Jak jste hlasovali minulý týden v referendu o nošení roušek?

Takže bylo nebo nebylo minulý týden referendum? Kdo ty roušky vlastně navrhnul - ministra Vojtěcha podrazili podřízení, Babiš byl překvapen a musel si to nechat ministrem převyprávět a ten, který prý za všechno mohl, tvrdí, že 

on Maďar, nikdy žádné roušky do škol nechtěl a dobrovolně odchází. Jak to tedy vlastně po pravdě je?

Jisto jistě na 99,999% můžeme očekávat, že počet nakažených poroste a poroste. Virus nezmutoval a není slabší než na jaře. Jen na jaře fungoval spolu s dalšími nemocemi, ale to stejně není podstatné, hlavně se postupně upravovali statistiky. U statistiky počtu nakažených došlo k několika "vlnkám", které jsou dobře zdokumentované, ale jak se hodnotí, kdo spadne do kategorie "zemřel na kovid" se taktně mlčí, i když na začátku zemřel na kovid i ten, který měl současně krvácení do mozku, ale z pohledu lékařů to byla jen banalita. Takže ten kovid, až bude zase mít po ruce chřipku, rýmečky a další spolupracovníky, si ukousne své 2 až 3 % z počtu nemocných, ať se budeme snažit sebevíc. Už to nebudou stovky, ale tisíce nezachráněných mrtvých pana Babiše a jak to zaonačit, aby z toho ti praví odešli s čistým štítem?

Postup byl jednoduchý - jeden chce z kola ven, takže proč jej ještě nevytěžit? Vyhlásí se soubor opatření, který nikdo nechce. Zvedne se očekávaná vlna protestů a premiér začne dle plánu jednat. Pozve si na kobereček ministra zdravotnictví, kterého jakoby podrazili podřízení a on na přání hlasu lidu pravidla zmírní a na protest odejde Maďar, kterého nikdo neposlouchá. Výsledek? Potom, co začnou ve větší míře umírat lidé si premiér vybaví, že to ne on, ale hlas lidu si to přál. On jen ten hlas musel poslechnout.

A těch událostí posledních dní stojí za povšimnutí víc:

Má smysl zavírat hranice?

Proč je tak jednoduché zrušit povinné testování na kovid do Řecka, proč testování nepotřebují jen čeští turisté do Tuniska, proč epidemiology straší cestování do Egypta přes třetí země, proč se na červenou listinu dostalo Španělsko a z Chorvatska prchají turisté? Má to nějaký smysl varovat před zahraniční dovolenou, když se z Chorvatska za týden vrátí 25 nakažených turistů a za stejnou dobu u nás onemocní hodně přes dva tisíce lidí? 

Z epidemiologického hlediska má uzavření hranic význam jen ve dvou případech: 

1, máte území, kde není nikdo nakažený a obáváte se, že se k Vám dostane nákaza

2, máte prostředek, jak na uzavřeném území nákazu eliminovat

Jelikož neplatí bod jedna ani dvě, za vším se skrývá bod 3 a to je politika. Politik musí makat i dvacet pět hodin denně. Jeden ochrání své spoluobčany před dovozem kovidu, druhý zachrání svým občanům dovolené. Jedna země Vás zlobí (Černá hora), nebo je Vám fuk (Rumunsko) a bác, zavřeno. Přitom Vám doma rostou počty a aby to na venek vypadalo dobře, upraví se statistika počtu nemocných zavedením čtrnácti dnů na uzdravení místo dvou negativních testů a když už to leze víc, proč to nezkrátit na deset a už se uvažuje to zkrátit na pět? A mezitím si kromě sedmidenní statistiky počtu nemocných, která se červená až běda, vytvoříte bílou mapku se dvěma zelenými skvrnkami. A hlavně testovat tam, kde už jsou známá ohniska a najít nemocných co nejvíce, aby těch pár, u kterých není známo, kde to chytli, se vešlo do několika procent a dalo se to nazvat náhodný výskyt a mapa zůstala jen lehce do zelena. Tomuto já říkám utajené řízené promoření a je to snad jediné, co se nedá vládě vytknout.

Vakcína z Ruska nebo za 99Kč?

Takže jakou si dáte? Tu Ruskou, která se podobá té od Donalda, kdy si píchnete do žíly Savo, takže zaručeně na kovid nezemřete? Nebo tu od Prymuly, která se prý už vyrábí, ale k nám se dostane někdy v zimě a dostanou ji nejprve ti vyvolení? Fakt té ceně věřím, v zimě bude epidemie pravděpodobně na vrcholu a za těch 99 Kč bude příští rok součásti chřipkového mixu pro ty náhodné, kterým se virus nějakým omylem vyhne. Ale proč o tom nepsat, musí se ukázat, že na tom makáme.

P.S, nějak není slyšet o té české za pár milionů

Rouškovné pro důchodce?

Jen zopakuji, co jsem panu Vracovskému psal do diskuze:

Vzhledem k tomu, že se pro důchodce k zamezení nákazy nic neudělalo, by se to spíš mělo nazvat pohřebné. Potom by k tomu nevznikaly další diskuze a důchodci by věděli na čem jsou.

Jednou se nakazí každý, řízenému promoření jsme se neoficiálně vyhli. Takže, když už se musíte nakazit, je lepší dostávat malé dávky viru do co nezdravější ho jedince. V létě šlo udělat v domovech důchodců řízené větrání. Neutlumovat provoz nemocnic přes léto a udělat maximum plánovaných operací. Zadotovat obchodům bezdotykový odběr pečiva. Přesunout ordinace mimo domovy důchodců v případě, že fungují i pro veřejnost. Zprovoznit tu tajnou vojenskou nemocnici pro pacienty s virem a neblokovat kapacity dalších. Když už má někdo karanténu, zajistit jeho kontrolu a servis, aby nebyl nucen si odskočit. A šlo toho jistě i vice. Takže za mě je to pohřebné. P.S. a hlavně nestrašit a udělat něco pro rozveselení, protože psychická pohoda je polovina úspěchu.

Omluva za poslední blog:

Tak jsem si naposledy věštil o zavedení roušek v srpnu. Jako občanovi Bruntálu mi hnulo žlučí zarouškování našeho okresu jen z důvodu, že patříme pod Moravskoslezský kraj. Kdyby tehdy byla nějaká spravedlnost, musel by být v Praze vyhlášen zákaz vycházení a armáda by jedince bez příslušného povolení mohla přímo na místě ... . Ale v tomto se nechci omlouvat, chci se omluvit za to, že mi tam nefungují odkazy, ale není to mou vinou - na ministerstvu zdravotnictví si změnili webové stránky a přesto, že i na nových stránkách mají opravdu historické dokumenty, některé špeky tam z mě neznámých důvodů opomenuli dát. Pokud si uvedené dokumenty chcete přečíst v původní formě, použijte vyhledávač, web je velký, na webu se nic neschová navěky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jaroslav Haluza | pondělí 24.8.2020 23:57 | karma článku: 13,60 | přečteno: 641x