Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

To máte těžké, ona vlastně celá medicina jde proti darwinovskému výběru, ale na rozdíl od zviřátek nejsme jenom biologie, máme také duši, city, naděje...

1 0
možnosti
Foto

Přesněji řečeno: někteří lidé si říkají, že takový binární rozdíl existuje.

0 0
možnosti
FL

Ano, díky lékům existují v další generaci částečně postižení, kteří by se jinak nenarodili. Píše se o tom, zejména v případě metod asistované reprodukce. Když chlap nemá vhodné složení spermatu, tak nové metody produkují jeho syny se stejným postižením. Tam je to přímočaré.

Podobně sociální systém a podpora neschopných má za vinu nárůst neschopných v dalších generacích. Podpora Africe zemím, které "to potřebují" bude znamenat, že v budoucnu bude muset být ta podpora mnohem větší. Historicky byla jejich vysoká porodnost regulovaná schopnostmi rodičů děti uživit. Týká se to např. i našich sociálně vyloučených komunit.

K úvodnímu odstavci, jsem si vzpomněl na článek, kde diabetes způsobují umělá sladidla, která mu původně měla předcházet (trochu mimo téma, ten princip je jiný). Mechanizmus je ten, že poškozují střevní mikrobiom

https://www.osel.cz/7789-umela-sladidla-skodi-navozuji-prvni-stadium-diabetu.html

2 0
možnosti
Foto

Civilizační nemoci jsou důsledkem prodlužujícího se života. Na počátku 20. století byla průměrná délka života cca 50 let, dnes se muži dožívají v průměru cca 77 let, žen 83. Takže počátkem 20. století s prostě civilizační nemoci nestačili dožít.

S uvedenými čísly souvisí i to, že umíme prodloužit život léky, dalším opatřením (třeba i očkování) atd. Umíme léčit ( i vyléčit) třeba zhoubný nádor, ten se může časem objevit, klesá kvalita života, nicméně člověk žije. Nadpis Vašeho blogu jistě má svou pravdu, protože třeba léky na cukrovku vyvolají nějaké jiné příznaky. V medicíně bylo a je vždy něco za něco, nějakou kvalitu dodáme a jinou bereme. Otázkou je, jestli chceme mít život dlouhý i na úkor jeho kvality.

2 0
možnosti
Foto

Můj dědeček měl silnější cukrovku (typ 2) a dožil se 85 let. Nikdo z jeho potomků, tedy ani vnuci a pravnuci, to nezdědil. Já, v 80 letech, mám lehce zvýšený cukr. Protože mi už nejde tak běhat jako ta mlada. Skutečně zjištěná příčina dnešních výskytů diabetu je zvýšená konzumace cukru, přeslazené nápoje atd.

0 0
možnosti
LH

Je to úplně špatně.

Převládající cukrovka 2. typu tvoří 90% celkového počtu. Cukrovka 2. typu je diagnostikována ve většině případů u pacientů 50+.

To už drtivá většina pacientů má rozmnožovací cyklus za sebou, takže jejich léčba nemá žádný vliv na předání špatných genů.

4 0
možnosti

Ty geny ovšem v sobě měli už od narození.

2 0
možnosti
MB

Tož to jste objevil Ameriku!

Příroda si dala tu práci, že středověké mory, cholery a neštovice přežili jen naprosto odolní jedinci. Vysoká dětská úmrtnost dále třídila kvalitní od nekvalitního.

A najednou pic kozu do vazu - penicilin, anestetika, složité operace, splachovací záchody, teplá voda z kohoutku, inkubátory, léky skoro na všechno.

Výsledek?

To, co vidíme kolem sebe, to, o čem píšete.

Reprodukčního věku se dožívají i velmi nezdraví jedinci.

Můj známý doktor vždy po páté štamprli začal vykřikovat: "Kvalitní lékařskou péčí kráčíme k degeneraci lidského genofondu!"

0 0
možnosti
JK

A jak že se jmenoval ten doktor aa v kterém roce to bylo? Chci zjistit, jestli to je mezi doktory běžně se vyskytující znalost.

0 0
možnosti
DT

Zajímavá myšlenka - jak by se to asi dalo prozkoumat a potvrdit?

0 0
možnosti
  • Počet článků 23
  • Celková karma 22,39
  • Průměrná čtenost 878x
Pracuji jako softwarový inženýr a tu a tam narážím na zajímavé věci, se kterými bych se chtěl podělit s ostatními.

Seznam rubrik