Vnitro pro Ondráčku=výsměch demokracii

okud se o některém z povolebních kroků Andreje Babiše dá říci, že je to úlet roku, pak je to nominace dosavadního šéfa české kanceláře Transparency International Davida Ondáčky na post ministra vnitra.

Ač je to ale krok na první pohled překvapivý, při pohledu druhém vlastně jen vychází z Babišova totálního nepochopení, jak má fungovat demokratický stát. Babiš to přece už opakovaně ukázal : Naprosto nechápe (nebo se tak aspoň tváří), že není slušné být zároveň vysokým politikem, vlastnit dva významné politické deníky v zemi, pošilhávat po křesle ministra financí, kde by rozhodoval o státních dotacích pro své mnohamiliardové zemědělské impérium, a to vše v situaci, kdy nemůže položit na stůl ani čisté lustrační osvědčení.
Pokud tedy Andrej Babiš nemá ani základní politické sociální cítění, je mu třeba napovědět. Třeba by k tomu, aby pochopil, jakého úletu se s nominací Davida Ondráčky dopustil, mohlo postačit pár následujících otázek: 
1) Opravdu má ministerstvo vnitra, které je jedním z nejobsáhlejších a nejtěžších resortů v zemi, řídit člověk bez zkušeností se státní správou?
2) Nebylo by lepší, aby se ministr vnitra mohl spolehnout na sílu a oporu své strany, než aby jím byl člověk bez stranického zázemí, a tedy vydaný rozmarům koaličních partají zcela na milost a nemilost?
3) Neměly by být náhodou nevládní organizace, jakou je i „Ondráčkova“ Transparency International, hlídacím psem vlády a nikoliv jejím personálně provázaným vazalem?
4) Nebylo celé dosavadní úsilí pana Ondráčky motivováno snahou vytvořit dojem, že ČR je na tom z hlediska korupce opravdu mimořádně špatně a on sám je jedním ze spasitelů?
5) Není náhodou cílem Andreje Babiše mít na vnitru poslušnou loutku, která bude (ať vědomě či nevědomě), plnit jeho úkoly?
Bohužel se dá očekávat, že Andrej Babiš má na všechny otázky (s výjimkou jeho spolupráce s StB) jedinou univerzální odpověď: ANO.

 

www.facebook.com/okstrana

 

Autor: Jiři Janeček | pondělí 25.11.2013 16:06 | karma článku: 31,53 | přečteno: 2702x

Další články autora

Jiři Janeček

Vedení ODS se změnilo v mafii. Cestu zpět najde jen pádem do opozice

Nejvíce je mi líto řadových členů ODS, Fiala a spol je hodili přes palubu. Začalo to nástupem Nečase

23.8.2025 v 7:20 | Karma: 8,37 | Přečteno: 102x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Jiři Janeček

Povolenky zlikvidují české rodiny. Babiš to podepsal, Fiala to spustil

Nejhorší, co se nám může stát, je, když se politici odtrhnout od reality životů běžných občanů. Nevidí, neslyší a jedou jak utržený vagón.

21.8.2025 v 17:25 | Karma: 16,10 | Přečteno: 382x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Jiři Janeček

Nakonec mě dostali, ale nevzdáme to! Dostal jsem podmínku

Vážení přátelé, systém v ČR neodpouští rebelům, a hlavně lidem, co se nebojí systému. Postavil jsem se proticovidovým nezákonným opatřením, byl jsem i v cele předběžného zadržení.

3.12.2022 v 14:27 | Karma: 27,83 | Přečteno: 1453x | Diskuse | Hyde park

Jiři Janeček

Co je důležitější ? Plný žaludek nebo osobní svoboda?

Velkým nebezpečím pandemie pro naší budoucnost je slabá reakce našeho národa na omezování svobody a porušování Ústavy ČR. Až na malé výjimky je občané přijali s pokorou. Je jim přednější plná lednice a blahobyt než jejich svobody!

