Premium

Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

Změňte volební zákon!

Mohou menší strany za své volební výsledky samy nebo mají na celkových výsledcích svůj díl viny i média, včetně veřejnoprávní ČT?

Předesílám, že tento článek nebude pouze o konkrétních výsledcích, jde mi spíše o celkové nastavení možností demokratické prezentace kandidujících stran. Pro mnohé bylo překvapením poměrně dobré umístění Pirátů a Svobodných. Mě osobně to nepřekvapilo, protože všude po republice byly vyvěšeny relativně skromné plakátky a ručně vyrobené tzv. stojáky před obchody. To znamená, že majitelé těchto obchodů se sami o své vůli, jako zastánci autentických pravicových názorů,  k programu Svobodných spontánně přihlašovali.

     V podstatě na opačném ideologickém poli bylo možné pozorovat určité hnutí mysli mladých lidí, vyjádřit podporu Pirátům, kteří v internetovém věku představují ničím neohraničenou svobodu, na rozdíl od neustále médii propagovaných Zelených, kteří mají za sebou vládní angažmá a jsou spojeni s ideologickým balastem přicházejícím k nám prostřednictví nesmyslných nařízení z EU.  Proto také Zelení nedostali tolik voličských hlasů, kolik jim bylo předpovídáno. A kdyby nebyli tak vehementně propagováni ještě i v den před volbami v superdebatě u Václava Moravce, tak dozajisté nedosáhli ani na 3%. Jejich umístění ve volbách je na úkor Pirátů, neboť mají téměř stejný elektorát.

   Teď k naší straně. Výsledek Suverenity – Strany zdravého rozumu v říjnových volbách 2013 byl žalostný. I když jsme pracovali nepřetržitě už od června, kdy padla vláda Petra Nečase, neboť jsme předvídali brzké předčasné volby, vše bylo marné. Každý den jsme jezdili do všech krajů republiky, bavili jsme se s občany na ulicích, přibližovali náš program, v novinách a časopisech jsme inzerovali za víc než 2 miliony korun. To vše však v dnešní době nestačí. Na úspěšnou kampaň už nedosáhnete miliony korun. Chce to desítky milionů.

     A navíc, Suverenita – Strana zdravého rozumu měla ve všech předcházejících volbách program středový. Spousta voličů si ale spojuje Suverenitu s Janou Bobošíkovou. Ta však v těchto volbách otočila kormidlem rázně doprava s portrétem bývalého prezidenta Václava Klause na billboardech. Volič byl naprosto zmaten. V těchto volbách byla předsedkyní politické strany Hlavu vzhůru – volební blok a se Suverenitou – Stranou zdravého rozumu neměla nic společného, neboť se naše cesty rozešly už předtím. V tomto článku volební výsledek strany Hlavu vzhůru nehodnotím. Nepřísluší mi to, neboť Jana Bobošíková definitivně odmítla spolupráci s naší stranou dne 31. 5. 2013.

V průběhu minulého volebního období iniciovaly některé strany strop pro volební kampaně. Pamatuji si, že ODS byla proti. Tento její nepokorný postoj ji v těchto volbách semlel, neboť žádná strana, žijící ze státních příspěvků nedosáhne na soukromé miliardy.

      Vyzýváme všechny strany dnes působící v parlamentu – změňte volební zákon! Utvořte finanční strop pro prostředky na volební kampaň! Zrušte 5% klausuli pro vstup do Poslanecké sněmovny! Zaveďte stejný systém jako v Nizozemsku, kde na mandát dosáhne každý, kdo podle volebního obvodu má tolik hlasů, kolik je potřeba pro zvolení jednoho poslance do sněmovny. Vyplatí se to, neboť každá strana, která pohoří, provede v období strádání sebeočistný proces. Cizopasníci, kteří se živí na prebendách strany a veřejných rozpočtech, odpadnou a putují houfně k jinému, pro ně v tu dobu výživnějšímu projektu. Jak mi jednou řekl jeden z těchto „chytráků“ – „přehodnotil jsem preference“.

       Veřejnoprávní média by měla dávat všem subjektům, která kandidují ve všech volebních krajích stejný prostor. Žádné předvolební debaty opírající se o výzkumy. Všem striktně stejně!  A soukromá média, která by se chtěla přiživit na předvolební sledovanosti – musí dát všem kandidujícím subjektům stejný prostor – jinak zákaz předvolebních debat v soukromých médiích. Všem všude stejně anebo nic!

