Sněmovna se bouří: navýšení platů si zaslouží!

Málokdo si to chce přiznat, ale je jen málo náročnějších profesí než být zákonodárcem v České republice. Tito dělníci demokracie tvrdě dřou někdy až dvě hodiny denně na schůzi Sněmovny, musí se vypořádávat s úkolováním svých asistentů, kontrolováním řidičů svých služebních vozů a se zařizovaním pražského služebního bytu a poslanecké kanceláře. Tato práce si opravdu vyžaduje více než celého člověka. Ve své skromnosti si svůj význam pro republiku mnoho z nich nechce ani přiznat, ale jsou to oni, pěšáci svobody, kdo propotí nejednu značkovou košili ve snaze dát naší zemi prestiž a respekt, jaký si zaslouží.  

A právě poslední schůze Sněmovny ukázala, jak moc našim zákonodárcům záleží na prezentaci ČR ve světě. Stojedna poslanců neváhalo a zvedlo ruku pro prosazení do programu jednání u bodů jako: navýšení mateřské, proplácení nemocenské, 13. důchody, šrotovné na šrot, navýšení podpory v nezaměstnanosti pro lidi s nižším než středoškolským vzděláním,dvojnásobné přídavky na každé sudé dítě a další. To, co bývá označováno jako populistické kroky před volbami je však ve skutečnosti nezištným bojem za dobrou pověst České republiky. "Už jsme prostě nemohli vystát to věčné posmívání a pošklebování Irů, Francouzů, Maďarů a dalších na každém evropském summitu či konferenci. Asi před měsícem mi dokonce irský ministr financí řekl, že náš schodek rozpočtu je tak malý, že to vlastně není ani schodek, ale jen takový práh. Takovou potupu prostě nejde snášet věčně, museli jsme s tím něco udělat." komentoval zdrceně zasedání Sněmovny odborník na finance ČSSD Bohuslav Sobotka.

A jak už je v ČR zvykem, tak každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, a proto chce vláda přijít s návrhem na stálé zmrazení platů českých ústavních činitelů. Zcela nesmyslně chce kabinet premiéra  Fischera šetřit na už tak dost finančně bitých poslancích, kteří si v mnoha případech za jedno volební období z poslaneckých náhrad ušetří stěží na jeden byt v Praze. "Vláda dělá svoji největší chybu. V roce 2011 se stále budeme vyrovnávat s dopady ekonomické krize a kdo s nimi bude moci bojovat lépe než spokojení a patřičně ohodnocení zákonodárci? Myslí si snad vláda, že s krizí může účinně bojovat poslanec, který se musí rvát o vlastní existenci a žije od výplaty k výplatě a musí přemýšlet, čím nakrmit své dvě rodiny?!" opřel se do vlády Sobotka.

Nejlépe ale ilustroval hmotnou nouzi našich zákonodárců poslanec a předseda ČSSD Jiří Paroubek, který se na tiskové konferenci svěřil novinářům, že když si jel posledně do Londýna pro obleky k Bossovi, tak si musel vystačit s pouhými pěti a botičky od Diora pro Margaritku musela koupit její kmotra. Obrátil se pak zoufale  na novináře a otázal se jich: "No, přiznejte si to dámy a pánové, kdo z vás na to má? Kdo z vás na to má tak pevné nervy a dokáže žít v takové bídě?"

Autor: Jan Matuška | čtvrtek 28.1.2010 17:46 | karma článku: 30,81 | přečteno: 1608x

Další články autora

Jan Matuška

Březen 2018 na facebookovém profilu Jiřího Ovčáčka – letmá analýza

Mám oficiální stránku tiskového mluvčího prezidenta ČR(ne, opravdu ne ten fake profil) ve sledovaných a občas mě docela překvapí, co vše je tímto kanálem komunikováno.Proč jsem překvapen?

3.4.2018 v 17:21 | Karma: 23,24 | Přečteno: 734x | Diskuse | Politika

Jan Matuška

Proč jsem to hodil Milošovi

Tak já sem hlavně volit nechtěl. V prvním kole jsem nebyl. Mně politika nezajímá, jsou to všici zloději a tuneláři ty politici: Sobotka, Kalousek, Moravec, Topolánek, Horáček, Klaus, Ruml, aj Bohdalka, všici.

