Bombarduje Rusko ty nesprávné teroristy?

Rusko na žádost Sýrie o pomoc dle stanov OSN začalo bombardovat pozice islámských radikálů. Obratem se ze strany USA ozval křik, že Rusko nebombarduje pozice IS, ale mírumilovné civilisty a bojovníky, které vycvičila CIA.

Určitě je zajímavá zpráva, že Rusko v Sýrii útočí na bojovníky, které vycvičila CIA: http://zpravy.idnes.cz/rusko-utoci-na-bojovniky-vycvicene-cia-dyh-/zahranicni.aspx?c=A151001_154523_zahranicni_mlb . Úder proti bojovníkům Svobodné syrské armády potvrdil jejich velitel i americký senátor John McCain.

Jak to tedy vlastně je?

Válka v Sýrii trvá již čtvrtým rokem, kdy v rámci tzv. Arabského jara https://cs.wikipedia.org/wiki/Arabsk%C3%A9_jaro začalo povstání v řadě arabských zemí proti svým vládám.

Pokračovalo za podpory západu, hlavně USA s argumentem, že je nutno odstranit diktátory a zavést demokracii západního typu.

Jak to dopadlo víme.

Pro jistotu trochu zopakuji historii.

Jediná země, kde převrat proběhl v relativním „klidu“ bylo Tunisko, kde byla v r. 2011 svržena vláda prezidenta  Abidin bin Alího a od té doby se vystřídali již 4 prezidenti.

Zda si obyčejní Tunisané pomohli, můžeme pouze spekulovat, ale příliš zřejmě ne, protože po útocích teroristů na turisty, turistický ruch upadl a obyčejným Tunisanům se životní úroveň rozhodně nezvýšila.

V Libyi, v zemi s nejvyšší životní úrovní v Africe naše západní demokracie pod názvem „Bezletová zóna“ vojensky napadla vojska tehdejšího prezidenta Muamara Kaddáfího, která porazila a Kaddáfího nechali západní politikové bestiálně umučit. To, co následovalo je katastrofou pro všechny občany Libye. Desetitisíce mrtvých, miliony uprchlíků a stát totálně rozvrácený. O životní úrovni, jaká byla za diktátora Kaddáfího mohou obyčejní Libyjci pouze snít.

V Egyptě byl v roce 2011 svržený dlouholetý vládce Mubarak. V následných svobodných, demokratických volbách (což uznaly USA i západ) zvítězilo Muslimské bratrstvo. Prezidentem byl zvolený islamista Muhammad Mursí . Západ k jeho demokratickému zvolení víceméně mlčel. Po nepokojích v roce 2013 byl prezident Mursí svržený vojáky vedenými bývalým náčelníkem generálního štábu Abd al-Fattáhem as-Sísím . Od vojenského převratu bylo zatčeno a uvězněno více než 16 000 odpůrců režimu (dle některých odhadů až 40 000), stovky členů Muslimského bratrstva byly odsouzeny k smrti.16. května 2015 byl k trestu smrti odsouzen i Muhammad Mursí. Západ místo, aby v zájmu obhajoby demokracie odsoudil vojenský převrat za nelegitimní a jejího velitele Sísího označil za zločince, tak uznal jeho vládu a postavil se na stranu těchto nelegitimních pučistů. Jak si pomohli obyčejní Egypťané, těžko říct, kromě tisíců mrtvých a zraněných došlo též k poklesu cestovního ruchu a výkonnosti egyptské ekonomiky. Zřejmě většina Egypťanů v dobrém vzpomíná na svrženého prezidenta Mubaraka.

A nyní Sýrie

V tomto národnostním i náboženském slepenci zmítaném válkami zavedla určitý pořádek až rodina Asadů.  Cituji: Po vyhlášení nezávislosti v roce 1946 následovalo několik vojenských převratů. V letech 1962 až 2011 platil v Sýrii výjimečný stav, který pozastavoval platnost občanských práv syrských občanů, tento systém byl označen jako nedemokratický. V letech 1971 až 2000 byl prezidentem Sýrie Háfiz al-Asad po jeho smrti se prezidentem stal jeho syn Bašár al-Asad, oba jsou představitelé strany Baas, která si od vojenského převratu v roce 1963 udržuje dominantní postavení v zemi.  Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%BDrie

Přitom je zajímavé, že se Sýrie zúčastnila na straně USA protiiráckých operací během války v Zálivu v r. 1990-91. To byl ještě Háfiz al-Asad velebený ze strany USA jako jejich spojenec.