  Zajímal by mě váš názor na změnu volebních zákonů  a chování médií během volební kampaně. Na povolební diskuzi s Václavem Moravcem jsem upozorňoval na fakt, že byly-li by do superdebaty den před volbami pozvány všechny strany kandidující ve všech krajích, tak by výsledek voleb mohl být jiný. Vyslovil jsem názor, že by se do Poslanecké sněmovny dostali možná i Piráti a Svobodní.

     Každé volby se opakuje to samé. Na základě scénáře volebních preferencí se vyberou strany, které jsou 14 x prezentovány v debatách z volebních krajů a ještě v tzv. superdebatě těsně před volbami. Voličům je v podstatě vsugerován názor, že volit někoho jiného nemá cenu. Ptám se, není potom zbytečným luxusem drahé volby provozovat?  Anebo se pokusme o skutečnou demokracii a dejme stejný mediální prostor všem kandidujícím subjektům a voličům právo, aby se na základě vlastní úvahy, bez nápovědi médií, rozhodli, koho volit.

 

              Autor je předseda Suverenity – Strany zdravého rozumu

Autor: Petr Hannig | pátek 8.11.2013 10:36 | karma článku: 35,01 | přečteno: 2615x
  • Další články autora

Petr Hannig

Iveta – jak to bylo doopravdy

Díval jsem se na první díl minisérie Iveta. Protože jsem byl lektorem, v jehož skupině byla Iveta Bartošová, nemohu mlčet k nesmyslům, které se v tomto díle prezentovaly.

4.4.2024 v 12:12 | Karma: 48,12 | Přečteno: 14309x | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Nejistota ve všem

Shodou okolností jsem se díval na celou debatu Víta Rakušana ve Vyškově, protože jsem byl zvědavý na to, jestli se Ladislav Vrábel dostane k otázce. Dostal a dokonce více než jednou, protože měl doplňující otázky.

28.3.2024 v 15:04 | Karma: 46,08 | Přečteno: 3217x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Poslední papež se jim náhle nehodí.

Mnohdy jsem s jeho částečně liberálními názory nesouhlasil i když jsem byl silně osloven kouzlem jeho osobnosti v počátku jeho pontifikátu na Svatopetrském náměstí v Římě.

13.3.2024 v 18:07 | Karma: 46,75 | Přečteno: 4358x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

I rohlík může v ústech zhořknout

„Od Rohlíku ani rohlík“, „Rohlík s Nutellou“ a podobná hesla zaplnila internet. Na sociálních sítích se objevují zprávy typu „Lidi ruší účty u firmy Rohlík.cz“ a mnoho dalších podobných postů.

21.2.2024 v 10:12 | Karma: 47,85 | Přečteno: 7236x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Vláda se snaží každý měsíc něčím novým naštvat seniory

Když už si senioři tak nějak zvykli, že jim byl důchod oproti očekávání zkrácen o zákonnou valorizaci, tak na ně vybalila vláda digitální velký technický průkaz.

24.1.2024 v 20:02 | Karma: 47,83 | Přečteno: 5853x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Každý den rozdáváme bazény za 100 tisíc Kč

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Léto je v plném proudu, teploty pravidelně stoupají nad 30 stupňů a schladit se ve vodě je jistě...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

22. července 2024  14:31

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do...

„Co to ti neg*i provedli! Postižení ať zemřou,“ řekl Trump podle synovce

25. července 2024  21:30

Další příbuzný Donalda Trumpa se rozhodl popsat, jaký je americký exprezident doopravdy. Tentokrát...

Západ odhalil špionážní kampaň KLDR. Cílem jsou informace o jaderných zbraních

25. července 2024  20:33

Tajné služby Británie, Spojených států a Jižní Koreje odhalily severokorejskou kyberšpionážní...

Filip Březina: Staří bardi mají potřebu předávat svá herecká moudra, Barťák to nedělal

25. července 2024

Premium Zkraje roku běžel na obrazovkách seriál Smysl pro tumor, kde v roli onkologického pacienta Filipa...

Hazardují se životy. Jezdí na spřáhlech vlaků, riskují těžké zranění i smrt

25. července 2024

Premium Hazardují se svými životy a mohou způsobit železniční nehodu. MF DNES získala fotografie z konce...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 280
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 8351x
předseda politické strany

ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty 

Absolvent 1. střední umělecko - průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

kandidát na prezidenta ČR 2018

Mgr. Petr Hannig nová fb stránka (page)

Twitter - @petr_hannig

Petr Hannig FAN KLUB

www.rozumni.net

http://www.petrhannig-rozumni.cz/

http://www.facebook.com/budmehrdi/

http://www.facebook.com/Rozumni2017/

Mé motto: Je třeba naslouchat, nejenom mluvit,

ale nikdy se nevzdat

 

Seznam rubrik