Tak, a mám to, jsem sluníčkář!

Vypadalo to, že to bude den jako každý jiný, opak se ale stal pravdou a já se o sobě dozvěděl skutečně šokující poznatek - jsem sluníčkář! Bohužel teď nevím co s tím, souvisí s tím nějaké povinnosti? Musím si vyřídit průkazku?

Asi si říkáte, jak k tomu člověk přijde, že se stane sluníčkářem? Řeknou vám to u doktora? V planetáriu? Musí kvůli tomu člověk přistát na Slunci nebo pochytat předem daný počet berušek? Divili byste se, ale tohle se člověk dozví na těch internetech a nejlépe to jde na facebookových diskuzích.

Mně stačilo, abych se ve skupině zabývající se vojenskou historií vyjádřil, že příspěvek(spíše hoax neobsahující žádná ověřitelná fakta) o vlně znásilnění páchané imigranty, nemá v této skupině co dělat a že postování odkazu na stránky v překladu "bílý odpor.com" je propagace neonacismu - ne ve smyslu trestně právním, ale čistě logickém. No a tušíte správně, hned byl oheň na střeše! Každopádně jsem se nestačil divit, kolik lidí s až, nebojím se to říct, nadpřirozenými schopnostmi se po českých internetech a faceboocích pohybuje. Médium vedle sensibila a psychotronika. Hned věděli, co si myslím, jaké jsou moje životní postoje, přesvědčení, postoj k islámu a právu šaríja, barva spodního prádla. Co vám mám říkat, žasnul jsem, že jsem snad ani víc žasnout  nemohl. To opravdu stačí vyjádřit nevoli k apriornímu házení lidí do jednoho pytle a hned se k vám slétnou digitální psychoanalytici jak vosy na ožužlaný bonbón?

Asi si říkáte: "Se nediv, pitomče, když se zastáváš uprchlků, kteří přijeli týt z našich peněz, aby nám pak mohli uřezat hlavy!" K tomu jsem se ale nestihl ani dostat ( a samozřejmě, až bude fronta na řezání hlav, tak budu předbíhat) a už jsem schytal sluníčkáře. Musím přiznat, byl jsem z toho docela zmatený, v mé digitální ohradě zatím žádní jiní sluníčkáři nebyli a já nevěděl, co si počít. Pořídit korálky a kožené řemínkové sandály, batikované triko nebo dredy, nebo všechno dohromady? Co mi ale vrtalo hlavou kromě toho, bylo, jak se sami označují ti, kteří mi dali cejch sluníčka. Je to prosté "my" pro ty, kteří vesele surfují na vlně strachu, hysterie, nenávisti a předsudků, nebo jsou to "Ti správní Češi, Slušní Češi, Patrioti, Nacionalisti?" Nevím a odpovědi jsem nedostal, akorát jsem se nádavkem dozvěděl, že jsem pravdose* neboco, což mi ani v nejmenším nepomohlo. Já sám, popravdě, žádnou skupinu lidí na internetech ani v reálu označenou nemám a nevím, jak se vymezit, vůči těmto lidem. Jsou to, pro nás sluníčkáře, prostě "nesluníčkáři" nebo třeba "temná strana" či "ti jejichž jméno se nesmí vyslovovat" nebo dokonce "rytíři říkající 'ni'?" Opravdu nevím, jsem zmaten a dumám co dělat, takže bych vás jen chtěl varovat, abyste radši se vším souhlasili, neodporovali paranormálně obdařeným diskutérům na internetech a nestanou se z vás sluníčkáři a váš život bude lepší.

A to jsem si říkal, když jsem před dvěma lety rušil předplatné Sluníčka, že sluníčkářem už nikdy nebudu, achjo :(

Autor: Jan Matuška | úterý 11.8.2015 14:18 | karma článku: 17,30 | přečteno: 1463x

Další články autora

Jan Matuška

Březen 2018 na facebookovém profilu Jiřího Ovčáčka – letmá analýza

Mám oficiální stránku tiskového mluvčího prezidenta ČR(ne, opravdu ne ten fake profil) ve sledovaných a občas mě docela překvapí, co vše je tímto kanálem komunikováno.Proč jsem překvapen?

3.4.2018 v 17:21 | Karma: 23,24 | Přečteno: 734x | Diskuse | Politika

Jan Matuška

Proč jsem to hodil Milošovi

Tak já sem hlavně volit nechtěl. V prvním kole jsem nebyl. Mně politika nezajímá, jsou to všici zloději a tuneláři ty politici: Sobotka, Kalousek, Moravec, Topolánek, Horáček, Klaus, Ruml, aj Bohdalka, všici.

