Jsou Rusové, Izraelci a starší lékaři diskriminováni?

Samozřejmě, jak kde, jak kdy a jak čím. Asi před třemi roky jeden poblázněný protiruský aktivista vyhlásil, že "ve svém" hotelu nebude ubytovávat ruské občany a v Austrálii zase jeden propichovač genitálií odmítá Izraelce.

A starší lékaři, jsou "diskriminováni"  jinak Zloduch Babiš a jeho ministe rstvo pravdy trvá na tom, aby, Bože chraň, i každý lékař evidoval svůj příjem v ďábelském systému EET, importovaném k nám, v rámci islámské invaze, z Balkánu.

Situace Ruska a Izraele si je v mnohém podobná. Ani jednomu státu není dopřán klidný vývoj a oba státy neustále zápolí s velmi silnou nepřátelskou propagandou. Izrael ji 50 let okupuje syrské Golanské výšiny a Rusko zase, ve svém bytostném zájmu, vyslechlo volání občanů Krymu.

Bráno de jure, jsou Golanské výšiny opravdu okupovány. Ale, bráno zdravým rozumem, byl by Izrael blázen, kdyby jej nepříteli pustil. Něco tak vojensky významného se nepouští, to ještě tak Sinaj, ten takový význam nemá.

A Krym? Není, podle mého názoru, v Evropě jiný stát, snad kromě Polska, který by po druhé světové válce doznal tak významných územních zisků, jako Ukrajina. Ale, Polsko se celé posunulo na Západ a přitom přišlo o svá východní území.

Ale, Ukrajina, ta se nikam neposunovala, nic neztratila, jen na sebe území nabalovala. A necelých deset let po konci druhé světové války i Krym. A místní agitátoři, naprosto idiotsky a v rozporu se všemi zkušenostmi hlásí, kolika "parlamenty" SSSR ta anexe Krymu Ukrajině prošla.

I slepci vidí proti nim lépe.

Nikita Sergejevič Chruščov

Bývalý předseda rady ministrů Sovětského svazuNikita Sergejevič Chruščov byl sovětský politik a vůdce,který v letech 1953 až 1964 zastával funkci prvního tajemníka ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu a v letech 1958 až 1964 post předsedy rady ministrů Sovětského svazu.Wikipedie

A i naprostý ignorant ví, že v komunistickém systému měl hlavní slovo vždy předseda komunistické strany (u nás třeba Dubček, či Husák) a veškerý aparát k tomu (různé sověty, národní shormáždění a podobně) jen skákaly, jak šéf strany pískal.

A šéf strany Chruščov, ač rodilý Rus, se stal, díky své manželce z Ukrajiny a díky svému dlouhému šéfování Ukrajinské KSS prakticky Ukrajincem stejně tak, jako jsme my nebrali Dubčeka jako Slováka. Není proto divu, že v pozici šéfa strany chtěl Ukrajině přilepšit.

A proto, opakované tvrzení, kolik "parlamenty" (čti sověty) ta anexe prošla, je asi totéž, jako dnes tvrdit, že Turecko se po referendu stalo více demokratickou zemí.

Prostě a jednoduše, ale to už se opakuji, na Krymu proběhlo referendum a Rusko, pro které má Krym zásadní strategický a i prestižní význam, žádost o přičlenění Krymu do Ruské federace přijalo.

Nic takového na Golanských výšinách neproběhlo a přesto Golany Západ schvaluje, ale Krym ne.

A co ti chudáci nešťastní, praktičtí a jiní lékaři? Slyšel jsem z několik zdrojů, že budou muset, stejně jako každý druhý, účtovat své příjmy přes EET. To je tedy opravdu tragédie:

  • Vzhledem ke svému velmi nízkému IQ (číselné označení se již nepoužívá, používá se tzv. "hraniční pásmo" - tedy dříve IQ mezi 70 a 80 body) nebudou schopni terminál EET používat, natožpak si ho zapojit. To už vůbec ne
  • Terminál EET s tiskárnou je velmi nákladný. Odhaduji, že stojí asi tak 1% ročního kapitačního příjmu praktického lékaře.
    Kdo neví, co to je kapitační příjem, tak ať si třeba uvědomí, co to je dekapitace:
    Poprava stětím je způsob vykonání trestu smrti, spočívající v tom, že je odsouzenci oddělena hlava od těla (dekapitace).
  • A možná nejdůležitější důvod proti EET je nedostupnost Internetu v ordinacích lékařů.
    Pravda, byly doby, kdy Internet byl pouze na vysokých školách, ale dnes (tedy v minulých letech) mi ho kyslíkový operátor vnutil Internet pro tablet za 150,- Kč měsíčně (dvě měsíční kapitační platby praktickému lékaři za jednoho pacienta).
  • A zapomněl jsem ještě jeden, velmi důležitý faktor. Ordinace praktických lékařů bývají, ve své převážné většině "Na Mýtince" (podle hry JDC Hospoda na Mýtince) a tak beru vše zpět, v hlubokém lese fakt mobilní Internet velmi často není.
     
Autor: Jiří Hermánek | pondělí 1.5.2017 8:45 | karma článku: 23,88 | přečteno: 629x