Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Joseph Goebbels by se divil, jaké má zdatné následovníky

Abych řekl pravdu, tak mě máloco dokáže vytočit tak, jako lež, obzvlášť pak hloupá lež. Již delší dobu sleduji propagandu několika českých politiků a jejich poskoků, kteří současné dění na Ukrajině, obratně zneužívají ke svému špinavému PR v médiích a předhánějí se mezi sebou o to, kdo si víc plivne na Rusy. Nenechte se mýlit jejich pokryteckým vystupováním. - O Ukrajince či o demokratickou Ukrajinu těmto pravdoláskařům ve skutečnosti vůbec nejde. Většině z nich jde hlavně o to se co nejvíce zviditelnit v médiích. V tomto nechutném divadle obzvlášť vynikají předseda strany LES Martin Bursík, poslanec Karel Schwarzenberg a rusofobní senátor Jaromír Štětina. 

Zdroj: Profil senátora Štětiny na TOP 09

 

Posledně jmenovaný je krom své fanatické rusofobie, též zapáleným antikomunistou. - Což o to, pokud by byl stejně zapáleným antikomunistou již před rokem 1989, tak bych smekl klobouk a mlčel, jenže vše naznačuje, že tomu pravděpodobně bylo přesně naopak. Senátor Jaromír Štětina v tom dle některých zdrojů prý uměl plavat již za komunismu a byl nejenže členem komunistické strany, ale též agentem STB, pod krycím jménem Plavec. Dle stejných zdrojů, jeden z jeho fanatických výroků z dob jeho členství v KSČ, který se v současnosti ani nesnaží popřít, údajně zní: "Jsem stoupencem socialistického uspořádání společnosti. Zastávám zásadu nutnosti diktatury proletariátu v prvním období socialistické revoluce. Silná komunistická strana, budovaná na principech vědy a morálně historických kritériích je podle mne jediná síla, která může změnit společnost v současně třídně a ekonomicky rozděleném světě"

Když si fanatičnost tohoto výroku porovnám s jeho současnými fanaticky antikomunistickými a rusofobními výroky, tak se jeho styl v zásadě nezměnil, jen převlékl rudý kabát. Náš hrdina v tom zkrátka umí plavat, tedy spíš létat. V současné době tento Chuck Norris křížený s matkou Terezou a Supermanem, často létá na Ukrajinu, kde se dle svých slov snaží pomáhat Ukrajincům. Pokud jim tam pomáhá, tak, jako mě, po mé žádosti, kterou jsem mu při svém pobytu na Ukrajině poslal na Facebook a na kterou se ani neobtěžoval odpovědět, tak potěš pánbu! - Zde nabízím svůj včerejší rozhovor s ním, který byl publikován v Pražském zpravodaji:

 

Ing. Jaromír Štětina (* 6.dubna 1943, Praha) je český novinář, spisovatel a politik. Proslul svými válečnými reportážemi z oblastí bývalého Sovětského svazu a v současnosti jako plamenný bojovník za zákaz komunistické strany. V roce 2004 byl zvolen senátorem za Stranu Zelených, v roce 2010 svůj mandát s podporou TOP 09, obhájil. V současné době je místopředsedou Klubu TOP 09, s podporou starostů. Některé zdroje mu vyčítají jeho údajné členství v KSČ a to, že měl prý údajně působit jako agent STB, pod přezdívkou Plavec.

 

Jaké máte názor na dění na Ukrajině? Můžete to nějak rozebrat?

Studní protestů na Majdanu, na náměstí nezávislosti v Kyjevě, to je skutečně velké vzepětí toho nejlepšího, co Ukrajina má. Dnes vzdoruje těžké pomlouvačné kampani, která vychází ze zdrojů federální služby bezpečnosti Ruska, tak jak to tradičně tajné služby ruské federace umějí. Co se týče těch pomluv a osočování z fašismu, to je samozřejmě konstrukce, která je účelová. Na tom Majdanu a na Ukrajině, jsou fašisté, zrovna tak, jako u nás běhají po Šluknovsku, běhají na Brumlovsku a nebo občas chtějí obklíčit staronovou synagogu v Praze. Ale, je to marginální záležitost, která je samozřejmě vidět v okamžiku, kdy se dějí takové kataklizmatické události, jako je Ukrajina.To, co udělala Ruská federace - to znamená okupace Krymu, je porušení mezinárodního práva.