9.2.2018 v 10:25 | Karma: 26,59 | Přečteno: 1423x | Diskuse | Kultura

Jan Matuška

Miloš Zeman recenzuje knihy - Díl první: Ústava České republiky

Moji milí občané, tedy vy, co jste mne volili. Už několikrát a opakovaně jsem byl svědkem toho, jak novinářská žumpa a Sörösem placená lumpenkavárna nařkli mé voliče z primitivnosti a nevzdělanosti.

25.7.2017 v 17:37 | Karma: 15,81 | Přečteno: 484x | Diskuse | Kultura

Jan Matuška

Můj proslov - 17.5. akce Je to na nás, Brno! Proč? Proto!

Sešlo se nás sice míň než minulý týden, ale stálo to za to, a narozdíl od Babišových lajků na FB, nikdo z přítomných nebyl fake. Níže moje řeč a děkuju moc všem, kteří přišli!!

17.5.2017 v 19:40 | Karma: 16,18 | Přečteno: 938x | Diskuse | Politika

Jan Matuška

Můj proslov z brněnské akce proti Babišovi a Zemanovi

Kam jinam, než na Babišův web dát můj proslov z akce proti němu? Akce se vydařila, je fajn vědět, že se lidi nebojí dát najevo svoji nespokojenost se stavem věcí. Samozřejmě, že nás navedl Kalousek a platil to Soros, koblihu?

10.5.2017 v 20:12 | Karma: 28,51 | Přečteno: 1797x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Smrt účastníka Prostřeno! Petra Adamce: Kuchař z folklorního dílu odešel náhle v mladém věku

Petr Adamec zemřel náhle.
21. ledna 2026  14:54,  aktualizováno  23. 1. 7:31

Ve věku pouhých 32 let náhle zemřel Petr Adamec, známý z folklorního speciálu kuchařské soutěže...

Poslední šance vidět český kubismus na Kampě. Výstava končí už za pár dní

V Museu Kampa se poprvé v takto rozsáhlém měřítku představuje jeden z...
23. ledna 2026  12:43

Už jen do 1. února je k vidění unikátní sbírka českého kubismu v pražském Museu Kampa. To má v...

Tácovny přežily revoluci i fast foody! Přinášíme 10 tipů na levné jídelny v Praze

Jídelna U Rozvařilů
25. ledna 2026  7:17

Přes všechny fastfoody i moderní restaurace pražskou gastroscénu dodnes tvoří i početná nabídka...

Počasí v Česku: Do čtvrtka slunečno a mráz. Vrátí se v lednu ještě sníh?

Mrazivé počasí v Jablonci nad Nisou (7. ledna 2026)
19. ledna 2026  11:03

V Česku bude až do čtvrtka převládat slunečné počasí. Noci však zůstanou mrazivé a denní teploty se...

Co kouří Markovič? Bylinné náhražky ne! Petr Lněnička pro svou roli detektiva riskuje i zdraví

Herec Petr Lněnička jako kriminalista Jiří Markovič. Chybět nemůže ani jeho...
20. ledna 2026  11:28

Po dvouleté pauze se Petr Lněnička znovu ponořil do role jednoho z nejznámějších tuzemských...

Olomoucké muzeum láká na kurzy tradičních řemesel a lidové kultury

ilustrační snímek
25. ledna 2026  10:55,  aktualizováno  10:55

Vlastivědné muzeum v Olomouci (VMO) nabídne svým návštěvníkům v první polovině letošního roku sérii...

Silnice nižších tříd v Moravskoslezském kraji jsou zledovatělé,místy i nesjízdné

ilustrační snímek
25. ledna 2026  10:52,  aktualizováno  10:52

Na silnicích v Moravskoslezském kraji dnes silničáři doporučují řidičům zvýšenou opatrnost. Hlavní...

Silnice nižších tříd v Moravskoslezském kraji jsou zledovatělé,místy i nesjízdné

ilustrační snímek
25. ledna 2026  10:52,  aktualizováno  10:52

Na silnicích v Moravskoslezském kraji dnes silničáři doporučují řidičům zvýšenou opatrnost. Hlavní...

Sídliště Solidarita

Sídliště Solidarita
vydáno 25. ledna 2026  12:28

Na Sídlišti Solidarita v Praze 10 je nepříjemná inverze.

Kdy učit dítě pít z hrnečku? Pediatři doporučují počkat do 9. měsíce
Kdy učit dítě pít z hrnečku? Pediatři doporučují počkat do 9. měsíce

Každý milník v životě vašeho dítěte je důvodem k oslavě. Po období kojení nebo pití z kojenecké láhve a po prvních příkrmech přichází další...

  • Počet článků 113
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1796x
Politicky nekorektní a nekonkrétní. Přes den průměrný řadový občan, po nocích bojuju převlečený za artyčok se zločinem.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.