Tato relace je financována z operačního programu EU pro informace

Takové prohlášení nebo titulek bych uvítal před každou zpravodajskou relací ve veřejnoprávních médiích.  Zároveň bych uvítal zrušení koncesionářských poplatků, jelikož o jakékoliv nezávislosti již nemůže být řeč a občan, i jednodušší, by okamžitě věděl na čem je. 

Komunisté ke zpravodajství přistupovali stejně, vlastně ke všemu přistupovali stejně, jelikož byl v platnosti zákon o vedoucí úloze KSČ ve společnosti, který se vztahoval na veškeré dění. Všichni to věděli, proto titulků o tendenčnosti zpravodajství nebylo potřeba.

EU se tváří sama sebe proklamuje jako společenství demokratických států. V demokratických státech je názorová pluralita a její rovnoměrná prezentace v médiích naprostou samozřejmostí. Jestliže EU sama přiznala, že veřejnoprávní stanice v EU dostaly jisté „doporučení“ z jakého úhlu pohledu mají informace interpretovat, které mají preferovat, kterým mají dát kladný akcent, které naopak ignorovat nebo jim dát záporný akcent, ledacos to o demokracii v EU vypovídá. Jak dlouho toto „doporučení“ trvá nám nebylo prozrazeno, ale při zpětném pohledu na úroveň informací v našich veřejnoprávních médiích, si myslím, že to není nové a nesouvisí to s Ukrajinskou krizí. Odhadem, začalo to asi před osmi lety.

Tímto vyhlášením, které bylo v podstatě vynuceno pod tlakem sílící kritiky z řad posluchačů a diváků veřejnoprávních médií v celé EU, došlo k přiznání, že demokracie a svoboda v EU jsou postupně umenšovány. Regulace a restrikce všeho kolem nás jsou toho důkazem, probíhají po malých kouscích aby veřejnost nebyla příliš znepokojována. Konečným cílem je reálný socialismus se vším všudy včetně znárodňování. Ostatně poslední dnešní zpráva je, že Babiš hodlá znárodnit zdravotní pojišťovny aby mohl jejich účty vytunelovat stejně jak se svého času stalo s důchodovým účtem. Tolik krátká odbočka.

Oponenti namítnou, že stále máme demokratické volby kde se může občan svobodně vyjádřit. Svobodně vyjádřit ano, ale může si v podstatě vybrat jen z komunistických a socialistických stran, kterých je, alespoň u nás, naprostá většina. Některé se dokonce maskují jako pravicové aby případné voliče zmátly. Idea stejná, jen personální obsazení jiné. Jaký je, příkladně, rozdíl mezi Hegerem a Němečkem, nebo Kalouskem a Babišem? Žádný, všichni jsou socialističtí regulátoři. Tolik další malá odbočka. Pár ostatních, nesocialistických stran nemá ve volbách v podstatě šanci. V souladu s výše zmíněnými doporučeními, nedostanou v médiích takový prostor aby mohly víc proniknout do povědomí občanů a když malinký prostor přece jen dostanou, aby se neřeklo, jsou negativně akcentovány a mnohdy i nálepkovány.

Závěrem ještě jednu aktuální odbočku. Média se nám snaží vsugerovat, že na Ukrajině probíhá válka mezi Ukrajinou a Ruskem. Není tomu tak, probíhá tam regulérní občanská válka a paralelně s ní studená válka mezi EU a Ruskem. Kdo si myslí, že podporu ze zahraničí dostává pouze jedna strana, je pokrytec.

 

Jaromír Hlubek

Autor: Jaromír Hlubek | pátek 13.2.2015 8:06 | karma článku: 31,60 | přečteno: 826x
  • Další články autora

Jaromír Hlubek

Podivné jednání i-Dnes

13.3.2019 v 15:47 | Karma: 0

Jaromír Hlubek

Teď se div člověče

27.7.2018 v 21:07 | Karma: 10,58

Jaromír Hlubek

Údajně máme svobodu slova

27.7.2018 v 19:47 | Karma: 17,20