Stávající EU je opravdu jen na obtíž

Stručně shrnuto - do EU jsme vstoupili většinou s chutí, protože platil logický argument, že jako součást velkého Evropského soustátí budeme bezpečnější, budeme mít větší respekt a přinese nám to krom politických také ekonomické zisky. Nic z toho se v podstatě nestalo.

Na společné obraně se EU nikdy nedohodne - vždy bude spoléhat na to, že horké kaštany z ohně vytáhnou USA. Ekonomická krize ukázala jediné - zahraniční ztrátové banky hromadně přelévají zisky z ČR do mateřských zemí. A v krizi bojují všechny, hlavně velké země, jen za sebe.

Kauza víz do Kanady jen doložila jasný fakt, že velké vedoucí státy unie naše problémy nezajímají, a nehodlají je nikdy a nijak řešit. Pokud tu jsou problémy, naopak tu bude vždy tlak na to, řešit je na úkor malých a v podstatě bezmocných států, jako jsme my. Naši bezmoc ještě zvýšila Lisabonská smlouva snižující váhu hlasů ČR.

Nejsem velký fanda družstevníků, ale to, že české zemědělce ničí dotační pravidla EU, je nabíledni. Na hektar a osobu dostávají prostě Francouzi či Španělé mnohonásobně více peněz.

Většina českých farmářů dnes neříká dejte nám více - 'říkají, dejte nám stejně anebo nedávejte nikomu nic. Teprve potom se ukáže, kdo umí lépe hospodařit.

Nejsem fanda Topolánka, ale předsednictví EU mu samozřejmě jeho předchůdce, francouzský prezident Sarkozy, nejen nepřál, ale prokazatelně se ho snažil maximálně poškodit, kde to šlo (viz jeho aktivity v Palestině nebo v rámci Eurozóny).

Mohli bychom tu vyprávět, jak kvóty na výrobu cukru nikoli doslova a do písmene, ale do pslední kostky cukru, zničily všechny české cukrovary. Zahraniční firmy koupily cukrovary - na ně dostaly kvóty, pak cukrovary zavřely a kvóty nenávratně propadly, a už nikdy se v ČR nesmí vyrábět cukr. To je normální? To je tak absurdní blbina, že je možná jen v Evropské unii.

Ano - obchod se zeměmi EU zisky přináší - ovšem ten bychom měli bez ohledu zda jsme či nejsme členy EU - jen  by nás ještě o malinko víc trápila evropská byrokracie a bariéry, kterými obejnaly svoje ekonomiky velké země EU.

Miloval bych Evropskou federaci rovnocenných národů.  Ale vzdali jsme se mnoha pravomocí ve prospěch Evropské unie. Jednou z nich je vízová politika. Evropská unie - tedy Německo, Francie a Británie ovšem ani omylem tyto pravomoci nehodlá použít v náš prospěch. Všichni ví, že by stačilo vízy Kanadě  pohrozit a bylo by po problému. Po problému, který ve vší neúctě k naší vládě, je na straně Kanady. Za romský exodus si mohou hlavně Kanaďané naprosto nesmyslnými azylovými pravidly. Nota bene, které vlastně chtějí mít jen na papíře - udělením azylu říkají, že v ČR jsou Romové pronáslednování, ale vízy se pronásledovaným snaží zabránit, aby azylu dosáhli. K čemu tedy vlastně azylová práva deklarují?

Pokud jde o víza, to samé platí o USA - jejich diskriminační politika vůči ČR přetrvává - jen víza mají jinou formu. A doufám, že se nenajde trouba, který bude tvrdit, že víza do USA jsou zrušená. Vízum je povolení ke vstupu do země. Toto povolení musí mít každý Čech, který nemá diplomatický pas. Jen  se pozměnila forma.  

Vím, že EU s tím nic neudělá - ale přiznám se, že normy na křivé banány nebyly důvod, proč většina z nás hlasovola pro vstup do EU. Byl to skutečně pocit, že se staneme součástí nějaké širší naší společné Evropy. Skutečnost je taková, že ona Evropa je širší a společná, ale rozhodně ne naše. Byla a je francouzská či německá.

 

 

 

Autor: Jaroslav Novák | pátek 17.7.2009 13:37 | karma článku: 35,34 | přečteno: 2044x