Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Dobrý den, pane Havelko,

chtěl bych se vyjádřit k bodu 2. Poruchy látkové výměny v mozku

Jsem s Vámi na stejné lodi nevíry v antidepresiva, domnívám se že závislost na čemkoliv je negativní. Sám jsem je bral 3 roky. Vy ale o nich píšete, jako by to byl jediný způsob řešení bodu 2., který by měl být navíc hypotetický. Já jsem naopak přesvědčen, že tento důvod (neurotransmitery atd.) deprese je důvodem zásadním a dokázaným. Látková výměna je ale především ovlivněna stravou, protože spoustu chemických látek si tělo nemůže vyrobit, když k nim nedostane suroviny, nebo je zahlceno balastem. Není náhodou, že lidé se špatně vyvinutým mozkem, depresemi a podobně byli v dětství vyživovány především mléčnými výrobky, nebo se takto stravovala matka v těhotenství. V tomto případě může být tím největším balastem bílkovina cassein (+ další telecí složky) a velké množství lepku, které jako členové civilizované země svorně několikrát denně jíme. Dalším balastem je rtuť (a jiné těžké kovy), která se ráda váže v mozku, kterou nám nezodpovědní zubaři v klidu dávají do úst, farmaceutické firmy do očkování, nebo ji konzumujeme v rybách. Špatným vývojem z dětství poškozený mozek lze velmi těžko "opravit". V těchto věcech vidím hlavní důvod toho, proč právě v nejbohatších částech světa (Severní Amerika a Evropa) je největší výskyt depresí a dalších disfunkcí mozku. To je ale věc teorie, záležitost prevence a dalších výzkumů (které bohužel většinou financují farmaceutické firmy ve prospěch svých preparátů). Naštěstí lze spoustu informací nalézt na internetu, např. http://www.lekari-online.cz/health-and-beauty/ve-sparech-lepku.

      Měl jsem deprese a Obsedantně

Kompulzivní  poruchu. Dle rad http://uzkost-deprese.webnode.cz/ jsem přestal konzumovat lepek. Můj

psychický (i tělesný) stav se zásadním způsobem zlepšil a OKP jsem již více neměl. Jsou to téměř 2 roky. Kdykoliv 2x či více sním něco pšeničného, vrací se mi špatné psychické stavy. Alergie na lepek u mě nebyla potvrzena.

0 0
možnosti
Foto

Částečně s Vámi souhlasím, protože mám sám podobnou zkušenost. Zkouším už několik měsíců bezsacharidovou dietu (viz můj text Opulentní dieta na tomto blogu) a pozoruji zřetelné zlepšení emocionální kondice, jakoby škroby, cukry (a lepek) byly něčím pro moji psychiku jedovaté. A také mám imunologicky potvrzeno, že na lepek ve skutečnosti alergický nejsem. JENŽE - vetšinu depresí jenom dietou vyřešit prostě nemůžete. Můžeme se shodnout na tom, že bezlepková dieta (a já dodávám, že možná ještě lépe úplně bezsacharidová) může psychice dost pomoci.

0 0
možnosti
  • Počet článků 14
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 8310x
65 let, celoživotní hledač pravdy a terapeut - specialista na temnou noc duše.

www.vnitrni-dite.cz
www.transformacni-terapie.cz
www.terapie-nehou.cz
www.havelka.info