Jak si Sobotka s Rathem přihřáli polívčičku na Kalouskově držkovce
Nejlepší z možných světů
Je to až neuvěřitelné, jaká trivialita dokáže od základů otřást českou societou. Jakýsi drzoun s nevymáchanou hubou sprostě urazí chlapíka na ulici a dostane za to pár facek – v podstatě téměř archetypální obraz po lidsku fungující akce a reakce. Shodou okolností to byl ovšem ministr, a proto tu máme zásadní politikum.
Když vidím ty záplavy traktátů o Kalouskově smrtelném hříchu, skoro se raduju, že tu v Čechách žijeme v onom "nejlepším z možných světů", nad jehož podobou si tolik lámali hlavy filosofové všech dob. Jestli je pár facek pro drzouna, který si je plně zasloužil, tím hlavním, čím naše politika a společnost dýchá, pak se máme skutečně parádně!
Miloš měl pravdu
Pravda je ovšem jinde, to víme všichni. Kdyby naši ministři včetně Kalouska jenom chodili po ulicích a fackovali drzé spratky, neřekl bych ani slovo a ještě bych jim přál ty jejich skromné výplaty. Jenomže oni mají na triku daleko horší věci. A ty by nás měly zajímat daleko víc, než je pár facek pro nevymáchanou hubu.
Z celé téhle "fackovací krize", která ochromila společenský, politický a vůbec všeobecný život čackého obyvatelstva české kotliny, mi jde první ponaučení: Že u nás máme žurnalisty na prd, protože zjevně nemají obzory širší než lidová ulice. Pár facek plní stránky tam, kde by se mělo psát o daleko důležitějších věcech, koneckonců klidně i v souvislosti se zmíněným ministrem. Měl on ten Miloš Zeman s tím svým slavným rozborem domácí novinářské scény pravdu.
Bohoušova předsednická premiéra
"Hoj, jak se venku vzmáhá hluk!? – hrobových oblud mocný pluk, šumí a kolem klapají a svoji píseň skuhrají…" Ano, mám na mysli existence z ČSSD, které se vynořily odkudsi ze záhrobního šera, kde poslední měsíce nikým nepozorovány smutně živoří, aby si na přítomné a zásadní kauze veřejného života přihřály polívčičku.
Bohouš Sobotka, který před minulými volbami dostal notně po hubě od vlastního "přítele" z ČSSD (mám pocit, že si ve zmíněné partaji říkají "přítel", přijde mi to legrační, ale je to prý tak), týž Bohouš, který fungoval svého času jako spolehlivý kýval přítele Paroubka, slavného to řezníka, který nechal přepadnout a brutálně vytřískat řadu nic netušících lidí na slavném CzechTeku r. 2005 a na jehož oslavách se běžně lidi střílí, nuže týž Bohouš vyzval – jak jinak – Kalouska k rezignaci. Ostatně je to poprvé, co se Sobotka projevil jako skutečný předseda strany – Paroubek taky nedělal jeden čas nic jiného, než že všecky vyzýval k rezignaci, Bohouš tak poprvé předsedá straně víc než Michal Hašek.
Pak se zjevil Dr. Ráth a světe div se, přišel se zcela neotřelým vtipem, že prý byl Kalousek ožralý a měl veselou opičku! Chachá, no to je vtip! Mistr humoru sice na Kalouskovo údajné opilství vede druhořadé vtipy každý den asi dvakrát třikrát a ve Sněmovně už v podstatě nemluví o ničem jiném, ale nedá se mu upřít, že by neuměl využít každou příležitost. Do toho sýčkuje cosi o rozkladu státu Zaorálek, což snad ani komentář nepotřebuje.
Druhé ponaučení? Že se jediné relevantní opoziční síly v Parlamentu současná vláda nemusí bát a vládní odpůrci zas do ní nemohou vkládat naděje, když se zmůže jenom na tohle.
Za krále klacka byla za groš facka
Jedinou jistotou zůstávají komunisté. Podle jednoho z nich "facky nejsou argument", jak se nechal slyšet. Ano, to má naprostou pravdu a to si z éry rudochů pamatujeme - komouši nikdy argumenty ani neměli, ani nechápali, ani neposlouchali, ale ani nepotřebovali - oni si vždycky vystačili s těmi fackami (kopanci, pendreky, mučením atd.).
Je tedy zřejmé, že se u českých bolševiků nic nezměnilo a že to jsou pořád ti samí sympaťáci. Budiž to ponaučením třetím.
Na druhou stranu připomeňme si, že takové plesknutí po hubě má u nás bohatou národní tradici a zasloužilo by ochrannou známku a z Brusele posvěcený název "Česká facka".
Robert J. Hřebíček
Středověk a mýtus o ploché Zemi
Mezi oblíbené pověsti o středověku patří ta, že věřil na placatou Zemi. Středověk přitom nikdy nepochyboval, že je země kulatá, dokonce znal i její celkem přesné rozměry. Dnes tedy zajímavost k vědění a nevědění našich předků.
Robert J. Hřebíček
NASA, astrologové a „opravený zvěrokruh“
Poslední dobou se objevuje tvrzení, že prý „NASA opravila zvěrokruh“ a tím znemožnila astrologii. Bohužel, většina komentářů, které se téma pokoušely vysvětlit, v tom nasekala ještě větší zmatek. Pojďme si udělat jasno.
Robert J. Hřebíček
Miloš Zeman, svíce jasná?
Již řadu dní zuří bouře. Intelekty všech intelektuálů pracují na plné obrátky, dobro všech dobrodějů je ve zbrani, pohoršení teče proudem ulicemi. Jo a petice, nezapomeňme na petice!
Robert J. Hřebíček
Sisyfos a případ utajené bible (neveselý portrét českého skeptika)
Prošel jsem si facebookové stránky Českého klubu skeptiků Sisyfos a nestačil jsem se divit. Pojďme se podívat, jak podle českých skeptiků vypadá kritické myšlení. Řeč bude též o původu bible, tajemných evangeliích a placaté Zemi.
Robert J. Hřebíček
O hříšné policii, muslimských bratřích a jednom špatném teologovi
"Necitlivý zásah české policie proti našim bratřím a sestrám muslimům v čase modlitby byl nepochybně hřích," uvedl Tomáš Halík. Pojďme se podívat na to, jak je v téhle větě všechno špatně - a to i z hlediska křesťanské věrouky.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují
Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
Dobrá zpráva pro české fanoušky. Na hokejové MS 2027 to budou mít kousek. Koho máme ve skupině?
Hokejové mistrovství světa ještě neskončilo, ale fanoušci se mohou těšit už na to příští. Pokud se...
V majoru Zemanovi vykreslili kněze Bulu jako zrádce, popisuje publicista
Napsal mnoho knih o zločinech komunistického režimu. Mezi nimi „A přece budu blízko“ o popravě Jana...
Vodáci riskují víc než dřív, říká raftingový mistr světa Václav Kabrhel
Raftingový mistr světa ve slalomu, držitel několika medailí z mistrovství světa a člen úspěšné...
Muž podezřelý z vraždy sousedky v Havířově zemřel v psychiatrické léčebně
Čtyřiačtyřicetiletý muž podezřelý ze sobotní vraždy o dvacet let starší sousedky v Havířově na...
Komedie Slunce, seno se vrátí do Hoštic se vzpomínkou na Helenu Růžičkovou
Série komedií Slunce, seno se vrátí do Hoštic na Strakonicku při vzpomínkové akci na herečku Helenu...
- Počet článků 137
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 4087x



















