Zakázat Hitlerův Mein Kampf? - Veliká hloupost !

Kam až může dojít lidská umanutost a odmítání argumentů, se můžeme přesvědčit na příkladu jedné z nejvíce nechvalně známých knih na světě.

Na stránkách Německých médií se poslední dobou řeší pro němce trochu palčivá otázka hrozícího znovuvydávání knihy Adolfa Hitlera "Můj boj". 
Začíná být totiž reálné, že za tři roky by mohlo právě v Německu, v samém srdci předválečného nacismu, dojít k jejímu opětovnému vydávání. Veřejnosti málo známou pravdou je totiž to, kdo vlastní autorská práva.
Překvapivě nejsou tato práva pod žádnou kuratelou a vydávání této knihy ani není v německu zakázáno. 
Otázkou je, "Proč by vlastně mělo být.
Vlastníkem autorských práv ke knize Mein Kampf, vydané poprvé v roce 1926, je Freistaat Bayern - Svobodný stát Bavorsko. A v roce 2016 pozbyde všech autorských práv. pak bude možné, aby Mein Kampf, v podstatě nekontrolovatelně vycházel. Nebude žádný vlastník autorských práv. Mein Kampf tedy po roce 2016 může vyjít. 
A proč by neměl?
Extrémisté a vyznavači Adolfa Hitlera si tento text stejně dokáží sehnat na internetu a jeho štvavý obsah si může přečíst každý.
Ale normální a zejména vzdělaná populace, by naopak měla mít možnost nahlédnout do nitra fanatika, jež zabil desítky milionů lidí. Obyčejný člověk se zájmem o vzdělání, by měl mít právo pochopit, jak málo lidskosti bylo v hlavě diktátora, jež sice dokázal nastartovat Německou národní emancipaci a domácí ekonomiku, ale učinil tak za cenu rozpoutání jedné z nejhorších válek lidstva.
A i méně sečtělý čtenář by měl mít právo pochopit, že pan Hitler byl pěkné pako, nařizující vyvražďování rodin svých nepřátel. Včetně dětí. Ne snad, že by to němci nevěděli, ale je dobré si věci připomínat.
Ale v tomhle poznání nám odpůrci vydávání knihy brání. A to včetně sociálnědemokratického poslance Bukrhardta Lischky, který stojí v popředí těchto iniciativ na půdě Bundestagu.
Pamatuji se jak kdysi, před cca 15 lety vyšla tato kniha u nás. Policisté si knihu pravděpodobně nepřečetli, za to ale dlouze stíhali jejího českého vydavatele. Asi moc nezapřemýšleli.
Tato kniha by se totiž měla vyučovat ve školách., Aby už malé děti věděly, co byl Hitler zač. Aby ty nastávající generace pochopily, jak špatná je myšlenka národního socialismu stejně jako veškeré levičáctví, vedoucí později ke komunismu. Oba tyto proudy jsou si totiž v mnohém podobné. Oba stály tento svět miliony lidských životů.
Jako kluk jsem miloval soukromý ráj pana Čánského, našeho obecního knihovníka. A protože tehdy nebyl zájem o socialistickou literaturu a já četl rychle, panu Čánskému nevadilo, když jsem si něco nechal i půl roku. Třeba Leninovy spisy, nebo Kapitál. "Můj boj" tehdy neměli. K této knize jsem se dostal až s příchodem demokracie.
Vzpomínám, že jsem se do té knihy podrobněji začetl. Hitler vyznával násilné změny a nedemokratické revolucionářství. Jeho sloh mi připomínal právě Karla Marxe. Dokonce by se dalo říct, že to někdy vypadalo tak, že celé statě této knihy psal Marx. Občas jsem se podíval pro jistotu na obal knihy, abych se ujistil, že nečtu Marxe, ale Hitlera.
A nemylme se . Autorem třídního holokaustu nebyl Hitler. Byl jím od roku 1847 právě Karel Marx, který myšlenku vybíjení společenských tříd poprvé veřejně formuloval v Neue Rheinische Zeitung. Tedy - nikoli Hitler, ale pradědeček dnešních komunistů, byl autorem této hrůzné myšlenky.
Němci, jakkoli poučení vlastními dějinami, dělají chybu, jestli vydání této knihy brání.
"Můj boj" je kniha, při jejímž přečtení i mladý člověk dokáže pochopit, na jak nezdravých a špatných myšlenkách se zakládal jakýkoli nacionální, nebo internacionálně socialistický systém.
Ať už nacistický, anebo komunistický.
Tato kniha by měla vyjít. 
ABY LIDÉ VĚDĚLI !
Jan Zíma.

Autor: Jan Zíma | neděle 23.6.2013 16:48 | karma článku: 22,24 | přečteno: 940x