Pax hominibus bonae voluntatis.
I v tomto, i v příštích ,,Anno Domine“ . Atˇ nevraživost pomine. Pokoj lidem dobré vůle.
Je , už zas, V Á N O Č N Í čas. Svátky klidu a pohody. S dlouhou tradicí po generace generací.
Svátky pro někoho ,,světské“, pro jiné církevní, nebo i obojí. Prostě, Vánoce.
Tím největším dárkem však je s kým a pro koho, a tím i pro sebe. Ne každý má až takové štěstí. Pak teprve získávají tu opravdovou cenu ty největší DARY, které život dává. Ty nejobyčejnější. Mít kde hlavu složit a nestrádat chladem, ani hladem. A zdraví. Vlastní, a pokud je s kým a pro koho, tak i ,,to jeho/jejich“. Blízkých. Jakékoli jiné dary a dárky, bez ohledu na jejich cenu, jsou proti ,,těm nejobyčejnějším“ jen zlomkem toho, co život člověku může dát. Važme si jich prosím. I sebe navzájem.
J.A.J.
Jiří Jiroudek
11. 11. v 11.11 hod.
Datum a čas. A také více, než symbol. Vč. květu vlčího máku, kytic, ba i věnců. Třeba i se stuhou v národních barvách, či s nápisem. A také obelisků, či památníků se jmény i bez nich.Či také pamětních desek.
Jiří Jiroudek
Budiž války požehnány
Už samotný nadpis je až nechutný, že. Ale! Chutˇ či nechutˇ. At ́ budˇ jak budˇ, tam, či onde stále probíhají, i probíhaly. A zavírat před tím oči? Zdali?
Jiří Jiroudek
Z odposlechů přátelských přestřelek
Přestřelek plných vzájemného porozumění. Výsledky budou spíše tajné, což není divu. Komentáře k nim pak očekávat lze naopak více než hlasité.
Jiří Jiroudek
Polemiky, dialogy, diskuze- „opáčko“
Pro „radost“. Mohl bych přidat víc. Však proč? A snad že čí. Často, teda prej, až „upřímně“, i člověčí.
Jiří Jiroudek
Již vzůru všití štvanci, item i nenaštvanci této země!
Kam? Do volebního boje! Za koho? Za kovboje? Žádná to novota asi nebude, či i nebyla. Leckoho i volební agitace zabila. Prej i babičku Méry. Či i některý její potomky.
| Další články autora |
Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?
Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...
Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí
Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....
V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody
Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...
Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí
Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...
Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem
Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....
Jdeme se k vám zchladit. Vedro přivedlo návštěvnky do středověkých štol
Vlna horkého počasí přivádí návštěvníky do míst, kde se mohou příjemně zchladit. V kurzu jsou...
Starý mlýn vystřídala budova pro školu či minipivovar, akcionáři budou i občané
Čtyři staletí zde stál mlýn, nyní však zchátralou stavbu v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku...
Naftu šel krást s desetilitrovým kanystrem, dalších 200 litrů vyteklo na zem
Nafta v tomto týdnu opět podražila, tak si dosud neznámý pachatel na Jindřichohradecku zřejmě řekl,...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 647
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 508x




