9.2.2018 v 10:25 | Karma: 26,59 | Přečteno: 1424x | Diskuse | Kultura

Jan Matuška

Miloš Zeman recenzuje knihy - Díl první: Ústava České republiky

Moji milí občané, tedy vy, co jste mne volili. Už několikrát a opakovaně jsem byl svědkem toho, jak novinářská žumpa a Sörösem placená lumpenkavárna nařkli mé voliče z primitivnosti a nevzdělanosti.

25.7.2017 v 17:37 | Karma: 15,81 | Přečteno: 485x | Diskuse | Kultura

Jan Matuška

Můj proslov - 17.5. akce Je to na nás, Brno! Proč? Proto!

Sešlo se nás sice míň než minulý týden, ale stálo to za to, a narozdíl od Babišových lajků na FB, nikdo z přítomných nebyl fake. Níže moje řeč a děkuju moc všem, kteří přišli!!

17.5.2017 v 19:40 | Karma: 16,18 | Přečteno: 938x | Diskuse | Politika

Jan Matuška

Můj proslov z brněnské akce proti Babišovi a Zemanovi

Kam jinam, než na Babišův web dát můj proslov z akce proti němu? Akce se vydařila, je fajn vědět, že se lidi nebojí dát najevo svoji nespokojenost se stavem věcí. Samozřejmě, že nás navedl Kalousek a platil to Soros, koblihu?

10.5.2017 v 20:12 | Karma: 28,51 | Přečteno: 1797x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 představila TOP 10 finalistek. Máte mezi nimi favoritku?

Miss Czech Republic 2026: BIKINI CHALLENGE WINNERS
11. března 2026  7:25

Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko představila desítku finalistek pro rok 2026....

U Dvoreckého mostu už jsou jámy. Krištof Kintera promění zanedbané místo ve světelný hit

Na vyústění Dvoreckého mostu v Praze 5 vznikne „park lamp“. Jeho autorem je...
11. března 2026  12:08,  aktualizováno  12. 3.

U Dvoreckého mostu vzniká světelný park, který má přilákat turisty i místní. Okolí zkratky mezi...

Pradávní tvorové na Smíchově „přežijí“. Zanikne ovšem slavná nádražní hospoda a zmizí bariéry

Smíchovské nádraží prochází velkou proměnou.
10. března 2026  5:59

Jižní část Smíchova prochází výraznou proměnou. Vedle developerského projektu tu roste také...

Praha se chystá na největší velikonoční trhy v zemi. Centrum rozzáří květiny a jarní výzdoba

Velikonoční trhy se vrátí na Staroměstské náměstí i letos.
12. března 2026  12:05

Největší velikonoční trhy v Česku se vrátí do centra Prahy už příští týden. Na Staroměstském a...

Pražské ulice jsou zajímavý retroautosalon. Havlův Golf, sovětská Lada, německé Scorpio a další

Fantomasovský Citroën jsem náhodou objevil v jedné z podzemních garáží.
8. března 2026

Když pojmete procházku po městě jako výlet za automobilovými veterány, určitě neprohloupíte....

Při požáru bytovky v Plzni zemřela žena, dva policisté se nadýchali kouře

Ilustrační snímek
14. března 2026  10:22,  aktualizováno  10:22

Při pátečním požáru bytového domu v plzeňské Smrkové ulici zemřel člověk. Hasiči evakuovali dvě...

Chebské muzeum chystá výstavu a film k výročí vzniku Hurvínka

ilustrační snímek
14. března 2026  8:45,  aktualizováno  8:45

Chebské muzeum připravuje výstavu a film ke 100. výročí vzniku postavy Hurvínka. Legendární loutku...

Stará radnice ve Žďáru změní tvář. Bude jiná zvenku i zevnitř

Fasáda Staré radnice v současné podobě už nebude mít dlouhého trvání. Přijde o...
14. března 2026  10:12,  aktualizováno  10:12

Nejeden Žďárák řekl své „ano“ v budově Staré radnice, aby tam později s dětmi seděl na vítání...

  • Počet článků 113
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1797x
Politicky nekorektní a nekonkrétní. Přes den průměrný řadový občan, po nocích bojuju převlečený za artyčok se zločinem.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.