Rozhodnutí Nejvyššího soudu je protiústavní

Nejvyšší soud svým rozhodnutím v konečném důsledku legalizuje krádeže! Zabití zloděje jednoznačně označuje za vraždu, nikoliv za zabití. Co to v praxi znamená?

Probíhá krádež a nejvyšším soudem protežovaný a chráněný zloděj je přistižen. Majitel se trestuhodně rozhodl chránit svůj majetek, na což má zákonné právo, tento trn v oku Nejvyšších soudců.

Nyní přichází na řadu psychologie, fyzika a mechanika.

Zlotřilý majitel je silnější než ubohý zloděj a přemůže ho silou bez újmy na zdraví. Za toto si majitel zaslouží popotahování od policie a zloděj odvoz domů. Majetek je zachován, avšak na nějakou náhradu škody za poničené okno nebo zámky může majitel zapomenout.

Majitel je slabší než zloděj. Nemá tedy podle Nejvyššího soudu právo jakkoliv zasahovat do průběhu krádeže a může povolat policii, aby po odchodu zloděje nadělala ještě větší nepořádek. Za případné použití zbraně bude majitel trestán, protože bránit svůj majetek sice má právo podle zákona a Listiny základních práv a svobod, avšak nesmí přitom zloději ublížit, „což je spor“, jak by řekl profesor Vlček z mého gymnázia.

Podobný avšak nejhorší případ je ten, kdy jsou síly víceméně vyrovnány. Co má takový majitel dělat? Fyzicky zloděje nezastaví, použije-li sílu nepřevyšující sílu zloděje. Pokud použije větší sílu než zloděj nebo se ozbrojí pohrabáčem, zloděj má právo také se ozbrojit pohrabáčem, protože majitel se chystá použít síly nepřiměřené (vlastně vůbec neexistujícímu) útoku. Pokud majitel použije střelnou zbraň, smí zloděj majitele zastřelit, protože se v jeho případě jedná o sebeobranu.

Zabránit krádeži tedy podle nynějšího výroku Nejvyššího soudu nelze z fyzikálních důvodů. Pakliže použijete proti zloději sílu (ať již fyzickou sílu nebo zbraň), dopouštíte se nepřiměřeného jednání. Zloděj přeci sílu nepoužívá. Zloděj to ví, a tak na vás vůbec nereaguje a dál plní pytel nebo váš kufr od Samsonite vaším majetkem. Vy se ho nesmíte dotknout, protože jakákoliv vaše činnost bude vždy nepřiměřená. A pokud na jeho sebeobranu budete reagovat zesílením útoku s následnou hrdinnou smrtí bránícího se zloděje, jste vrah a zasloužíte shnít ve vězení s vámi podobnými.

Netvrdím, že si zloděj zaslouží zemřít nebo že každá překažená krádež musí končit zabitím zloděje. Avšak logická následnost, která nám brání použít silnější obranu proti pachateli trestné činnosti, tento vzkaz všem zlodějům, zcela převrací hodnoty západní civilizace. To je, proč říkám, že Nejvyšší soud legalizuje krádež.

 

 

Jiskřička naděje v podobě jisté úlevy při loupežném přepadení je pouze falešná a jistě bude v krátké budoucnosti Nejvyšším soudem udusána. Brožová – Polednová musí mít ze svých žáků radost.

 

Autor: Jan Jirků | úterý 8.3.2011 14:20 | karma článku: 39,32 | přečteno: 2859x