Trump dosáhl potřebný počet volitelů pro nominaci
Tím D. Trump předběhl i médii favorizovanou H. Clintonovou, která potřebného množství delegátů stále nedosáhla i přes masivní podporu estblishmentu resp. tzv. superdelegátů.
Podle mé vlastní analýzy účasti voličstva v dosavadních primárkách mají republikáni významně více voličů a to zejména v klíčových tzv. swing státech - a je tedy už dnes velmi pravděpodobné, že D. Trump podzimní volby vyhraje.
Větší obrázek zde
Ke stejnému závěru už několik měsíců dospívá i tzv. Primárkový model, který Trumpovo vítězství předpovídá s pravděpodobností 87-99%.
Ukazuje se tedy, že kampaň D. Trumpa i přes nepřízeň establishmentu a médií je nad očekávání úspěšná. Na to, jak ale volby skutečně dopadnou, si samozřejmě musíme počkat do listopadu.
Jan Zeman
Proč bylo včera pozdě zrušit platnost průkazů "bezinfekčnosti" u nepromořených očkovaných
Nejen že už dlouho protiprávně diskriminují lidi s prokázanými protilátkami, ale začínají už vyhrožovat i jejich povinným očkováním. Přitom opravdu závažný a opravdu akutní problém je opravdu dost jinde než v neproočkovanosti.
Jan Zeman
Uznávat či neuznávat protilátky?
Už od jara se u nás nejen v médich a na internetu ale i u soudů intenzivně diskutuje otázka, zda u nás uznávat nebo neuznávat pozitivní výsledek testu na protilátky proti onomu viru způsobujícímu onemocnění covid-19.
Jan Zeman
Mask psychosis není zdravá aneb Houstone, máme v tom háček
Podle Prymuly "není údaj aktuálně nakažených nijak rozhodující" a podle Duška dokonce prý poslední audit českých koronadat, odhalující v nich zcela zásadní nesrovnalosti, prý nemůže mít vliv na jejich věrohodnost.
Jan Zeman
USA: Statistika napovídá že republikáni mohou udržet většinu v obou komorách Kongresu
Není vůbec vyloučeno, že si Republikánská strana udrží většinu ve Sněmovně Reprezentantů a v Senátu je dokonce celkem pravděpodobné, že tam dokonce trochu posílí.
Jan Zeman
Kongres potvrdil D. Trumpa prezidentem USA
Kongres Spojených států certifikoval výsledek voleb a včera s konečnou platností potvrdil D. Trumpa prezidentem USA.
| Další články autora |
Poznáte značku auta podle světel?
Poznáte automobilovou značku jen podle tvaru předních světel? Není to vždy snadné, masky se často...
Tenhle těžký stroj už zabránil škodám za miliony. V zimě drží Prahu v pohybu
Zima v Praze umí být krásná, ale pro tramvajovou dopravu často znamená pořádnou výzvu. Jakmile...
Pražští chodci. Vystrkují na okolí zadky, křičí, přenášejí svůj skromný majetek
Není to vždycky společensky přijatelné, ale některé lidi, které na cestách po Praze potkám, za...
Návštěvnost pražských památek klesla. Kouzelná vstupenka se ale vyplatí, hlavně na začátku roku
Návštěvnost pražských památek ve správě Prague City Tourism loni klesla zhruba o pětinu. Nejvíce se...
Tramvaje nepojedou na jih Prahy, výluka omezí provoz už od Podolské vodárny
Cestující v Praze musí od soboty počítat s dalším omezením tramvajové dopravy. Z důvodu napojení...
Hasiči na Českolipsku vyjížděli k požáru stodoly v Zákupech, zásah ztížil mráz
Hasiči v Libereckém kraji dnes zasahovali u druhého požáru stodoly za 24 hodin. Dopoledne hořela...
Při požáru autodílny ve Vimperku zemřel pětasedmdesátiletý muž
Při požáru autodílny v dřevopodniku ve Vimperku na Prachaticku dnes zemřel pětasedmdesátiletý muž....
Na silnici I/6 u Bochova havarovalo pět aut, jsou i zranění, ale projet se dá
Na silnici I/6 u Bochova na Karlovarsku havarovalo vpodvečer pět osobních aut. Při nehodě se tři...
Policisté loni ve středočeské části Brd uložili méně pokut
Policisté loni ve středočeské části Brd uložili méně pokut. Případů neoprávněného parkování bylo...

Vyhrajte pobyt snů v Beskydech: Soutěžíme o tři vouchery v ceně 10 000 Kč
Hned takto z kraje nového roku jsme si pro vás společně s Rodinnými porodnicemi AGEL připravili exkluzivní soutěž o 3 poukazy v hodnotě 10 000 Kč...
- Počet článků 86
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 4236x






