 

Můžete popřít tvrzení některých médií, že neonacisté z hnutí Pravý sektor a fašisté z hnutí Svoboda, tvořili hybnou sílu revoluce?
Pravý sektor netvořil žádnou páteř té revoluce, tam protestovaly statisíce lidí. Na tom Majdanu, všichni Ti, kteří tam přicházeli a byli začmouzení od těch hořících pneumatik a vypadali tak divoce, to byli univerzitní profesoři, studenti, lékaři... Takže, Pravý sektor není hybnou silou revoluce. Pravý sektor existuje jako radikální strana a neodvážil bych se jí nazvat fašistickou. Je to strana, respektive politické hnutí, velmi radikální.

 

Co se týče hákových křížů, které byly v některých médiích k vidění?
Já tam jezdím často, byl jsem na Majdanu 2x a v životě jsem žádný hákový kříž neviděl. Zdůrazňování hákových křížů, jako je to například na těch billboardech, kde si může účastník referenda vybrat, jestli chce Ukrajinu s hákovým křížem, nebo Ukrajinu s ruskou trikolórou, to je primitivní pomluva. Prostě, jsem žádný jiný nikdy nespatřil a nevím o tom, že by byl nějaký důkaz toho, že by skutečně ty hákové kříže na Ukrajině existovaly. Na Majdanu jem byl jednou před Vánoci a jednou jsem tam byl v únoru, v té chvíli, kdy tam došlo k tomu masovému vraždění u hotelu Ukrajina.

 

Co se týče strany Svoboda, tak v médiích zazněly hlasy, že by měla být extrémistická.. Co si o tom myslíte Vy?
Strana Svoboda byla zvolena v ústavních volbách a je součástí parlamentu Ukrajiny, a byla součástí parlamentu Ukrajiny i před těmito událostmi, a je součástí parlamentu Ukrajiny i po těchto událostech.

 

Domníváte se, že je extrémistická, nebo ne?
Myslím si, že je radikální, to Vám je málo? Moje odpověď je zcela vyčerpávající, myslím si, že strana Svoboda je strana radikální a je členem ústavně zvoleného parlamentu Ukrajiny.

 

Myslíte si, že by po květnových volbách mohlo násilí na Majdanu znovu vypuknout?
Já si myslím, že to násilí by vypuknout mohlo, ale chtěl bych zdůraznit, že ten protest byl skoro tři měsíce naprosto pokojný. A to násilí vypuklo teprve tehdy, když Janukovyč vyhlásil své drakonické zákony, které udělaly z těch stovek tisíc protestujíích, kteří se tam vystřídaly, zločince. To znamená, že se díky tomuto násilí a poté té střelbě do lidí, se protest přeměnil v lidové povstání.

 

Jste stoprocentně přesvědčen, že za střelbou do demonstrantů stojí Janukovyč? Některá média přinesla minulý týden informaci o úniku odposlechů estonského ministra zahraničí Urmase Paeta a šéfky diplomacie EU Catherine Ashtonové, která mluví o tom, že do demonstrantů měli údajně střílet snipeři najatí opozicí?
To slovo "údajně mě přesvědčuje o tom, že je skutečně nic nevypovídající.

 

Takže jste přesvědčen, že za střelbou do demonstrantů stojí Janukovyč?
To já neříkám. Já jsem přesvědčen, že ta střelba do lidí na Majdanu.. Já jsem ty mrtvé viděl na vlastní oči padat přímo na ulici, když je snipeři stříleli z hotelu, ve kterém jsem bydlel.. Byli na střeše toho hotelu ve kterém jsem byl. - To nebyli ani představitelé Majdanu, ani příslušníci Berkutu, ale to byla třetí síla. Já nevím, kdo to byl. To neví zatím nikdo. Jsou různé spekulace a ty já nebudu uvádět, poněvadž nevím, kdo to byl.

 

 

  • Výzdoba stěn sídla strany
  • Výzdoba vstupu do metra
  • Senátor Štětina má buď špatnou paměť, nebo na Majdanu vůbec nebyl
  • Sympaťáci z Pravého sektoru jdou štípat dříví.

 

 

Demonstranti z Pravého sektoru, kteří byli ozbrojeni výbušninami, zápalnými láhvemi, bejsbolkami a jinými "tradičními" zbraněmi demonstrantů, sehráli klíčovou roli při násilných střetech a bitkách s jednotkami Berkut a policisty. Celý Kyjev je v současné době oslavuje jako hrdiny revoluce a volební preference Pravého sektoru se dle mnou získaných informací, pohybují mezi 5 až 10 %. Preference o něco mírnější, xenofobní strany Svoboda, se pohybují okolo 15 %. Vůdce Pravého sektoru Dmytro Jaroš se bude v květnových volbách ucházet o post prezidenta. Na Náměstí nezávislosti v Kyjevě jsem sledoval jeho plamenný projev na obřím pódiu, při kterém současným vládním stranám pohrozil tím, že jestli členové jeho hnutí nedostanou křesla ve vládě, tak boj v ulicích začne znovu. Předsedu Pravého sektoru Dmytro Jaroše na návštěvu České republiky nedávno pozval předseda extrémistické DSSS, Tomáš Vandas, ale i ten má narozdíl od senátora Jaromíra Štětiny, alespoň tolik soudnosti, že přiznal klíčovou roli Pravého sektoru v ukrajinské revoluci. Senátor Štětina naopak téměř vše popřel.-Říšký ministr propagandy Joseph Goebbels, by se divil, jaké má zdatné následovníky.

