Zdanit, zregulovat a ještě fest utáhnout obojek !
Ronald Reagan někdy v době, kdy byl ještě Kalifornským guvernérem popsal jako příklad nejhoršího nonsesuálního ekonomického jednání politika, velmi vhodnou frází, jež poté dlouho fungovala jako učebnicový příklad.
"Když se něco hýbe, zdaňte to. Když se to pořád ještě hýbe, tvrdě to zregulujte. Když se to hýbat přestane, nabídněte, že to začnete dotovat.
V neděli vyšel na Seznamu článek o jednom americkém městě, které si polepšilo s cenami bytů, protože před pár lety zavedlo regulace v oblasti bytů , velmi podobné těm, které dnes, již okopírované, navrhují naši Pražští Piráti.
Za povšimnutí stojí fakt, že si autor plete USA s Kanadou. To město je totiž desetimilionový Kanadský Vancouver. Jak se ale zdá, redakci na tenhle drobný zeměpisný problém někdo konečně po pár hodinách upozornil a titulek opravili. Dokonce redakce přidali termín severoamerické, což už by obstálo. Kanada a Britská kolumbie jsou Severoamerické.
Naši Piráti tak nějak neuznávají nedotknutelnost soukromého vlastnictví a hodlají zatížit dodaněním byty, jejichž kontrolou odečtem dat z elektroměrů se zjistí, že legální majitelé v nich nebydlí, nebo je používají málo. Dalším bodem tohoto kontroverzního programu má být vytlačení služby AirNb z Prahy pomocí dalších regulací.
Pominul bych fakt, že Praha je jedním z Evropských měst s velkým nadbytkem hotelových kapacit a že jen hoteliéři sami si mohou svojí nesmyslnou cenovou politikou za to, že turisté raději využívají AirNb. Snažit se ale tuto efektivní službu vytlačit pomocí nesmyslných regulací, je prostě mládežnický socialismus netržní formou.
Když se ale zamyslíte nad článkem samotným, musíte se trochu podivit, jak jsou zde nepřesně uváděna některá data. Zejména, pokud znáte někoho v Kanadě, tak Vám neuteče, že změny v cenách nemovitostí, které nastaly v důsledku ekonomické krize v její pozdní fázi, jsou zde přičítány právě k dobru oněch regulací, které na to asi ve skutečnosti neměly moc vliv. Jediné, které se Ve Vancouveru osvědčily, byly daňového rázu. Rezident si koupí byt bez daně, spekulant z Toronta nebo Tokia doplatí ke kupní ceně ještě daň.
To je rozumné.
A to, že by se v Kanadě šmírovaly elektroměry, donášelo, nebo zakazovalo pronajímání bytů turistům, je pustá spekulace. Takhle to v Kanadě nefunguje.
A v tom je asi jádro pudla.
Piráti, kteří poslední dobou spolupracují s každým, kdo má nerad Babiše, nejspíš protlačili na Seznam článek, jež přihřívá jejich vlastní Dršťkovou a cituje nevěrohodná prohlášení několika jim podobných ve Vancouveru, kteří stavějí čísla na hlavu, a ekonomiku na špičku vajíčka.
To, co pomocí podobných článků strkaných pravidelně médiím Piráti prosazují, není nic jiného, než hospodářská politika, která tady u nás byla naposledy velice úspěšná za Komunistických vlád v padesátých letech.
Regulovat, danit, brát, zakazovat !
Jan Zíma
Jan Zíma
Jak je to s údajnými úspěchy Norské elektromobility.

Někdy je těžko pochopitelné, jak je možné, že díky zavádějícím mediálním informacím se dá nesmyslné hospodaření státu, deklarovat jako úspěch ekologické politiky.
Jan Zíma
Když chce stařeček namlátit stařečkovi !

Před mnoha měsíci proběhla médii zpráva o rámusu který se udál na pravidelném zasedání RRTV. Pro Vás, kdo byste nevěděli, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
Jan Zíma
Greta jako užitečný idiot Ekologického tunelování hospodářství EU.

Naše média nekriticky poslední měsíce předávají na český mediální trh neustále proudící zprávy o Švédské ekologické aktivistce Gretě Thundbergové a tom, co Greta zrovna dělá po záchranu našeho údajně umírajícího světa.
Jan Zíma
Ukradené Kosovo vrátit ?

Nic Evropskou veřejnost nezaujme víc, než výkřiky politických bláznů. Asi tak, jako když Fico zaručoval vyšetření vraždy Jána Kuciaka, anebo Juncker při své poslední kandidatuře v Bruselu sliboval,
Jan Zíma
Jak lžou ekologové - 5 díl.

Někdy Vás překvapí jak daleko jsou ochotni ekologové zajít ve své demagogii a lhaní. Následující příklad hovoří za vše.
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Na Rakovnicku boural známý podnikatel a miliardář. Řidič druhého auta zemřel
Při tragické nehodě ve středu 4. června u Nového Strašecí na Rakovnicku se těžce zranil jeden z...
Trefili jsme Rusům základnu s letouny, které jim ještě zbyly, hlásí Ukrajinci
Sledujeme online Ukrajinská armáda oznámila, že zasáhla vojenská letiště v ruském Engelsu a Ďagilevu a sklad...
Kvůli nehodě kamionu byl na dálnici D1 dvě hodiny uzavřen důležitý tunel
Nehoda kamionu zkomplikovala dnes ráno dopravu na dálnici D1 v blízkosti Klimkovického tunelu....
Po útocích a protiútocích s Izraelem chce Írán vtáhnout do konfliktu USA
Při íránském útoku na Izrael zemřeli v noci na sobotu tři lidé. Zraněných je několik desítek....
VIDEO: Matka v Plzni zapomněla syna v tramvaji. Ten zatím hrál v klidu na mobilu
Zapomenout syna v tramvaji se podařilo ve čtvrtek odpoledne sedmatřicetileté ženě z Plzně....
Týraných a zneužívaných dětí loni přibylo, říkají data. Osm kruté zacházení nepřežilo
Sociální pracovnice a pracovníci řešili loni případy 10 155 týraných, zneužívaných a zanedbávaných...
- Počet článků 331
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3080x
Mediamonitordanforth@yahoo.com