Úloha DVTV. Na co si dát pozor?

Jediná přípustná pravda zde už byla. Stali se novináři DVTV nástrojem propagandy? Co nám přístup novinářů a politiků prozrazuje mezi řádky o tom, co nás čeká? A máme se jak bránit? 

Smrtnost na Cov19 byla během poslední vlny v ČR zhruba 0,65% (smrtnosti na chřipku je 0,1%). Když si to rozdělíme do skupiny lidí v produktivním a neproduktivním věku (lidí pod 65 let je zhruba 80% populace), vyjde nám u Covidu smrtnost pro lidi mladší 65 let 0,06% - 0,1%. Naopak pro lidi starší 65 let vychází smrtnost přes 3%. I kdybychom přijali názor, že všichni ve statistikách uvedení lidé umřeli skutečně NA Cov19 a nikoliv na jiná probíhající onemocnění, která měli zároveň s tímto virem, vyjde nám výsledek takový, že lidé pod 65 let by se měli tohoto nakažení bát srovnatelně nebo méně než se bojí nakažení chřipkou. Naopak lidé, kteří již nechodí do práce nebo do školy by si měli dávat větší pozor. Měli by nosit respirátor, jenž na rozdíl od roušky chrání nositele z 98% v případě správného nasazení, případně se nechat naočkovat. A vzhledem k tomu, že důchodci se nechali naočkovat téměř všichni a kvalitní respirátory seženete dávno na každém rohu, měli bychom lidem v produktivním věku okamžitě přestat omezovat normální život a zaměřit se v pomoci cíleně na důchodce. Ti by měli získat dostatek čistých respirátorů, aby je mohli nosit v časech probíhající vlny. Dále je někdo musí proškolit v tom jak, kdy a kde je nosit ale zároveň kdy naopak nikoliv! Zaplatit jim z našich daní respirátory a vitamíny vyžaduje nesrovnatelně menší částku než (soft) lockdowny a obecné zpomalení ekonomiky z důvodu omezení produktivní části populace. Dále pak pravidelný kontakt s proškoleným personálem za účelem včasné léčby musí být normou. Toto všechno spadá do takzvané cílené pomoci (slovo opatření je nadmnožinou také pro slovo restrikce, které ale potřeba nejsou). Adekvátnost této CÍLENÉ pomoci se odvíjí od skutečnosti, že SARS-CoV2 pro většinu populace není rizikem větším než chřipka, zatímco pro lidi v neproduktivním věku s komorbiditami rizikem je.

Toto všechno víme již od prvních měsíců, kdy se v Evropě tato viróza objevila. Jenomže politici, kteří to s námi myslí přeci tak dobře, se, ZDÁ SE, ze zištných důvodů rozhodli pro cestu plošných restrikcí, které později krutě dopadnou nejen na důchodce, ale na celou společnost po celé následující desetiletí. Ekonomická katastrofa, která se na nás řítila již před touto epidemií se nyní neuvěřitelně umocnila (politici se budou tvářit, že oni za to nemohou, to přeci Covid) a způsobí nejenom bídu finanční, ale také katastrofu ve zdravotnictví. Protože bez peněz budeme jen těžko zachraňovat životy.

Nejhůře z toho všeho ale vycházejí novináři, kteří odpůrcům plošných restrikcí pokládají tendenční otázky ve stylu: "Když se podíváme na čísla pozitivně testovaných ve světě, měli bychom nechat Omikronu volný průběh?" Novinář ale neinformovanému divákovi "zapomene" zmínit, že smrtnost na Omikron je mnohonásobně nižší než na předchozí varianty. Na číslech z Británie ve vlnách vrcholících 13.4. a 23.1. je navíc vidět, že smrtnost klesá přirozeně dávno před tím, než se začalo očkovat, patrně díky přirozené imunitě. Zároveň pan novinář asi zapomíná na to, že odpůrci plošných restrikcí z pravidla neusilují o volný průběh, ale o cílená opatření.

Tito novináři se tak sami staví do role hlídacích psů našich předobrých politiků, kteří se rozhodli pro jediné správné řešení, kterým se s tímto jevem hodlají vypořádat. Kdokoliv, kdo s jejich jediným správným úsudkem nesouhlasí, musí být vybarven jen v těch nejhorších barvách. Novináři už ani nepředstírají, že jsou těmito prodejnými "malíři", kteří špinavou práci očerňování svobodomyslné opozice vládnoucí garnitury odvedou. Prostě to dělají, protože si jsou patrně vědomi, že svoboda internetu stojící na apolitičnosti sociálních sítí pomalu ale jistě odhází. Co s tím?

ZDROJE:

 

účinnost respirátoru: https://www.okoronaviru.cz/respirator-versus-rouska/

průměrná smrtnost: (interaktivní graf) (smrtnost = úmrtí / počet případů * 100) https://www.google.com/search?q=covid+%C4%8Dr&oq=covid+%C4%8Dr

JHU CSSE COVID-19 Data

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

smrtnost na Omicron: Pokles smrtnosti na Omicron zjistíte, když si porovnáte smrtnost poslední vlny s předchozími v západních zemích typu USA, Francie, VB. 

https://www.google.com/search?q=covid+usa

JHU CSSE COVID-19 Data

https://www.nytimes.com/interactive/2021/us/covid-cases.html

přirozený pokles smrtnosti v Británii: (interaktivní graf) https://www.google.com/search?q=covid+vb

https://coronavirus.data.gov.uk/#category=nations&map=rate

JHU CSSE COVID-19 Data

smrtnost podle věku: smrtnost podle věku zjistíte jednoduchým výpočtem. Při průměrné smrtnosti 0,65% zjistíme, že pokud bylo 12000 lidí mrtvých, muselo být za stejné období 1850000 nakažených. Z nich bylo 80% lidí ve věku pod 65 let, tedy 1477000 lidí. A mrtvých lidí produktivního věku bylo ve stejném období 10% z celkového počtu, tedy 1200 lidí. Z toho vychází, že smrtnost pro lidi produktivního věku je přibližně 0,08% (1200/1477000*100).

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prumerny-vek-zemrelych-s-covidem-je-o-dva-roky-nizsi-nez-loni-40355291

lidí pod 65 let: https://eacea.ec.europa.eu/national-policies/eurydice/content/population-demographic-situation-languages-and-religions-21_cs

smrtnost chřipky: http://www.szu.cz/tema/prevence/chripka-versus-koronavirus-podobnosti-a-zasadni-rozdily-k-18

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Karel Jäger | středa 12.1.2022 14:15 | karma článku: 9,96 | přečteno: 193x