Zná Bárta přísloví „In vino veritas?“
Nebylo to ostatně poprvé. Již předtím Vít Bárta prokazatelně nejméně dvakrát lhal svému premiérovi.
Nejdřív mu dal čestné slovo, že ABL nesledovala politiky ODS na Praze 11. Pak se ukázalo, že je sledovala. A nejen na Praze 11, ale také na Praze 1. A že sledovala i Topolánkova poradce Dalíka, a zřejmě i samotného, tehdy premiéra, Topolánka.
Bárta dal premiéru Nečasovi zase čestné slovo, a řekl, že neměl dostatečné informace. Jediný kdo mu uvěřil byl, ve své bláhové touze udržet nesourodou koalici za každou cenu, bohužel sám premiér Nečas.
Pak ukázalo, že Bártas nejenom měl dostatečné informace, ale že ta sledování sám osobně řídil.
Protřelý ministr financí Miroslav Kalousek tehdy řekl, že věřit Bártovi by mohl jen člověk s IQ 90 a nižším. 90 je spodní hranice průměrnosti, hodnota 70 znamená již mentální retardaci. Urazil tím oba najednou. Bártu i Nečase. Svým způsobem i sebe, protože tím přiznal, že dobrovolně sedí ve vládě s někým, koho považuje za lháře a podvodníka.
Ale nejen Bárta lhal, lhal i Radek John, který dodnes nevysvětlil, jak bylo možné, že jeden z nejvyšších úředníků, které si přivedl na ministerstvo vnitra, jeho první náměstek Michal Moroz, neměl bezpečnostní prověrku. John slíbil premiérovi Nečasovi, že si Moroz o ní požádá. Moroz si o ni požádal, a nedostal ji! Navíc byl označen některými bezpečnostními experty za „bezpečnostní riziko.“
Když nemohl John udržet Moroze na vnitru, chtěl si ho vzít sebou na vicepremiérský úřad. Prý není nikdo nejlepší pro boj s korupcí než tento synek z estébácké rodiny.
Ani to se mu nepovedlo, a tak raději John odchází z vlády. Raději bude bez funkce, když nemúže udržet Moroze ve vládní funkci. Proč asi?
Další zarytý Véčkař Petr Skokan si také zalhal, když řekl, že považuje úplatky pro poslance Věcí veřejných za příspěvek na dopravu, na kterou poslanci nemají dost peněz. Zapomněl přitom, že dopravu mají poslanci zadarmo.
Lži jiného "čestného" poslance Véček Michala Babáka o půlmilionových částkách v igelitce na podvodné financování strany vešly ve známost pod označením „Babák čaruje.“
Ve Věcech veřejných lžou zkrátka všichni. Bárta, Klasnová, Peake, i ta bývalá „veverka“ Kočí. I Škárka v půlmilionovém oblečku, který mu koupil bohatý strýček Bárta. „Lžou ráno, v poledne i večer,“ jak řekl kdysi socialistický maďarský premiér Gyurcsani. Lež je pro ně podmínka existence.
Tedy lžou… Pokud nemluví pravdu.
Známá latinská fráze říká, že „ve víně je pravda (in vino veritas).“ Jejím autorem je údajně starořecký přírodní filosof a vojevůdce Plinius starší.
Neméně proslulý Říman, historik Tacitus, zase vypráví o Germánech, kteří vždy pili víno při poradách a shromážděních, neboť věřili že "nikdo nemůže dost dobře podvádět, když je opilý!"
Talmud přináší zajímavou frázi, jejíž překlad zní: "lidé odhalují svoji pravou osobnost skrze alkohol, peníze a vztek."
A ruské přísloví zase praví "co má střízlivý na mysli, má opilý na jazyku."
Tak si vyberte.
Já myslím, že je lepší předpokládat, že Bárta lhal jako koňský handlíř. Nechce se mi totiž věřit, že americký prezident a ruský premiér si u toho českého Napoleona podávají kliku.
I když, kolikrát jsme se už přesvědčili, že i to, co se zdálo jako naprosto nemožné a vyloučené, se celkem snadno stalo skutkem.
Ivan Bednář
Ivan Bednář
Bývalý premiér Andrej Babiš zahájil svojí prezidentskou kampaň.

K dlouhé sérii podvodů, které doprovázejí éru Andreje Babiše, přibylo hned několik dalších. Kdepak, u toho člověka nemůžete čekat nic rovného. Jak se říká, spolkne hřebík a vyjde z něj vývrtka.
Ivan Bednář
Konec finské „finlandizace“

Není to tak dávno, co se v úvahách některých politiků v souvislosti s Ukrajinou objevovalo slovo finlandizace.
Ivan Bednář
Středula na Hrad

Odboráři se na sjezd Konfederace odborových svazů sešli o víkendu symbolicky v „železném srdci republiky.“ V Ostravě. V sobotu dopoledne na sjezd dorazil i prezident Miloš Zeman.
Ivan Bednář
Ucho se utrhlo. Na Slovensku.

V řadách hnutí ANO zavládla panika. Slovenská policie oznámila, že chce poslat do vazby expremiéra Fica.
Ivan Bednář
Mynářův požár říšského sněmu v Osvětimanech

Oné noci v Osvětinamech vzplála roubená restaurace Na Srubu v lyžařském areálu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku patřící firmě, ovládané hradním kancléřem Vratislavem Mynářem.
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Vlak u Berouna srazil a zabil chodce. Provoz na trati je pozastavený
Osobní vlak v neděli krátce před devátou hodinou večer v katastru obce Tetín na Berounsku srazil a...
Mírová dohoda se musí uzavřít příští týden. Máme i jiné starosti, varoval Rubio
Sledujeme online Mírová dohoda mezi Ruskem a Ukrajinou musí být uzavřena brzy a následující týden se administrativa...
Pražští policisté pátrali po třináctiletém chlapci se sníženým intelektem
V neděli policisté úspěšně vypátrali třináctiletého chlapce se sníženým intelektem, který den...
Rodiče hledají v taškách svých dětí zbraně. Kriminalita ve Švédsku klesá
Švédsko zaznamenává dramatický pokles násilné kriminality, zejména co se týče bombových útoků a...

Chystáte výbavičku nebo sháníte hračky? FOR KIDS vám usnadní výběr
Letňanský veletrh, zaměřený na budoucí maminky a rodiny s dětmi, přivítá v půlce dubna oblíbené vystavovatele a zároveň představí zcela nové značky...
- Počet článků 570
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1281x