Kladformers 5 - Zničení Kladna

Město Kladno točí filmový trhák. Scénář a režie primátor ODS, rozpočet 20mega, v hlavní roli STROJE firmy Energie J.Jágra staršího. Exteriéry Kladna se proslavily ve filmech jako Skřivánci na niti a Stalingrad, je tedy na co navazovat. 

plakát filmu

Děj: stroje zničí jedno z hlavních náměstí Kladna (dříve Leninovo) mezi hotelem Kladno a Kokosem. Co stroje zničily, opraví, navrch se dá něco zeleně, nalinkují se pruhy pro nová parkovací místa a vše je připraveno pro střihání pásky zasloužilými politiky-budovateli před říjnovými volbami. Celým filmem prochází láska, láska politiků k utrácení peněz na krátkozrace líbivou politiku.

 4 minutový trailer k přehrání -ZDE-video-

 

Politici v čele Kladna využili jeden z mnoha podnětů od inspirativní Kulturní komise. Proč se jen podbízet zahraničním produkcím, když můžeme filmový trhák natočit sami a celý zisk investovat do Chrámu kultu a rodinného podnikání spojených odborových organizací ODS a ČSSD, více -ZDE-video-

Škůdci. Našli se však podezřele aktivní občané a nikým nevolení odborníci, kteří záměr radnice nepochopili a drze kritizovali, viz 5plus2.cz/mesto-narazilo-na-vytky-lidi-k-sitne . Zastupitelé ze všech stran se však nedali zmást a strhnout k věcné diskuzi, parkoviště pro mimozemské stroje je zkátka třeba.  

 

Souhrn nervy drásající story :
Názory primátora, nezávislých odborníků z Kladna i Prahy, veřejnosti, městem objednaná a následně vyhozená studie za 600.tisíc -ZDE- 

 

Inspirace: Rudá záře nad Kladnem

Český barevný film podle románu Antonína Zápotockého.
Rok 1918. Toník se vrací domů z fronty. Na Kladně, kam přijíždí, to vře nespokojeností. Sociální demokraté jsou sice ve vládě, ale nic se nezměnilo. Socialisace provedena nebyla, je hlad a s potravinami se dále keťasuje. Z Ruska přicházejí první zprávy o socialistickém státě. Na 1. máje manifestuje dělnické Kladno svou věrnost ideálům Velké říjnové socialistické revoluce. V prosinci 1920 je i na Kladně vyhlášena generální stávka. Dělníci se ozbrojují, dělnické rady přejímají do svých rukou správu města a ustavují se i v okolních obcích. Je připravováno ozbrojené povstání. Pravicové vedení soc. demokratické strany vpadlo však dělníkům do zad. Do Kladna je posláno vojsko. Stávka je potlačena, vedení zatčeno. Zatčen je i Toník.

Avšak žalařování a persekuce dělníky nezlomily. Porážka způsobila, že poznali, že bez pevného vedení silné strany nemohou dojít k vítězství. Levice sociální demokracie, mající na své straně většinu členstva, žádá připojení strany ke III. Komunistické internacionále. Pravice a vedení jsou proti. Dochází k rozkolu ve straně. Na sjezdu sociálně demokratické levice 15. května 1921 je 562 hlasy proti 7 odhlasováno založení Komunistické strany Československa.

Autor: Milan Hamerský | úterý 22.7.2014 10:25 | karma článku: 7,52 | přečteno: 514x