Volba Donalda Trumpa je dost podobná volbě Miloše Zemana

Diskriminovat někoho pouze na základě barvy pleti či genderu (pohlaví) není hezké, zato ale časté. Tak například Lewis Hamilton je skutečně excelentním pilotem, občas ale má drobný "úlet". Mám se tedy kát, že fandím Rosbergovi?

Nevím, asi ne. A je můj negativní vztah k Baracku Obamovi dán barvou jeho pleti či snad spíše jeho původem a marxisticko-komunistickou výchovou? Já si myslím, že B je správně. A navíc, Obama není žádný černoch.

Ono je dnes módní říkat "afroameričan", to on ale právě není. Není potomkem otroků zavlečených do USA, nevyrostl v žádné černošské rodině v USA, nenasál celou tu atmosféru barevné a ještě do nedávna velmi diskriminované menšiny.

A Hillary Clinton? U nás se vždy říká, že prezidentem by měla být žena, aby do politiky vnesla jakousi ženskou něžnost, empatii, porozumění či sympatie.

A Hillary? "The United States' Secretary of State at the time, Hillary Clinton, laughed and expressed delight with Gaddafi's death, stating "We Came, We Saw, He Died" [80]https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Muammar_Gaddafi

Jsme teď rusofobní a anglofilní národ, tak snad ani není třeba překládat. Možná pro starší zkráceně: Hillary se zasmála a vyjádřila uspokojení či nadšení nad smrtí Kaddáfího slovy: "Přišli jsme, viděli jsme, on zemřel", což je nejapná parafráze Caesarova "Veni, vidi, vici".

Takže důvodů, proč nevolit Hillary, je i pro klasického amerického voliče demokratů dost a dost a on zůstane raději doma, než by volil Hillary a automaticky tím posílí Trumpa. A nebo, což asi nebude tak častý případ. to "hodí" přímo Trumpovi.

A jakou to má souvislost s Milošem? Já ho nikdy neměl rád. Jeho kecy na téma Klaus, ODS a jejich vláda byly nesnesitelné a já bych toho řimbabu, kterého jsem krátce poznal u výročí úmrtí velkého komunisty Františka Kriegela, nejraději nakopal do prdele.

Ta šance se však nevyskytla, zato Zeman v roce 1998 prokázal, že je politikem a že na rozdíl od Rumla nemá hlavu jen na klobouk. Skvělou dohodu s ODS tak zachránil nejen vládu, ale také celé klidné volební období, i když se tatíček na Hradě mohl pominout.

Ale teď k té prezidentské volbě. U nás platí jak na silnici, tak i v politice princip obrácené zodpovědnosti. A sice, čím je dotyčný za minulost méně zodpovědný, tím dostane více přes držku. Konkrétně jsem o různé ty "bureše", kteří zpravidla neměli s domácí politickou scénou nic společného.

Přesto, někdo, kdo je na tzv "Burešových seznamech" nemůže pomýšlet ani na kandidaturu radního v Kotěhulkách. Zatímco členové organizace, která to vše řídila a k jejímuž prospěchu byly všechny ty informace sbírány, tedy komunisté, jsou, až na malé výjimky, z obliga.

Jan Fischer je bezpochyby slušný a schopný člověk. O tom žádná. Ale ani on neodolal "lákání ďábla". Ani on se nevzdal lepší kariéry proto, aby si zachoval čistý štít. Tehdy totiž nikdo z nás tak neuvažoval a já neříkám, že jsem lepší.

Nejsem, ale pro skupinu"burešů" platí tvrdé restrikce a skupiny "komunistických vyžírků" je naprosto v pohodě.Mohou klidně kandidovat na prezidenta či šéfa zeměkoule. A z tohoto důvodu, abych měl jakési "kladivo na Fischera" jsem to před třemi roky hodil Zemanovi.

A tak nějak, vzdáleně podobně, by se to mohlo odehrát v USA. Bůh nás před Hillary ochraňuj. Ta se nezastaví před ničím a nic ji nebude dost, aby se jako prezident prosadila.

Autor: Jiří Hermánek | pondělí 19.9.2016 9:45 | karma článku: 29,93 | přečteno: 743x