20.5.2021 v 12:10 | Karma: 19,42 | Přečteno: 560x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Jiři Janeček

Chcipl PES - na ústavu si šahat nenecháme

Občané, podnikatelé, živnostníci, tyto strany ve čtvrtek 18.2.2021 podpořily Andreje Babiše: ANO, PIRÁTI, ODS, ČSSD, KDU, TOP, STAN, KSČM.

19.2.2021 v 8:12 | Karma: 22,97 | Přečteno: 620x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Nejčtenější

Vánoční strom na kruháči na pražském Žižkově. Gerilová akce místních se proměnila v oficiální výzdobu

Vánoční strom uprostřed kruhového objezdu u Nákladového nádraží Žižkov. Tento...
8. prosince 2025  13:45

Děkuji touto cestou neznámému, který nám opět ozdobil kruháč Ambrožova/Šrámkové krásným vánočním...

Pražané rozhodli: Oblíbeným místem v MHD je také „záchod“. Proč ho cestující milují?

Čtenáři Metra jsou v MHD milovníci jednosedadel. Nejraději na nich odpočívají v...
8. prosince 2025  13:54

Pohodlí, prostor, soukromí, otočení v prostoru prostředku hromadné dopravy, ale i výhled. To vše...

Kde mají nejlevnější burger? Porovnali jsme pět největších fastfoodů v Česku

Five Guys burger
5. prosince 2025  10:21

Už za pár dní rozvíří vody českého fastfoodového rybníčku příchod nového, dlouhé měsíce očekávaného...

VyVolení slaví výročí. Dvojnásobný vítěz Vladko Dobrovodský už není v Česku

Vladko Dobrovodský
10. prosince 2025  13:25

Ve čtvrtek 11. prosince 2025 si připomeneme významné výročí české televizní historie. Bude to totiž...

Cestující mezi Prahou a Středočeským krajem ušetří. Praha sníží počet tarifních pásem

Vlakové spoje PID
10. prosince 2025  10:01

Od 1. ledna čeká cestující změna v tarifu PID. Území Prahy se nově bude počítat jako tři pásma...

Muzeum v Chrudimi zahájilo výstavu historických závodních motocyklů

Muzeum v Chrudimi zahájilo výstavu historických závodních motocyklů
11. prosince 2025  22:16,  aktualizováno  22:16

Více než dvě desítky závodních motorek ukáže výstava Historické závodní motocykly – minulost a...

Policisté na Zlínsku pátrají po dvanáctiletém chlapci z Halenkovic

Policisté na Zlínsku pátrají po dvanáctiletém chlapci. (11. prosince 2025)
11. prosince 2025  22:22,  aktualizováno  22:22

Policisté na Zlínsku pátrají po dvanáctiletém Markovi Hejkalovi z Halenkovic. Ve čtvrtek ráno odjel...

Plzeň chce investovat 5,2 mld. Kč, meziročně o 16 pct více proti letošnímu plánu

ilustrační snímek
11. prosince 2025  18:49,  aktualizováno  18:49

Plzeň plánuje v příštím roce investovat 5,2 miliardy korun, o 16 procent více proti letošnímu...

Sokolov má novou starostku, poslankyně Oulehlová nahradila hejtmana Kubise

ilustrační snímek
11. prosince 2025  18:26,  aktualizováno  18:26

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis dnes rezignoval na funkci starosty Sokolova, v čele města ho...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 122
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 822x
Politik, pivovarník, myslivec a závodník. Dlouhodobý bojovník za české živnostníky a podnikatele. Bývalý poslanec Parlamentu ČR a radní hlavního města Prahy. Organizátor úspěšných demonstrací a vůdčí osobnost hnutí PES, které se vymezovalo proti šikanózním opatřením vůči podnikatelům během covidu i proti nesmyslným krokům současné Fialovy vlády. Jiří Janeček, lídr v Moravskoslezkém kraji za přísahu

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.