Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Chybí tu pozitivní vztah k minulosti, vyjádřený ve filmu o Klementu Gottwaldovim, který v něm tak pěkně scénaristicky zajistil Pavel Kohout, jehož pohádka o Klémovi se stala součástí světového kulturního dědictví, které třetí odboj posílal přes železnou oponu.

0 0
možnosti
JV

Výstava o balzamování Gottwalda musí být docela zajímavá, ale mám osobní zážitek z té doby: tenkrát se totiž po vzoru SSSR jezdilo na školní výlety poklonit se velkému zemřelému státníkovi; fronta byla kratší než na Lenina, ale stejně to bylo velmi podivné povyražení pro školáčky. Jedna spolužačka nad tou rakví skoro omdlela a pak venku dlouho zvracela. Dodnes to mám v živé paměti.

0 0
možnosti
  • Počet článků 380
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2107x
Spisovatelka, publicistka, překladatelka na volné noze, původně bioložka, v současnosti přírodní zahradnice a ekoložka, www.hauserova.cz. Jako editorka jsem vymyslela a dala dohromady Encyklopedii soběstačnosti 1-3 a totéž jsem v letech 2014-2021 dělala s edicí brožurek Klíč k soběstačnosti, viz e-shop na www.permakulturacs.cz. Radím s plánováním a osazováním nízkoúdržbových přírodních zahrádek, viz www.prirodni-zahradky.cz. Mé minikurzy přírodního zahradničení najdete na www.naucmese.cz.

Pokud byste chtěli dostávat můj měsíční permakulturně-ekologický zpravodaj Permatruhlík, nebo pokud byste mi chtěli cokoli sdělit, pište na evahauserova@gmail.com.