Premium

Mimořádná akce:
jen za 490 Kč/rok

Překvapivé dětské výroky

Aniž bych chtěl narážet konkrétně na kohokoli ze zdejších blogerů, relativně často je mi trapně za autory některých výroků a výtvorů. Pro osvěžení tedy vkládám pár výroků dětských, které na mě zapůsobily jako balsám. 

Kdysi jsem četl myšlenku, kterou prý napsala osmiletá holčička, protože je to ale dávno, nevím, jestli ji ocituji přesně: „Dospělí si myslí, že když jsem malá, mám jen malé radosti, malé starosti a už vůbec žádnou pravdu.“ Vyrazilo mi dech, jak byl ten postřeh výstižný a moudrý.
     

Později jsem potkal asi stejně starého kluka, který šel se svou maminkou po ulici a říkal jí: „Udělal jsem chybu a za chyby se platí.“ To mi zase připadalo dojemné, jak to znělo dospěle.
     

Můj vnouček se čas od času projeví také dospěláckým výrokem, který je navíc vtipný. Když mu byly asi tak čtyři, dováděl u nás na gauči, ale tak děsně, až se jeho matka a moje dcera v jedné osobě rozčílila a začala mu vyhrožovat: „Jestli toho hned nenecháš, jdeme domů!“ Vnouček přestal blbnout, zamyslel se a řekl: „Jdeme domů? Tak to ti děkuju.“
     

Když mu bylo asi šest, zhlédl s námi video, kde jakýsi muž bouchl kladivem do pouťového siloměru, kladivo se ale nečekaně odrazilo a špičatým koncem praštilo muže přímo do úst. „Ten si musel vyrazit všechny zuby,“ komentovala scénku dcera. Vnouček se svým typickým stylem zamyslel a řekl: „Zase ale dostane hodně dárků od Zoubkové víly.“
   

 Avšak nejlepší mi připadla nejčerstvější historka, kdy už je vnoučkovi deset. Dcera se na něj večer obořila: „Nevymýšlej už žádný kraviny a spát.“ Vnouček promptně odpověděl: „Ale mami, já je nevymýšlím, já je aplikuji.“ Co na to měla chudák jeho matka říct, a tak ho nechala ťupkat si přísavným nábojem do dětské pistolky na čelo.

Autor: Jaroslav Kvapil | čtvrtek 11.3.2021 23:19 | karma článku: 23,99 | přečteno: 755x

Další články autora

Jaroslav Kvapil

Od radnice Prahy 5 Smíchovem až na Jiráskovo náměstí

Fotografická procházka Smíchovem od radnice Prahy 5 na Jiráskův most (pohledy z něj na obě strany po toku i proti proudu Vltavy) a Jiráskovo náměstí.

8.6.2026 v 19:07 | Karma: 9,82 | Přečteno: 145x | Diskuse | Fotoblogy

Jaroslav Kvapil

„Kéž by nám Pán Bůh všeliké to vlastenčení z huby do rukou vraziti ráčil!“

Titulek je citátem výroku významného českého vlastence, novináře a spisovatele, slavného epigramatika Karla Havlíčka Borovského. O něco v tom smyslu jako v citátu mi totiž v textu půjde.

8.6.2026 v 14:32 | Karma: 12,64 | Přečteno: 271x | Diskuse | Ostatní

Jaroslav Kvapil

Kdo rozpoutal II. světovou válku? Její příčiny

V souvislosti s výročím konce II. světové války, a hlavně se sjezdem SdL v Brně se ve veřejném prostoru vedou spory o to, kdo vlastně nejhorší válku dějin rozpoutal. To je ale špatně položená otázka.

27.5.2026 v 12:33 | Karma: 14,14 | Přečteno: 425x | Diskuse | Politika

Jaroslav Kvapil

Když „zlí“ Sudeťáci blahem vrní, našim vládním politikům hlavy Brní

Kdykoli se někde objeví téma Benešových dekretů či Sudetoněmeckého krajanského sdružení, část naší veřejnosti i politiků hned zaujme obrannou pozici. A teď, považme, budou mít Sudeťáci sjezd v Brně.

21.5.2026 v 19:04 | Karma: 13,04 | Přečteno: 304x | Diskuse | Politika

Jaroslav Kvapil

Kde je konec rozrazilu?

Po létech jsem zase narazil na báseň Na břehu řeky Svratky od Vítězslava Nezvala a objevil v ní dávno již zapomenuté skvělé rýmy „...a v létě se tu tyčí kukuřičná zrna... / ...kéž žil bych s tebou, matko, dodnes ve zdech Brna.

7.4.2026 v 22:29 | Karma: 7,81 | Přečteno: 211x | Diskuse | Poezie a próza

Nejčtenější

Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?

Slavnostní zahájení hlavní letní sezony s havajskou tématikou Aquapalace Praha....
vydáno 3. srpna 2026

Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...

Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí

Je ti to jasný?!
3. srpna 2026  14:07

Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem

Rozlehlá nástupiště připomínají dobu, kdy Krčí projížděly delší vlaky než dnes....
5. srpna 2026  19:15,  aktualizováno  6. 8. 10:34

Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....

Podchod v Jirkově nově hlídají dvě kamery

V podchodu v jirkovské Dvořákově ulici byly kvůli bezpečnosti nainstalovány dvě...
10. srpna 2026  5:59

V podchodu v jirkovské Dvořákově ulici byly kvůli bezpečnosti nainstalovány dvě kamery a tři...

Zázemí fotbalového stadionu v Žatci projde proměnou

Znak Žatce v dlažbě na náměstí.
10. srpna 2026  5:59

Na fotbalovém stadionu v Žatci odstartovala rekonstrukce zázemí za 113 milionů korun. Stávající...

U jezera Matylda v Mostě jsou posilovací stroje

U mosteckého jezera Matylda mohou sportovci nově využívat takzvaný Mini Gym –...
10. srpna 2026  5:59

U mosteckého jezera Matylda mohou sportovci nově využívat takzvaný Mini Gym – šest posilovacích...

Několik chodníků v Ústí nad Labem čeká oprava

Ilustrační snímek
10. srpna 2026  5:59

Ústecká radnice uvolnila více než čtyři miliony korun na opravy komunikací a chodníků ve městě.

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky

Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...

  • Počet článků 681
  • Celková karma 12,41
  • Průměrná čtenost 978x
Neidentifikuji se s žádnými politickými, profesními, náboženskými, myšlenkovými či jinými směry a skupinami. Pokud se některý můj text nebo části textů shodují s názory takových směrů a skupin, je to buď náhodné, nebo způsobené prostupností myšlenek různě zaměřených lidí. Píšu si, co chci a co mám potřebu napsat. Naopak nepíšu ve jménu ani z pověření nikoho jiného. 

https://kvaj.blogspot.com

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.