byly zrušeny, můžeme všichni republiku opustit (pokud nám to soud nezatrhne). Čili Listina ani Ústava nestanovuje čeho se to týká. Pokud konání není v rozporu se zákonem, vše může občan činit, a soudy jso povinné, takové jednání akceptovat.

0 2
možnosti
  • Počet článků 859
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 652x
Vzdělání: Vyšší průmyslová škola strojnická - Vsetín (1955). KU  -  Fakulta technické a jaderné fyziky (1961).
Programátor vědecko-technických výpočtů v penzi.

Soud je služba za úplatu. V každém sporu mohou být pouze dva účastníci: žalobce a žalovaný. To je podmínka "vyloučení třetího". Soudce nesmí přizvat do sporu třetí subjekt. Každý soud(ce) rozhoduje o tom, zda má žalobce pravdu. V každém demokratickém systému může soudce konkrétní spor rozhodnout pouze jedenkrát.

Ústavní soud nemá právo vracet řešení sporu jinému soudci, protože odvolání proti rozhodnutí soudu již proběhlo. Pravda, spravedlnost a svědomí soudce jsou kritéria pro  rozhodování. Jestliže jedna strana sporu podá odvolání, pak spor musí rozhodovat jiný soudce. 

Priority, podle kterých musí soudce rozhodovat:

1. Zákony přírodních věd, zákony technických věd, nejnovější poznatky věd lékařských a technických,

2. Ústava, Listina základních občanských práv a svobod,

3. nařízení a doporučení nadnárodních orgánů, kterých je republika členem (NATO, EU),

4. zákony a zákonná nařízení uvedené ve Sbírce zákonů,

5. nařízení institucí a osob, které jsou zmocněné nařízení vydávat.

Výrok každého soudce musí obsahovat část, která určuje, kdo hradí soudní náklady. Tím je definováný příčinný vztah mezi žalobcem a žalovaným.