Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

I když jsem v mládí kdysi závodně běhal, tak chápu, že někdo nemusí mít běh rád. Kdo nemá nadváhu, tak tolik nezatíží klouby a může se jen lehce proběhnout někde v krásné přírodě na měkké trávě nebo v lese na jehličí. Kdo má trochu natrénováno, tak za odměnu zažije tak zvanou "běžeckou euforii" , při které máte příjemné pocity a prožíváte přírodu okolo sebe. Tělo vám funguje, srdíčko pravidelně pumpuje a nohy běží tak lehce, že se jen vznášíte. To je ta běžecká extáze bez drog. Ale odborníci na fyziologii vám potvrdí, že při běhu (nebo i tanci) si tělo vytváří uvnitř hormon tzv. endorfin, kterému se říká hormon štěstí. Asi o tom napíšu krátkou povídku do blogu. Teď v srpnu jsem si po delší době zase zaběhl první letní kilometr souvisle. Motivací pro mne byla zajímavá letní výzva pro srdcaře. ;-)R^

0 0
možnosti
Foto

Povídka, blog, vyprávění ...běžecký motiv? :) Místo té klasické letní povídky, co tu byla už pár let jako soutěž?:) Tak to je mi i docela líto, ale co naplat, své chystané povídky prubnu tedy jinde v jiných soutěžích, pokud budou umožňovat pravidla, nechám tady aspoň jako blogy...ale běhání na dlouhé tratě jsem nenáviděl od mala, to fakt není nic pro mne :))

3 0
možnosti
Foto

Taky běhání nesnáším, já nedoběhnu ani na tramvaj, uběhnu tak metr a ne kilometr ;-D Na to číslo účtu se může poslat nějaká částka určitě i bez běhání;-)R^

1 0
možnosti
  • Počet článků 765
  • Celková karma 16,21
  • Průměrná čtenost 7449x
Adminy blogu jsou Patrik Banga, Tereza Janků, Helena Skočová a Veronika Krátká. Pokud chcete komukoli z nich napsat, adresa je vždy: jmeno.prijmeni@idnes.cz. Nebo pište na společnou adresu admin.blog@idnes.cz.

Průměrný počet aktivních příjemců služby v EU podle čl. 24 odst. 2 nařízení 2022/2065/EU za období 1.7.2023 až 31.12.2023 činí 1942019.