Práci pro mladé aneb západní socialismus v praxi

Před několika dny proběhla mediálním prostorem zpráva, že orgány EU navrhují prioritní přidělování pracovních příležitostí mladým lidem.

Musím podotknout, že mě to ani nepřekvapuje, protože snaha zavazovat členské státy za účelem intervencí do života občanů se stala běžným standardem. Podivuji se však nad mlčením zarytých antikomunistů (přičemž se za odpůrce komunismu sám považuji), neboť jsou to právě západní státy, které společně s EU provádějí politiku socialistickou, která nemá od komunistické teorie daleko. Majoritní část mediálního mainstreamu však stále žije někde v 80. letech minulého století, neboť směřuje své výtky ohledně socialismu vůči zemím jako Rusko. Rusko je specifické, autoritářské, ovšem v míře socialismu oproti současnému západu zaostává. Mnozí komentátoři i politici bohužel raději řeší rozkopanou sousedovu zahradu než vlastní shnilou úrodu.

Přednostní zaměstnávání mladých je přece socialistická monstrozita, která nemá se svobodou podnikání ani se svobodou obecně nic společného. Mnoho desítek let si tady hrajeme na zákaz diskriminace (která často ani není) a pak vydáme takový návrh, který diskriminuje více než cokoli jiného. Za chvíli se může ozvat nějaký svaz na ochranu žen, který bude považovat za nutné upřednostňovat při zaměstnávání ženy před muži. Stejně tak homosexuálové nebo černí. Socialisté, skrývající se za rouškou nekončící evropské dobroty, dosahují rozdrobení společnosti na menšiny místo toho, aby dosáhli společnosti tvořené rovnoprávnými občany.

Nejen že takový návrh může naprosto rozbít pracovní trh a svobodu podnikání, ale rozvrátí celou kvalifikační soutěž. V prvním případě budou starší a zkušení lidé odsunuti na druhou kolej. V tom druhém ztratí mladí lidé motivaci se zlepšovat, rozvíjet své schopnosti a dosahovat hodnotnější kvalifikace, neboť pomocí zákona a dotací práci seženou.  Studenti nebudou mít motivaci zvolit si těžší a zatím ve výsledku hodnotnější cestu ve formě studia technické nebo jiné obtížné vysoké školy (lékařská, právnická), neboť soft humanitní fakulty budou snadnější cestou k získání zaměstnání a tvrdá dřina studenta ČVUT nebo lékařské fakulty vyjde vniveč. Pilně studující a pracující mladí lidé budou potrestáni a ti méně snaživí zvýhodněni. Vítejte v EU.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Martin Horvát | sobota 26.11.2016 21:13 | karma článku: 23,84 | přečteno: 739x
  • Další články autora