 

Autor: Vít Hassan | středa 12.3.2014 13:34 | karma článku: 35,64 | přečteno: 4123x
  • Další články autora

Vít Hassan

Radim Jančura: „Cestování je otrava, ale ve chvíli, kdy pijete kávu, tak Vám cesta uteče.”

Radim Jančura (*12. ledna 1972, Ostrava) je český podnikatel a manažer, známý především jako majitel a vlastník společností Student Agency a RegioJet.

6.6.2024 v 13:34 | Karma: 12,24 | Přečteno: 491x | Diskuse | Společnost

Vít Hassan

Petr Pilát: „Když jezdec odejde domů jenom s lokty od krve, tak je to fajn.”

Petr Pilát (*12.3.1991) Momentálně bydlí v Zaječicích se svou rodinou. Na motorce jezdí od svých 3 let a FMX začal skákat již ve svých 10 letech. V roce 2005 se zapsal do dějin, když jako nejmladší člověk na světě skočil backflip.

25.1.2024 v 13:34 | Karma: 9,13 | Přečteno: 269x | Diskuse | Sport

Vít Hassan

Výběr mých 60 nejlepších fotografií za rok 2023

Takový byl můj fotografický rok 2023. V silvestrovském fotoblogu již tradičně přináším výběr svých nejlepších fotografií, které jsem pořídil v uplynulém roce. Do diskuse mi napište jaké 3 Vás zaujaly nejvíce.

31.12.2023 v 13:34 | Karma: 18,84 | Přečteno: 591x | Diskuse | Fotoblogy

Vít Hassan

„Až se k tobě příště nějaký hloupý Izraelec bude chovat podobně, tak mi zavolej.“

Na iDnes jsem si přečetl článek s titulkem Výčepní v Praze odmítl obsloužit židovské hosty, potyčku řešila policie. Reportáž popisovala to, že výčepní v hospodě U Hrocha údajně odmítl obsloužit židovské hosty kvůli jejich víře.

28.10.2023 v 10:10 | Karma: 45,92 | Přečteno: 21639x | Diskuse | Politika

Vít Hassan

Výběr mých 90 nejlepších fotografií za rok 2022

Takový byl můj fotografický rok 2022. V silvestrovském fotoblogu již tradičně přináším výběr svých nejlepších fotografií, které jsem pořídil v uplynulém roce. Do diskuse mi napište jaké 3 Vás zaujaly nejvíce.

31.12.2022 v 13:34 | Karma: 19,63 | Přečteno: 772x | Diskuse | Fotoblogy
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Významné vojenské objekty chce stát vlastnit. Majitelům hrozí i vyvlastnění

20. července 2024  7:25

Nejvýznamnější vojenské objekty by měly být v budoucnu pouze ve vlastnictví státu. Počítá s tím...

I malé zlevnění hypoték nastartovalo hon na byty. Jak to vystřelí ceny

20. července 2024

Premium Návrat zájemců o bydlení na trh s nemovitostmi při současném útlumu nové výstavby způsobil po...

Detektiva viní z vynášení informací pražským politikům. Zradil ho telefon

20. července 2024

Premium Případ, ve kterém inspekce minulý týden obvinila detektiva Národní centrály proti organizovanému...

Změněný Trump jede a dostává Ameriku. Demokrati věří v překvapení

20. července 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v USA Donald Trump má našlápnuto. Teď má u republikánů jasnou podporu, a to i tam, kde ji ještě nedávno...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 244
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4098x
Jsem profesionální fotograf a novinář na volné noze. Toto je můj osobní blog, kde převážně přepublikovávám mé v jiných médiích vydané fotografie a rozhovory s osobnostmi.

V diskusi odpovídám pouze na slušné dotazy směřující k tématu daného článku. Příspěvky nesouvisející s tématem daného článku nekompromisně mažu.

Navštivte můj fotoweb:

http://vithassan.wixsite.com/photography

Instagram: 

https://www.instagram.com/vit.hassan.photography/