Po stávce studentů je třeba přestat se bavit s ekology.

Naši ekologové se celosvětově poslední léta radikalizují. To je první co mne napadne, pokud mám srovnání. Někde doma mám německý, česky psaný magazín Spektrum, který dlouhá léta vydávala(a snad ještě vydává)  ambasáda SRN.

 

Magazín Spektrum vydává Spolková vláda a já jsem si jej domů poprvé přinesl v zimě 1987-88, když jsme pro rodinu kvůli dovolené zařizovali nová víza.

Tenhle magazín, naprosto nepolitický, a tištěný na nádherném křídovém papíře, popisoval běžný život v Spolkové republice a popisoval běžné starosti obyčejných Němců. Mimo jiné tam byl také článek o budoucnosti ekologie od tehdy ještě relativně mladého Joschky Fischera, který to táhne se Zelenými už nějakých 40 let. Tehdy se rodily jeho nejlepší myšlenky na poli ekologie které později hezky shrnul ve svojí knize Der abstieg des Westens. Byly to myšlenky moudré, dobře formulované a podložené statistickými fakty. Ekology jako je Fischer bych tehdy snad volil i já.

Dnešní ekologové se čísly ohánět neumí a ani nemohou. Vzduch je dnes mnohem čistší, auta neprodukují ani desetinu emisíí co před 50 lety a v před 30 lety páchnoucí a špinavé Vltavě jsem před 5 lety chytil do ruky raka. A ten by tam nežil, nebýt Vltava čistá.

Ale dnešní ekologové nechtějí přestat. Chtějí víc moci, víc peněz a namísto argumentů předkládají svým voličům, většinou těm nejmladším, nesmyslná a jednoduchá hesla.

"Naše příroda UMÍRÁ ! "

"Auta čím dál víc ZNEČIŠŤUJÍ ! "

"Naše prostředí je JEDOVATÉ ! "

 

"Kácíme les y a tím je NIČÍME ! ".

A tak dále a dále....

Věcné argumenty nemají, ale to je netrápí. Organirátoři oné, v médiích propírané ekologické stávky studentů zdůrazňují, že středoškolští studenti nemají volební hlas ale mají právo stávkovat. My, starší generace můžeme být vlastně rádi.

Jestli jsou naši mladí takhle blbnutelní a že oni viditelně jsou, buďme rádi, že na své volební právo dosáhnou až v době, kdy už snad nabydou víc rozumu a vědomostí.

A třeba také zjistí, že za jednu kilowatthodinu elektřiny zaplatí táta 4000 a z toho 15% jde na obnovitelné zdroje jako je fotovoltaika a nebo ohyzdné větrné elektrárny za vesnicí. Což, jak je známo a dnes i dokázánou, jsou do vzduchu vyhozené peníze a zbytečná dřina pro ruce našich tátů, co na to musejí vydělat.

Zatímco v minulosti byli ekologové užitečnými členy společnosti, dnes se stávají onimi pohádkovými nenasyty a Bumbrlíčky, kteří nemají nikdy dost. A tak bych se našich dnešních studentů stávkujících za ekologii chtěl zeptat:

Udělali jsme toho tolik, a Vám je to málo?

Zdroje" SPEKTRUM, ČEZ.

Autor: Jan Zíma | pondělí 8.4.2019 17:55 | karma článku: 0 | přečteno: 42x