I spolupráci s StB lze vidět z několika úhlů...

No vida a frflaloé, Béreš nebéreš a spol. s r.o. najednou ztratili řeč. Čímpak to asi bude? Možná slabostí jejich argumentů. S StB nebo její podmnožinou, tedy kontrarozvědkou a podobně. Pan Homolka má jistě pravdu, když říká: „Spolupráci se všemi možnými odděleními tajné služby podepisovali lidé průřezem všech myslitelných povolání a z velké většiny podepsali proto, že z toho měli určitý prospěch.“.

Ano, to je naprostá pravda, bez nějakého prospěchu by to podepsal snad jen blbec. Ale, co je na tom špatného? Zajisté je špatná ona „spolupráce s ďáblem“, ale tu spolupráci podepsalo asi 1,5 miliónu československých občanů, z nichž mnozí jsou nyní ve vedoucích pozicích státu.

A neříkejte, že podpis KSČ byl „něco jiného“. Nebyl a nemohl být. KSČ nikoli StB byla vedoucí silou společnosti a ten, kdo se podepsal KSČ, byl daleko více zavázán režimu než ten, kdo to podepsal StB.

Jen tak pro ilustraci. Pokud spolupracovník StB zklamal, ale nic nevyzradil, nemělo to pro něj žádné dalekosáhlé následky. Prostě ho vyřadili z evidence, přišel o svůj džob, ale nic záporného si s sebou do budoucnosti nenesl.

Ale ten, kdo selhal v KSČ? V jeho kádrových materiálech se to neslo i desetiletí. Kdo byl v roce 1969 vyloučen z KSČ neměl ještě ani v roce 1989 na růžích ustláno. Vyloučen z KSČ bylo stigma, zatímco vyloučen z StB se vůbec nikde nepublikovalo.

Pan Homolka zná jen málo „fízlů“, kteří se pohybovali a omluvili. A za co by se prosím měli omlouvat? Za to, že to v jejich povolání tak dopadlo, že byli kontaktováni StB? A to měli té práce nechat a jít se pást?

A Vy byste to, pane Homolko s čistým štítem, udělal? Zatím, kromě Vašeho prohlášení nic o Vašem „čistém štítu“ nevíme, nic jste o sobě ven nepustil. Byl jste v pozici, kdy by Vám to StB mohla nabídnout nebo jste po takových pozicích jen mlsně pokukoval?

Nebyl jsem „bůhvíjakschopný“, ale byl jsem natolik schopný, abych to místo dostal. A vůbec se nebojím to říci.

Prostě jsem si zaplatil rychlou dvouhodinovou refresh-lekci angličtiny a šel druhý den připraven tak, abych při pohovoru nekoktal. Jistě jsem tak sebe zvýhodnil a druhé, kteří to neudělali, znevýhodnil. Tak to ale v životě chodí.

Já jsem, pane Homolko, celkem plodný autor, skoro vyčerpávám pravidly stanovaný limit počtu článků. Ty články jsou veřejně přístupné na blogu Jiří Hermánek a lze v nich fulltextově hledat.

Takže si prosím najděte, kdy jsem já naposledy o tomto tématu napsal článek. Já to zkusil a vyšlo mi 30 (třicet) zmínek o StB, ale naprostá většina z nich se netýká mě osobně.

Pokud ale někdy reaguji na podobné hloupé poznámky, jako je ta pana Homolky. tak upozorňuji, že v tom hodlám pokračovat a že si nenechám od nikoho, hlavně pak od toho, o kom nic nevím, srát na hlavu.

Kdyby pan Homolka měl trochu koule, tak kromě svého věku napíše:

  1. (Ne) vystudoval co?
  2. Povoláním byl a je co?
  3. Pracoval tam a tam v té a v té funkci…
  4. O KSČ si nikdy ani násadu neopřel a podobně

A nikoli: „Můj šít je čistý“. To si o sobě totiž myslí každý….

Vezmu to od nejstaršího příspěvku:

Kročehlavský - trhni si nohou

Aleš Homolka: Ne, tomu se říká představení, nikoli kádrování. A ten, kdo se pořádně nepředstaví, tak jeho názor nebývá respektován.

Pán Béreš: Samozřejmě, že vstup do vládní strany neznamená, že dotyčný bude někoho sledovat, odposlouchávat nebo podobně. ale ten, kdo to udělá, dává souhlas s tím, že "vedoucí síla", tedy KSČ tyto pokyny dává.
Ostatně, kolik zabili mafiánští boosové osobně lidí? Málo a to jen když stoupali na žebříčku kariéry, pak už na to měli své lidi, stejně jako KSČ měla StB. Takže se zločinci jsme se paktovali všichni, že?

Pan Stehlík: Pane, pletete si dvě věci. Podpis mlčenlivosti a nějaký nemravný čin. Na podpisu mlčenlivosti nic špatného není a pokud někdo spáchal nějaký nemravný čin, ať si to řeší sám. Já to nebyl.
A myšlenka, že za to každý něco chce, je stará jako lidstvo. Pokud Vy ale děláte práci zadarmo, tak je to jen Váš problém. Charita je samozřejmě něco jiného.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jiří Hermánek | středa 25.6.2014 11:48 | karma článku: 3,36 | přečteno: 140x