V březnu 2011 vypukly v Sýrii demonstrace inspirované obdobnými projevy odporu vůči vládnoucím režimům v dalších arabských státech. Vláda tyto protesty označila za zahraniční spiknutí, na druhou stranu však přislíbila postupné zavedení některých reforem. V dubnu 2011 rovněž syrská vláda zrušila po 48 letech výjimečný stav. Protesty však neustávaly, syrské ozbrojené síly proto sáhly k drastičtějším opatřením a začaly ve velké míře užívat násilí. V nastalé situaci Sýrie začala upevňovat svoje vztahy s Ruskem, které jí nadále zásobuje vojenským vybavením. Ruská federace má rovněž v Sýrii svou jedinou námořní základnu ve Středomoří, umístěnou v přístavu Tartús.

Toto je ovšem trnem v oku současné největší vojenské velmoci USA, pro kterou je jejím největším nepřítelem právě Rusko. Kvůli tomuto otevřenému nepřátelství USA podporují každého nepřítele Ruska, tedy i nepřátele Sýrie, i kdyby to měli být ti nejhorší muslimští teroristé. Vyzbrojují kohokoliv, kdo bojuje proti Asadovi, tedy i radikály z Al Nusra či IS.

O vyzbrojování radikálů z Al Nusrá a dalších islamistů ze strany USA je zde: http://tn.nova.cz/clanek/usa-vyzbrojili-syrske-rebely-ti-predali-zbrane-islamistum.html

http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/114398-tvrda-rana-pro-zapad-v-syrii-skupina-podporovana-usa-utekla-k-islamistum/

Rusko však přišlo s výzvou směrem k západu a USA, aby společnými silami bojovali proti islámským radikálům v Sýrii, protože Putin objektivně zhodnotil, že pokud padne Asad, Sýrie bude rozvrácena stejně jako Libye či Irák a obsadí ji IS a další muslimští radikálové.

Toto by mělo být v zájmu hlavně Evropy, protože v případě pádu Asada by to znamenalo další miliony Syrských uprchlíků do Evropy. Jenže EU jako satelit USA nemůže bez svolení USA nic rozhodnout, natož se postavit proti muslimským teroristům po boku Putina, tak jí zbývá jen čekat a přijímat stále více uprchlíků.

O tom, jak moc je USA trnem v oku opravdový boj proti muslimským radikálům v Sýrii, jsou zprávy o vojenském bombardování syrských civilistů ze strany Ruska. Toto přinesla všechna západní média: http://www.lidovky.cz/ruska-intervence-protahne-valku-v-syrii-o-leta-varuje-kurdsky-velitel-1z5-/zpravy-svet.aspx?c=A151001_134202_ln_zahranici_msl , tedy zpráva, jak Ruská vojska masakrují nevinné civlisty v Sýrii. http://cz.sputniknews.com/svet/20150930/1269467.html

Ruský prezident Vladimir Putin však oznámil, že informace o obětech v řadách civilních obyvatel v Sýrii se objevily před tím, než vzlétla ruská letadla. „Pokud jde o všemožné informace, které se objevily v médiích ohledně toho, že strádá civilní obyvatelstvo, pak jsme na podobné informační útoky připraveni. Chtěl bych vás upozornit na to, že první informace o tom, že v řadách civilních obyvatel jsou oběti, se objevila ještě před tím, než naše letadla vzlétla", řekl Putin na zasedání Rady pro rozvoj občanské společnosti a lidská práva. Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151001/1275595.html#ixzz3nK5OXnEj

Inu, jak je vidět, tak zájem USA je podpora pouze Asadových nepřátel, tedy nepřátel Ruska. Prioritní zájem USA v Sýrii je totiž likvidace ruské vojenské základny a ne boj proti teroristům.

Proto jsou pro USA bližší teroristé z Al Nusra či IS, tak i jiní muslimští radikálové, kteří bojují proti Asadovi. Tomu slouží i západní média typu Reuters, BBC, CNN, Hlas Ameriky či naše ČT, o které se stále více našich občanů vyjadřuje, že lže hůře, než za komunistů před rokem 1989.

A to už je opravdu co říci.

Nyní syrští teroristé otevřeně žádají USA o další dodávky zbraní: http://zpravy.idnes.cz/neposlouchejte-pentagon-radi-moskva-dv6-/zahranicni.aspx?c=A151001_105012_zahranicni_mlb .

Jsem zvědavý, zda jim USA opět vyhoví a zajímalo by mne, jak to celé dopadne.

Jistota je zatím jediná:

Pokud padne Asad, znamená to další miliony uprchlíků v Evropě!

Autor: Jaromír Petřík | čtvrtek 1.10.2015 20:21 | karma článku: 40,58 | přečteno: 2056x