Radovanec háčka je zase tady!
Radovanec haklberyweb
Von to teda nebyl až tak úplné haklkrén, v tech inkriminovanéch jařinách sme fšici museli naklapat na tzv. EXPO. Pro ty co negómó, nebo to nazažili, zkratka v lochecu značila EXistenční POchod. Gdo neklapal, temu komanči v háčku vystavili žlutó kartu a následně vysadili stopku v karierním postupu. Nebo moh taky rovnó dostat kopny z hokny.
Traťůvka EXPA ve štatlu byla řadu jařin pevně vykolíkovaná. Startovačka byla u Augecu, hrnulo se Lidickó až ke stopařovi, gde byla ubóchlá holcnová tribuna, na kerý byli zaparkovaný papaláši, různý véšky, vařil tam plechové hašiš a fšici flignili těžké radovanec. Ten vostatně museli flignit i pěšáci v průvodu. No a někde pod tyjátrem u mléna byl rozchod, borci nabrali rovnó dráhu do nějakýho palerma a havaje typlovaly na domášov ke šporheltům a piglovat šropům arašídový věnečky. Pasovka byla, když hrnula régna. Jednak na jedneho nebylo dobře vidět a komanči ho mohli přehlídnót a pak byla v haklbery těžká vysvětlovaná, druhak byl za tech pár hoděk durchum durch prochcané a když k temu byla kosa, zavánělo to chabrusovó válkó.
Tohle už dneska nehrozí. Ale gdo chce, ubóchnite si klidně z holcny mávátko a dohrňte ke stopařovi. Só dvě varianty, jak to může dopadnót. Buď vás budó mít za kukačku a zašpérujó vás do šaškecu, nebo vás tipnó na zarytýho komára a můžete dostat fest do dózny. V každým případě budete u teho za těžkó hůlku!
Slovíčka pro ty ze Švédska:
Radovanec háčka – svátek práce
Haklkrén – vykašlat se na práci, špatná práce
Komáři, komanči – komunisti
Háčko – práce
Traťůvka – cesta
Vařil plechové hašiš – hrála dechovka
Piglovat šropálům arašídový věnečky – utírat dětem zadečky
Régna – déšť
Holcna – dřevo
Kukačka – blázen
Hůlka – pohlavní úd, taky blbec
Honza Hlaváček
Štyngec
Už jako malé datel sem zgómnul, že když někdo veřejně pustí barvu, je to zavržení hodné počin. Můj životní souputnik Jara, přezdívaný v dospělosti nelichotivě rygól nebo štyngec, je teho živoucím důkazem.
Honza Hlaváček
Švejk v hantecu
Tak co, milí kalósci, už ste měli dneska pribiňáčka? Fčil vám hóknu do placu válku, jak by to vypadalo, kdyby Hašek lajfčil ve štatlu a napsal tam tu svoju legendární bichlu.
Honza Hlaváček
Volební válka pojede!
Už vod oltecovéch járů je jasné vál, že většina volebních válek skončí ve finálce levanduló.
Honza Hlaváček
Jak sem jezdil na gympl do Vanglu
Vanglácké gympl Žanka Blahoslavovýho má svoju tradicu. V sedumdesátách jařinách slóžil v neposlední řadě taky jako vodkládačka kantorskéch s nějakým škralópem a útočiště jungšálů, kerý v Brnisku z nějakéch důvodů do škol nevzali.
Honza Hlaváček
Jak sem přežil základku
Po uvodních incidentech s účou v první třídě mě byla jasná válka, že vod učitelskéch můžu čekat jenom samé voltr.
| Další články autora |
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí
V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...
Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?
Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...
Velkolepost linky B zhatil nedostatek financí. Měla to být pocta československému sklářství
Nejmladší linka pražského metra nevznikla pouze jako obyčejná dopravní spojnice. Stavba byla...
5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát
Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...
MS v hokeji 2026: Česko – Itálie. Národní tým se protrápil ke třem bodům
Česká reprezentace nastoupila na mistrovství světa ve švýcarském Fribourgu k dalšímu důležitému...
6. den na MS v hokeji 2026: Program šampionátu ve středu okořenil zápas Česka s Italy
Středeční program MS v hokeji 2026 nabídl další čtyři zápasy základních skupin včetně utkání české...
Češi na MS v hokeji 2026: Výsledky, soupiska, program zápasů a kde sledovat?
Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa ve Švýcarsku tradičně s medailovými ambicemi. Loučit...
MS v hokeji 2026 ve Švýcarsku: Program, výsledky, tabulky, s kým hrají Češi a kde sledovat zápasy?
Mistrovství světa v hokeji 2026 ve Švýcarsku je v plném proudu. Šampionát nabídne atraktivní...

Pronájem bytu 2+1, ul. Opavská, Ostrava-Poruba
Opavská, Ostrava - Poruba
14 900 Kč/měsíc
- Počet článků 33
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1729x
Seznam rubrik
- Novodurový storky z mýho lajfu
- Fósatý storky z mýho lajfu
- Fópáčkový storky z mýho lajfu
- Kindošský storky



















