Komu jde na ruku politika strany TOP09?

Politická strana top09 je silný koaliční hráč, reprezentovaný nejhlasitěji ministrem financí Kalouskem, ministrem práce a sociálních věcí Drábkem a ministrem zahraničí Schwarzenbergem. Něco mají společného. Jak by ne? Jsou přeci politiky jedné strany.

  

To společné, čím se prezentují ministři, kteří se chopili své funkce z titulu příslušnosti k politické straně TOP09, je asociální cítění a pohrdání většinou občanů této země, ohrnování nosu nad všemi, co mají průměrný příjem pod průměrem určeným statistikou, což je 80% výdělečně činných občanů, a samozřejmě přehlížením těch, co nemají příjem žádný, ať již z titulu svého věku, hendikepu, či neschopnosti uplatnit se na trhu práce.

Krédo politiků strany TOP09 jako by bylo protežovat výhradně top společnost několika vyvolených a zároveň ještě více hospodářsky zdecimovat ty s průměrným, podprůměrným a žádným příjmem. Ale pozor. Jsou-li schopní ti podprůměrně příjmoví odevzdat nějakou práci, pak tuto práci z nich vydřít nejlépe za 3 tisíce životního minima a jako bonus jim zařídit pořádnou dávku ostrakizace a pohrdání ostatními členy společnosti.

Ministr zahraničí si dělá jakousi svoji zahraniční politiku, likviduje zahraniční ambasády, případně podporuje udělení azylu bez ohledu na to, co by se mohlo hodit nebo naopak vymstít celé české společnosti v následujících letech. Ostatně pan Schwarzenberg byl ministrem zahraničí i za stranu Zelených jakožto bezpartijní v letech 2007 až 2009. Svůj cíl být ministrem zahraničí a rozhodovat o tom, jakou zahraniční politiku bude ČR podporovat, dosáhl tedy přeskokem mezi politickými stranami. Pan Schwarzenberg bere evidentně ministerstvo zahraničních věcí za nějaké své působiště, nezávisle na české společnosti jako takové-

Ministr práce a sociálních věcí se neváhá prostřednictvím kamer i médií vysmívat do očí lidem pracujícím, užívajícím si důchodu, pečujícím o děti, o hendikepované i samotným hendikepovaným a samozřejmě i těm, kteří se neudrželi na trhu práce a spadli do nezaměstnanosti ve věku, ve kterém ještě před deseti lety bylo běžné odejít do důchodu.

Jaké překvapení, že nyní je běžné v tomto věku lézt po čtyřech a protrhávat trávu, prorůstající obecními chodníky, nebo pobíhat po obecním pozemku s lopatou a sbírat bahno, listí, smetí, případně snášet starý nábytek od kontejnerů na nějaké jiné lepší místo. Říkám si, co to je za člověka, který by svoji šedesátiletou matku poslal uklízet sníh a šedesátiletého tátu by poslal tahat staré harampádí. Kdo? Ministr práce a sociálních věcí.

Kdo se může cítit být minstrem práce a sociálních věcí, a přitom s úsměvem přehlížet nedostatečnost trhu práce a otevřeně pohrdat problémy sociálně slabé populace? Přeci pan politik, instalovaný na tento post politickou stranou TOP09.

Ministr financí ví o hospodaření jen tolik, že je třeba do společné kasy sypat, ale nikdo mu neprozradil, že je třeba snížit hlavně nadstandardní rozhazování, neboť škrtit na platbách za základní životní potřeby nelze. Jak může vystupovat jako ekonom, nota bene ministr financí někdo, kdo nechápe pojem vyrovnaného vedení financí a kdo nechápe to, že základ se nedá ořezávat, pouze nadstandard. Kde vidí ministr financí prostor pro ořezání výdajů, když nechápe, kteří lidé žijí v nadstandardu a kteří na úrovni uspokojování pouze základních nákladů na bydlení, stravování a zajištění chodu domácnosti, případně oblékání všech rodinných příslušníků?

Komu se strana TOP09 svojí politikou zavděčí a zalíbí? Propagátoři TOP09 tvrdí, že tato politická strana je zde pro podnikatele a živnostníky. Je tomu tak? Nikoli. Mnoho živnostníků i drobných podnikatelů si také hráblo, případně hrábne na dno. Někteří už skončili v evidenci nezaměstnaných na úřadu práce., někteří skončili v insolvenčním řízení a někteří svůj podnikatelský neúspěch nepřežili ve zdraví, případně vůbec ne. Těm všem politici TOP09 vzkazují, že s nimi tato politická strana počítá jen potud, pokud se z nich dá ještě něco vytěžit, jinak politici TOP09 jdou na ruku horním deseti tisíc, takzvané top společnosti.

Čekal někdo něco jiného?

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jana Šimonová | pondělí 16.1.2012 11:08 | karma článku: 39,15 | přečteno: 2037x